1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

vücutcuu

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve vücutcuu tarafından 18 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Shot at 2012-03-29

Shot at 2012-03-29

Shot at 2012-03-29

Shot at 2012-03-29

Shot at 2012-03-29

Shot at 2012-03-29

Shot at 2012-03-29

Shot at 2012-03-29

Shot at 2012-03-29

Shot at 2012-03-29

Shot at 2012-03-29

Shot at 2012-03-29

Shot at 2012-03-29

Shot at 2012-03-29

Shot at 2012-03-29

Shot at 2012-03-29

Shot at 2012-03-29

Shot at 2012-03-29

Shot at 2012-03-29

Shot at 2012-03-29

Shot at 2012-03-29

Shot at 2012-03-29

Shot at 2012-03-29

Shot at 2012-03-29

Shot at 2012-03-29

Shot at 2012-03-29

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:07 ----------

doğru dürüst yorum yapılırsa çok daha iyi fotolar koyarım fon ışık ayarlanmış şekilde ;)

2. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    90 kişi bakmış bir cevap bile yok :(

güzel cevaplar gelirse çok çok daha iyi fotolar koyacağım kalite ;)

3. Hymenalos

Hymenalos Yeni Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    0
    ilk halini bilmediğim için pek net konusamam ama iyi gidiyorsun kilo almaya bak hacimlen biraz acıklamada yapmamıssın ölçüler ne kadardır yapıyorsun evdemi salondamı

vücutcuu bunu beğendi.
  4. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    abi sanırım beni tanımıyorsun fazla :) ben vücutcu değil boksörüm :) ama bir kaç ay 4 kg dumbell ile çalışmışlığım var kendi çapımda evde.valla bu vücut nasıl oldu bende bilmiyorum :) çok düzenli çalışmadım nasıl olduysa oldu işte.boks yapıyorum şuanda spor yapıyorum zaten hareketliyimdir futbol falan oynamıştım sportif olmamdan kaynaklanıyor sanırım atletik vücudum var :) gerçekten uzun süre vg yapmadım.

5. Core

Core Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    18
    İkinci bir kalkan333 vakası geliyor galiba

6. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Açıkcası zayıfsın. Ama boksa devam ediyorsan ve bu vücuttun işini görüyorsa böyle devam et demek düşer bize. Yok ben bodyle ilgileniyorum dersen de kütle kazanmaya bak derim

vücutcuu bunu beğendi.
  7. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    doğru dürüst cevap yazın.beni kalkan333 ile karıştırmayın o sadece kas yapıp hava atma derdine düşmüş bir ergen onun bir amacı yok sadece yaşı dolayısı ile farkedilmek istiyor ön yargılı olmayayım ama amacı belli kas yapmak artistlik yapmak.ayrıca vücuda vicut diyor.fazla iyi olduğunu zannediyor.birde video yapmış neyse.beni böyle basit amaçları olan birisi ilen karşılaştırmayın.

her zaman diyorum benim amacım büyük hayallerim var her zaman hayallerim için dövüşürüm.amacım basit değil.ben boks yapıyorum hepinizi döverim demek arkadaşlara kızlara boksörüm diye hava atmak vs. bunlar ergenlerin yaptığı basit şeylerdir.benim yolum uzun ve çetin ben bu yola baş koydum ne kadar zor olsada zafere gidiyorum gün geçtikçe antrenman yaptıkça.boksla ilgili ileriye dönük hedeflerim var Allah ın izniyle amatör boksta büyük başarılar elde edeceğim.kısacası hiç uğruna antrenman yapmıyorum ergen düşüncelerine kapılmışta değilim benim yolum başka.

sizde gelmiş beni kalkan vakası geliyor demişsiniz.kalkan333 her pozundan stallone pozundan vs. artist bir ergen olduğu belli ben son derece mütavazi ve alçak gönüllüyümdür.gelmiş beni onunla bir görüyorsunuz.

