Vücut Yapım ve Özgüven

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Leopard tarafından 13 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Leopard

Leopard Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar

Forumu bir kaç aydır takip ediyordum ama sıkıntılarımı paylaşabilmek ve sizin görüşlerinizi almak için bugün foruma üye oldum.

Kısaca sıkıntım şu kötü bir vücut yapısına sahibim bu da özgüvenimi sıfırlıyor.Biraz anlatmak gerekirse...

22 yaşındayım.1.81 boy 82 kiloyum.Omuzlarım dar ve öne çıkmış durumda.Öne çıkmıştan kastım ergenliğe giren kızlar gögüslerini gizlemek için omuzlarını öne çıkarırlar ya onun gibi.Bel kaslarım hiç yok neredeyse bu yüzden pek dik duramıyorum.Bu arada 1.81 boyum kasılarak dik durmuş haldeki boy ölçüm normalde yürürken 1.75 falan sanırsınız.Göbek klasik Türk kası işte.Tüm bunlar bende özgüven diye birşey bırakmadı.Yolda yürürken bile yere bakıp yaşlılar gibi yürüyorum.:(

Sizinden tavsiye bekliyorum, istediğiniz gibi eleştirebilirsinizde her türlü yoruma açığım.Saygı ve sevgilerimle.

2. triplle3

triplle3 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bence bi ortopediste gözük iskelet yapında bir problem olabilir ..

Leopard bunu beğendi.
  3. benchpress23

benchpress23 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    leopard bu spora başlayıp kamburlugu gecen tanıdıgım kişiler var yani bilincli bi sporla hem durusunu degiştirebilirsin hem de kamburluktan kurtulabilir bence bi kişi ama bi doktora gitmeni tavsiye ederim belki sana ilaç falan verebilir ve yapacagın spor konusunda danışabilirsin.kendine özgüven konusunda insanlar sadece fiziklerinden ibaret degil bence hayatına sahip cık.iyi günler dilerim

Leopard bunu beğendi.
  4. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    büyük ihtimalle çoğu kişide olan postür bozukluğu.. anlatsam roman olur ama kısaca;

arka tarafındaki kasları çalıştıracaksın. özellikle: arka omuz (posterior deltoid), kürek kemiği kasları ve üst sırt kasları (rhomboid, teres minor, upper- middle trapezius, supra-infra spinatus), ve arka boyun kasları. hem türkçe hem latince yazmamın sebebi aratırken sana kolaylık sağlasın diye. forumda bu çok soruldu. aratırsan cevabını kesin bulursun.

sadece çalışmakla da olmaz. yürürken, otururken dik duracaksın ya da durmaya çalışacaksın (sırtın dik durmaya çalışmaktan ağrısa bile..). uyurken yüzükoyun değil de sırt üstü yatacaksın.

mantık kolay: arka tarafındaki kasların sünmüş, seni geriye çekemiyorlar. sen onları çalıştırıp kısaltacaksın (geliştireceksin). onlar da güçlenecek ve işlerini yapıp seni dik tutacaklar.

ama yine de doktora görün. fizik tedavi uzmanına...

Son düzenleme: 15 Temmuz 2011
    Leopard ve qHx bunu beğendi.
  5. qHx

qHx Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    grow tall diye bi program var doktora gidemem dersen onu yap hemen hemen hepsi fizik tedavi hareketleri ve sırt kasları wrestler ın dedği gbi aynı problem bendede var sırtı çalıştırınca bile fark ediyor düzelene kadar hatta düzeldikten sonra bile yap

Leopard bunu beğendi.
  6. Leopard

Leopard Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hepinize teşekkür ederim.Özellikle ayrıntılı açıklamasından dolayı wrestler'a.Dediklerinizi yapmaya çalışacağım.Sırt kaslarımı geliştirmeye çalışacağım.Sevgi ve saygılarımla.

7. mixtime159

mixtime159 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle bir doktora görün, doktorun tavsiyesini dinle

2. olarak fitness a başla, zaman geçtikçe duruşun düzelir kendine özgüvenin gelir stress atarsın(denemekten ne çıkar ;) )

Sayfayı Paylaş