Varikosel

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Matkap555 tarafından 29 Temmuz 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Matkap555

Matkap555 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Oncelikle herkese kolay gelsin
    Ben 17 yasindayim 3 ay boyunca Bb yaptim cok guzel devam ediyordum herseyi harifyen uygularken bir anda sol testisime agri girdi genelde arka kol gunumden sknra giriyor ama ben cok zorluyorum her hareketi bu yuzden dun doktora gittim 3 tup kan verdim ve testislerimden film cektiler doktor birseyin yok dedi fazla zorlama fitik olursun dedi bende panik atakda var kafama cok takiyorum surekli varikoseli dusunuyorum sanki ne zaman dusunsem orama agri giriyor ama damarlasmada var doktor birseyin yok diyor sizce nedir yardimci olurmusunuz

2. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Geçmiş olsun.
    Söyleyeceklerimi yanlış anlama ama testislerine ağrı girecek kadar zorluyorsan, hareketlerde hata yapıyorsundur. Yani yapabileceğin maksimum ağırlıkta nizami formda yapmak yerine, sen yanlış formda yapmış olabilirsin.
    Eleştirmiş olacağım ama doktorun bir şey yok demişken bizden nasıl bir cevap bekliyorsun? Mesaj üzerinden tedavi veya tanı gibi bir şey var da bizim mi haberimiz yok? Kusra bakma üslubum sert, ancak sürekli böyle konu açılıyor. Eğer o doktora güvenmediysen başka doktora gider ona görünürsün. Aynı şey diyetisyen için de geçerli fizyoterapist için de diş hekimi için de. Ama mesajla bunu forumda sormak gerçekten çok tuhaf geliyor bana.
    Tavsiyem (eğer için rahat edecekse) başka bir hekime başvurman şeklinde...

3. Matkap555

Matkap555 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Oncelikle tesekkur ederim uslubunda sıkıntı yok cevap yazmaniz beni mutlu ediyor doktora guvendigimden degilde belki burada baska arkadaslaridan da basina gelmis olabilir diye dusundum

4. goodfellas9

goodfellas9 Üye

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Psikolog
    Doktorun verdiği yanıtlardan tatmin olmadıysan başka bir doktora daha görünüp içini rahatlaritabilirsin, bana sorarsan korkman yersiz çünkü bir doktor varikoseli elle muayene sonucunda anında tespit edebilir. Üstüne bir de film çektirmiş orda da varikosel çıkmamışsa varikosel yok demektir.

5. crossfit

crossfit Üye

Beğenileri:
    314
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    sana tavsıyem ınternette arastırmsayı bırak bu hastalık olaylarını cunku panık atagım var dıyorsun mesela bogazım agrıyor dıye ınternete yazdıgında ıhtımaller dahılınde ıste usutmek soguk algınlıgı gıbı basıt seylerın yanında ıste gırtlak kanserı de oalbılırsınız yazıyor tum olabılecek seylerı yazıyorlar..panık atagın oldugunda basıt bır bogaz agrısı varken orada gırtlak kanserını gorunce panık olabılırsın ya buysa dıye..aynısı senın durum ıcın de oyle sol testısımde agrı yazdıgında ya da bu foruma ne oalbılır dıye yazdıgında sende oyle bır sey olmasa da baskası sana ya bende de sol testıste agrı vardı kanser ıdım dese bu kez panık olacaksın ya bende de varsa dıye..ne guzel doktora gıtmıssınız bır seyınız yok demıs ıcınız rahat etsın bır doktora daha gıdın boyle doktorun muayenesını gerektıren seylerı foruma yazdıgınızda canınız sıkılır cunku tıbbı egıtımı olmayan bır suru kısı bende de bu vardı su vardı dıye sızı panık yapabılır...gecmıs olsun tekrardan sızı hangı hereket zorluyor ıse bence bılgılı bır kısıye danısın spordan bakalım dogru mu yapıyorsunuz baktınız devam edıyor hareketı bırakın benım sıze onerım gecmıs olsun tekrardan

6. Stcruel

Stcruel Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Bendede varikosal var . O ağrılarin piskolojik olduğuna kanaat getirdim ben

Sayfayı Paylaş