benim size yalan borcum yok bu güne kadar hiç düzenli olarak vücut geliştirme yapmadım.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:18 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:09 ----------

teşekkürler abicim.senin imzanda yazan söze bayılıyorum ya motive edici.ben zayıfım evet hatta ektomorhp bir yapıya sahibim.ama yaşıtlarıma göre vücudum gayet iyi boyum kilom gayet iyi.vücut geliştirmeyi uzun zaman önce bir kaç nedenden dolayı bıraktım tamamen boksa karşı ilgim vardı zaten hemde baya istekliydim sonunda bu ocak ayında başladım 1 senedir ilgim vardı neyse.ve nasipse uzun bir süre devam ettirmeyi düşünüyorum.gelelim kilo hacim konusuna.başka bir vg sitesinde bir boks antrenörünün yazmış olduğu bir kaç paragraflık yazıyı paylaşmak istiyorum.

Merhaba arkadaşım!

Herşeyden önce sana şunu söylemek zorundayım. Yaşına göre vücut ağırlığın gayet iyi. Belki temel sorun vücut kas kütlesi ve form düzenidir. Bunun için merak etmeye ve problem çıkarmaya gerek yoktur. 14 yaşındasın ve önünde 7 sene gibi bir zaman var. yani 7 yıl boyunca senin boy ve vücut ağırlık kütlen sen istesende istemesende artacaktır. Dolayısıyla spor yaparak önümüzdeki 3 yıl içerisinde seni şaşırtacak düzeyde gelişme sağlaman içten bile değil. Yalnız belki tek sorun SABIRLI olmak kavramını yakalamak olacak.

Şunu iyi bilmelisin. Spor salonunda resimlere bakarak kendini aynada gördükten sonra TEMEL bir kanıya SKAIN varmayasın. Çünkü resimler aldatıcıdır. ve bir boksör için saçmadır. Sen kendi sikletin EN İYİSİ olmaya çalış. Örneğin Welter siklette Floyd Mayweather ve Manny Pacquiao, Hafifsiklette Yuriorkis Gamboa(57kg civarı), Ortasiklet 72kg civarı Felix Sturm ve Paul Williams gibi Şampiyon ve ünlü boksörlerin vücut formlarına baktığımızda hızlı, kaslı, sıkı, güçlü ve tam formda görüldüğüne şahit oluyoruz. Bu durumda sürekli hacim almak niyeti yerine dengeli ve zamanlı hacim almak fakat formda olmak ve görülmek esasa alınmalıdır.

En önemlisi de, boks gibi bir spor dalı içerisinde bulunan lkişinin bir vücut geliştirmeci gibi hacime ulaşması ÇOK ZORDUR. Dolayısıyla bir vücut geliştirmecinin idman programı uygulanamaz. Zaten hiçbir profesyonel boksör de uygulamaz. Sakın olaki hem boksör hemde vücutcu programlarıyla kendini geliştirmeye çalışmayasın. Sabırlı ol ve komplekslerindne kurtulmaya çalış. Zaman çok çabuk geçer. Düzgün programla hem boks idmanlarına hemde ağırlık idmanlarına devam edebilirsin. (şu an senin yerinde olmayı isteyen yüzlerce binlerce sporcu olduğunu sakın unutma)

Ağırlık idmanlarını haftada güne bölmen uygun. Çok fazla egzersiz ve set uygulamaya çakışmayasın. En fazla 3 set olabilir. Set arası molalar 35 sn geçmemelidir. Tekrarlar düşük olmamalı. En düşük tekrar 8, en yüksek ise 12 gibi olsun ve mümkün mertebe tekrarlar hızlı uygulansın. Yani ağırlıklar yavaş kaldırıp itilmesin.

Verdiğin linklerde sehpa ve gerekli araçları alabilirsin. Sağlık topunu ağırlık çalışmada şu an gerekli değildir. Fakat boks idmanları için gerekli olabilir. Buda senin kişisel tercihindir.

işte bunları yazdı bu yazdıklarını okuduktan sonra sadece 3 gün boks antrenmanı yapmaya karar verdin.ben ağırlık antrenmanıda yapmak istiyordum evde ama vazgeçtim ağırlık antrenmanını prof lar yapıyor zaten.ne yapmam nasıl gelişmem gerektiğini her şeyi açıkca yazmış hoca sağolsun.

evet şuanda biraz zayıf olabilirim ama ben vücutcular gibi kısa sürede hacim kazanamam uzun vadede bir gelişim hacim olacak.çok define parçalı kaslar yapamam zaten sadece vücut formum iyi olur.

benimde sizden istediğim bir vücut formumu yorumlamanız.eksiklerimide söyleyebilirsiniz.zaten biliyorum.

