Vücutta Kırmızı Lekeler

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve aLptekinOsman tarafından 8 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. aLptekinOsman

aLptekinOsman Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar abiler yaklaşık 3 hafta kadar önce vücudumun bazı bölgelerinde (göğüs, koltuk altı ve altı, ön omuz, kasık bölgesi vs.) kırmızı kırmızı noktalar çıkmaya başladı 10 gün sonra doktora gittim kadın bişe anlamadı bi hapla bi krem verdi. kullandım işe yaramadı . bu lekeler gittikçe çoğaldı ve birleşip daha büyüp bişeylere dönüşmeye başladı ve çok kaşınıyorlar. şuan göğüs, kasık ön omuz, kanatlar, kasıklar kıpkırmızı . alerji olmuş desem 3.5 aydır spor yapıyorum ve 3.5 aydır yediğim şeyler belli ve aynı yani değişen bişey yok. annem iç organlarında bi sorun olabilir diyor. sizlerde daha önce böyle şeyler oldumu olduysa nasıl geçirdiniz başka bi doktora gitmem şartmı. çünkü baya arttılar ve çok kaşınıyorlar. bunlar yüzünden kaç gündür body atlet giyemiyorum salonda. lütfen bi yardım edin.

şuan görüntüleri resimdekine benziyor.

2. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Üç ihtimal var, Alerji-İsilik veya başka bir sebebe bağlı Döküntü.

1-)Hayatında yeni bir şey oldu mu 3 hafta önce? yeni bir yiyecek,ilaç,supplement? sürekli giymeye başladığın bir giysi? Yeni bi ortam(polenli vs ormanlık alan?) Alerji ihtimali bunlara bağlı bir dış etken olması gerek.

2-)İsilik ise bir cilt sorunu.Çıkamayan toksik terden,ölü deriden,kirden,tuzdan,sürtünmeden(pişik mesela isilik gibi),güneşten olabilir.

3-)Döküntü ise işte onun bir çok sebebi olabilir.Karaciğer,trombosit(tam kan sayımında çıkar,aile hekimliğinde bile bedava bakılır),böbrek(idrarda değişiklik yapar),enfeksiyon(yüksek ateş yapar) gibi bir çok sebebi olabilir,bunlar için tahlil lazım...

Hepsini tek tek değerlendir...

edit: Yediğin tam yumurta sayısını veya aldığın kolesterolü arttırdıysan isilik veya alerji yapabilir. (bende yapmıştı.)

Sayfayı Paylaş