Hymenalos bunu beğendi.
  8. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    14 yaşında olduğunu ilk başta belirtseydin keşke. Ben profilde ki yaşına bakmadıydım makaleyi okurken 14 yaşında olduğunu öğrendim. Evet 14 yaşına göre gerçekten fit bir fiziğin var. Ve iyi de bana kalırsa. Bende boks ile uğraşmıştım bilek sakatlığı ve şehir değişikliği yüzünden şuan devam edemiyorum. Ben boks ile ilgilenirken haftanın 3 günü boks antremanım vardı. Geri kalan günlerde salonda çalışıyordum. Ama hocanın dediği gibi bir bodyci gibi değil. Zaten boksla ilgilenen biri bodyci gibi antreman yapmaması lazım.

14 yaşında olduğuna göre beslenmeni iyi tutarsan zaten kütle kazanımın olacaktır. Boks antremanlarını aksatmamaya çalış ve iyi beslen gerisi gelir. Ve senin yaşında olsam cidden bırakmazdım boksu. Yaşının avantajını kullan derim ben sana. Önünde uzun bir yol var. Kararlı ve gerektiği adımları atarsan neden başarılı olamayasın ki ? :)

vücutcuu bunu beğendi.
  9. Hymenalos

Hymenalos Yeni Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    0
    iyi iyi kardo sen bakma kimseye çalış durmak yok yola devam :d

10. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    "Vücutcu değilim, boksorüm" diyorsun ama Vücutcu diye başlık açıyorsun. Bu şekilde hareket edersen eleştiri alırsın. Vücuduna gelirsek, yaşına göre iyi. Ağırlık kaldırmadan Barfiks, Şınav, Dips ve karın hareketleri çalışırsan senin için iyi olur. Hem dayanıklılığın artar hem ileride vücut geliştirme yapacağın zaman bu yaptıklarına sana ön ayak olur.

11. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon

madem boksörsün başlık ve nick niye vücutcuu diye eleştiri alacağımı biliyordum :) abi ben aylar önce evde kendi çapımda vücut geliştirme yapıyordum o zamanlar bu siteye üye olmuştum onun için nick im vücutcuu.ayrıca vücutcuu nickinin başka bir sitede anısı var :) neyse önemli değil.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:39 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:42 ----------

ayrıca bir şey sormak istiyorum.ben poz videomu yüklemek istiyorum video nasıl yükleniyor?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:28 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:39 ----------

iyi cevaplar yazmadınız ama ben yinede iyi resimlerimi koyacağım.

Shot at 2012-03-29

Shot at 2012-03-29

Shot at 2012-03-29

Shot at 2012-04-13

Shot at 2012-04-13

Shot at 2012-04-13

Shot at 2012-04-13

Shot at 2012-04-13

Shot at 2012-04-13

Shot at 2012-04-13

Shot at 2012-04-13

Shot at 2012-04-13

Shot at 2012-04-13

Shot at 2012-04-13

Shot at 2012-04-13

Shot at 2012-04-13

Shot at 2012-04-18

Shot at 2012-04-18

Shot at 2012-04-18

Shot at 2012-04-18

yorumlarınızı bekliyorum..

12. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    yağlı olamaman gerçekten iyi bir avantaj ; henüz 14 yaşındasın 16-17 yaşında sağlam antremanlara başlarsan ve o yaşlardan hacim kazanmaya başlarsan ilerde çok iyi bir fiziğe sahip olabilirsin...

vücutcuu bunu beğendi.
  13. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    yağ oranımı hiç ölçtürmedim tahminimce %10-15 arasıdır.%10 un altına düşürüp korumak istiyorum.3 beyazdan zararlı yağlardan gereksiz yağlardan ve tüm zararlı yiyeceklerden uzak durmaya çalışıyorum bunu yapmak gerçekten kolay değil çoğu zaman yapamıyorum tabi masraflı oluyor çok disiplinli düzenli bir yaşam istiyor.zaten araya okul giriyor neyse.

ileride vücut geliştirmeye başlamayı düşünmüyorum pek ya hiç belli olmaz baktım bokstaki hayallerim suya düştü o zaman başka bir spor yapabilirim büyük ihtimal yine mücadele sporları dövüş sporları sanatları olabilir veya vücut geliştirme olabilir.eğer vücut geliştirmeye bir başlarsam tam başlarım bırakmam müsabıklık düşünürüm.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:08 ----------

buda beslenme programım ama bu vücudu bu beslenme programı ile yapmadım.

1.ÖĞÜN(07:00):6-7 bütün yumurta bıldırcın tavuk karışık.omlet yada haşlama.
    100-150 gr yulaf+kelly's corn flakes süt ile beraber.
    2.ÖĞÜN(10:00)karışık kabuklu kuruyemiş bir adet elma veya muz

3.öğün(14:00) pirinç yada bulgur pilavı yağsız tuzsuz.
    makarna
    tavuk göğüs haşlama
    konserve ton balığı 80-160 gr
    yoğurt veya zeytinyağlı salata

4.öğün(19:00) et balık veya tavuk
    pilav yada makarna az porsiyon.
    zeytinyağlı salata

yatmadan 1-2 saat önce büyük bardak süt içilecek.

en geç 23:00 yatış

kalkışı 6:30 yapıp kalktığımda hemen pekmez yiyebilirim bir siteden öğrendim protein emilimini hızlandırıyormuş kortizolü düşürüyormuş falan.

günlük ihtiyacım olan kalorinin ve karbo ın üstüne çıkmam lazım kilo almak için.protein çokta gerekli değil sonuçta kasları çalıştırmıyorum ben boksörüm kas inşa etmeye çalışmıyorum yinede günlük 80-90 gr protein gerekli.

önerilerinizi bekliyorum.beslenme programında öğünler arası saat farkı çok o aralarda okulda oluyorum işte bu program okula göre ayarlanmış.idman 16:00 da başlıyor evden 15:00 da çıkıyorum pazartesi çarşamba cuma günleri idmanım var.ara sırada salı perşembe günleride kuvvet ve dayanıklılık için vücut ağırlığıyla yapılan hareketler yapıyorum teknik serilik hız vs. çalışıyorum bazen.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:28 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:24 ----------

buda beslenme programım ama bu vücudu bu beslenme programı ile yapmadım.

1.ÖĞÜN(07:00):6-7 bütün yumurta bıldırcın tavuk karışık.omlet yada haşlama.
    100-150 gr yulaf+kelly's corn flakes süt ile beraber.
    2.ÖĞÜN(10:00)karışık kabuklu kuruyemiş bir adet elma veya muz

3.öğün(14:00) pirinç yada bulgur pilavı yağsız tuzsuz.
    makarna
    tavuk göğüs haşlama
    konserve ton balığı 80-160 gr
    yoğurt veya zeytinyağlı salata

4.öğün(19:00) et balık veya tavuk
    pilav yada makarna az porsiyon.
    zeytinyağlı salata

yatmadan 1-2 saat önce büyük bardak süt içilecek.

en geç 23:00 yatış

kalkışı 6:30 yapıp kalktığımda hemen pekmez yiyebilirim bir siteden öğrendim protein emilimini hızlandırıyormuş kortizolü düşürüyormuş falan.

günlük ihtiyacım olan kalorinin ve karbo ın üstüne çıkmam lazım kilo almak için.protein çokta gerekli değil sonuçta kasları çalıştırmıyorum ben boksörüm kas inşa etmeye çalışmıyorum yinede günlük 80-90 gr protein gerekli.

önerilerinizi bekliyorum.beslenme programında öğünler arası saat farkı çok o aralarda okulda oluyorum işte bu program okula göre ayarlanmış.idman 16:00 da başlıyor evden 15:00 da çıkıyorum pazartesi çarşamba cuma günleri idmanım var.ara sırada salı perşembe günleride kuvvet ve dayanıklılık için vücut ağırlığıyla yapılan hareketler yapıyorum teknik serilik hız vs. çalışıyorum bazen.

14. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    iyi yolda gidiyorsun
    kol kaslarınıda biraz güçlendirmeni öneririm
    artı göğüs
    sonra omuz

vücutcuu bunu beğendi.
  15. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    omuzlarıma güveniyordum demek eksikmiş :) göğüse bir şey demiyorum gerçekten göğüs en kötü bölgem denebilir.hiç hacim yok göğüste biraz parçalı sadece yağsız olduğum için belli oluyor biraz.göğüslerin hacimsiz olma nedeni hiç ağırlık girmemek.göğüsü %90 şınav ile yaptım.aylar önce birazda 4 kg dumbell ile çalışmıştım sıkılaşmıştı.kol kasları güçlü ya güç patlayıcı kuvvet bunlar ayrı şeyler estetik olarak diyorsansa evet kollarım zayıftır eksik bölgelerimden birisi biceps ve triceps salı perşembe günleri süper set olarak çalışsam hacim yapabilir miyim? kollarım 33 cm sıcak olarak.ya 40 cm olsa olamazda :) diyelim olsa o zamanda anormal gözükecek.sizce hedefim kaç cm kol olmalı? mide iyide göğüs altı iki baklava çok ince gözükmüyor four pack gözüküyor sadece birde alt karın kasının üstünde belki belli olmuyor ama inatçı yağlar var orada bir türlü erimedi kollarım omuz dahil deri inceldi bile define oldu :) ama karın bir türlü gitmedi.

bunlarda sorunlu bölgelerimin resimler alt karın yağı ve biceps ön kol arası yağ burayıda eritemedim bir türlü ha bu arada bacak kıllarını almak için ne önerir siniz?

bacak fotosuda çekmeyi düşünüyorum fena değildir bacaklarım çok parçalı değilde tabi.

Shot at 2012-04-13

Shot at 2012-04-13

Shot at 2012-04-13

Shot at 2012-04-13

Shot at 2012-04-13

Shot at 2012-04-13

Shot at 2012-04-13

Shot at 2012-04-13

Shot at 2012-04-13

Shot at 2012-04-13

Shot at 2012-04-13

Shot at 2012-04-13

gördüğünüz gibi ön kollarım bicepslerden daha kalın bicepslerim estetik geliyor bana eğer büyütebilirsem çok iyi duracak.triceps inde büyük olan başı az gelişmiş kolun yan kısmındaki normal gözüküyor.zaten resimlere bakarsanız şikayetlerimi anlarsınız önerileriniz bekliyorum.

16. ---RamSes---

---RamSes--- Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    arka kola çalışmanı öneririm arka kolu doldurursan daha iyi görünüm olucaktır. omuzları beğendim. göğüsleri hacimleştirmeye çalış ve karına yüklen derim. ayrıca kanatlarda güzel. iyi çalışmalar..

vücutcuu bunu beğendi.
  17. cagri2424

cagri2424 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:07 ----------

[/COLOR]doğru dürüst yorum yapılırsa çok daha iyi fotolar koyarım fon ışık ayarlanmış şekilde ;)[/QUOTE]
    Sanki çok ihtiyacımız vard senin ışık ayarlı fotolarına :D
    Daha çok yolun var kilo alman lağzım

18. TeFo

TeFo Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    HAcimm yokk...hacim candır :D

vücutcuu bunu beğendi.
  19. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Kardeşim ne yapmışsın, maşallah... devam devam. ben yerinde olsam tamamen ağırlıksız çalışırım 16'da başlarım ağırlığa. Zaten boks antrenmanların ve evde yaptığın barfiks-şınav- mekik gibi temel ağırlığınla yaptığın hareketler yeterli olacaktır.

Seçim senin, istersen birde forumdaki ustalarımızla konuş bu konuyu

20. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    ya konuşan yardımcı olan arka çıkan varmı bırak abi ya kim konuşacak.öylesine koydum fotoları yorum yapılsın eksiklerimi yapmama gerekenleri öğreneyim diye.

Sayfayı Paylaş