Vücut Yağ Oranı Nasıl Ölçülür?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve bonatschi tarafından 25 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 46 üye.
  1. xzgrx

xzgrx Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    BIA yöntemi le mi ölçüyor?
    Bu yöntemde ölçümün yapıldığı bölgeye göre değişik sonuçlar verebiliyor diye biliyorum.
    Elden ve ayaktan ölçümde farklar olabilir.

2. gargey

gargey Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Ben sahsen inanmıyorum boyle yag olcumlerine eger sıkı calisir duzgun beslenirsen zaten duser ve baklavalar olusuncada anlarsınki iyi bir seviyeye gelmissin

3. zumruduanka

zumruduanka Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    pazarlama
    Yer:
    istanbul
    devlet hastanesinde ölçüm yapılabilir mi?

4. idemenk

idemenk Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    tartıya bir çuval kuru soğan koysanız onunda yağ oranını ölçer o tartılar en sağlıklısı hastanede diyetiysen danışarak yapılcak bir yağ ölçümüdür aksi takdirde tartı seklinde olanların %100 oranında yanlış olduğunu düşünüyorum.

5. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    BIA ölçümü doğrudur genelde iyi bir tartıda tartıldıysanız %5- 10 arası - veya + olarak şaşırabilir ama kesin ölçüm sadece su altı metoduyla belirlenebilir

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:32 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:28 ----------

hidrostatik ölçüm su altındaki ama çok masraflıdır kesin sonucu verir.

6. semihus

semihus Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Viscan diye bi alet var. ben onunla ölçtürdüm.[​IMG]

7. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    Bende var ve olcumler tahmin ettigim gibi cikiyor bb.com dan hediye olarak gelmisti zamaninda

8. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    banada geliyordu gümrükçüler ölçüyodur birbirini şimdi :D

9. sarsılmaz

sarsılmaz Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    taksim metrosunda bunu ölçen bi cihaz vardı biara

10. yusufziya

yusufziya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

bende bu tarzda ve/veya bilinen iyi bir yöntemle vücut daki oranlarımı öğrenmek istiyorum .

istanbulda ikame ediyorum .

nereden öğrenebiliriz.

11. wingman

wingman Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0

Tanita diye bir tartı var senin sorduğun bu makine.. Ben 2gün önce ölçtürdüm hastanede diyetistende.. Baya ayrıntılı bir sonuç veriyor.. Hastanede diyetisyenler vardır oradan öğrenebilirsin..

12. dreamdulcinea

dreamdulcinea Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    omron diye bir aletle spor salonlarında falan ölçüyorlar; ucuz olduğu için eve alan bile var; dedem gibi... hiç güvenilir değil.
    hastanede diyetisyene ölçürmek en mantıklısı.
    sonra insanın morali bozuluyor

13. ozgurakar

ozgurakar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaşlar;

Tecrübeli arkadaşlardan yorum ve öneri bekliyorum. Şubat ayında spora başladım. Ölçülerim Boy:178 Kilo:75 Yağ oranı:%15 idi gittiğim spor salonunda ölçüm yaptılar. 3 ay boyunca haftanın 3 günü bölgesel idman sonrası 30 dakika düşük yoğunluklu cardiyo ve mide çalışmaları yaptım. 1 günde ayrıca yüksek yoğunluklu cardiyo yaptım. Beslenmeyede dikkat ettim. Kafama takılan dün 2 nci ölçümü yaptık kilo aynı fakat yağ oranı %17 ye cıkmıs. Tabı sok oldum hiç yağ kasa dönüşmediği gibi olan kas yağa dönüşmüş ölçüme göre. Kafamda soru işaretleri oluştu. İdman tamam beslenme tamam ne yanlış olabilir diyorum acaba çok fazla cardiyo yapıp az beslenme ile olan kasıdamı yağa çevirdik.

karamazov689 bunu beğendi.
  14. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    vucuda elektrik verilerek ölçülenler pek güvenli olmuyor. hele elle tutulanlar doğru sonuçtan çok yanlış sonuç veriyorlar

ölçülürken üzerimizdeki her türlü metali çıkarmamız lazım

15. ozgurakar

ozgurakar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Eller ve ayaklar cıplak olan makınede olcum yapıyorlar. boy yas gırılıyor ölçüm yapıyor su, yağ, kas oranı bölge bölge rapor cıkartıyor. dediğiniz gibi üzerinizde metal olmayacak. gün içinde kahve içilmeyecek ölçüme gelmeden 3 saat once hıc bır sey yenmeyecek. bunları yaptım ama makıne dogrumu olctu bılmıyorum

16. tolgahanç

tolgahanç Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Antalya
    hahahah:D:D:D:D:D:D:D

17. herorec

herorec Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Antrenörüm yağ ölçümünün en iyi şekilde kan alınarak yapıldığını söyledi.Diğer yolların yanlış olduğunu belirtti.

18. OKİ

OKİ Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    kan alimini nerde yaptiracagiz peki?

19. muladhara

muladhara Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    piyasadaki vücut analiz baskülleri işe yarar mı? 70tl den 1000 tl ye kadar çeşitli markalarda var. Kullanan varsa ve paylaşırsa sevinirim.
    Gördüğüm bazı markalar;
    Medisana
    Beurer
    Arzum Fitsense
    Samsung Healthy Living
    Fakir Terro
    Tanita
    Omron
    Conti

20. kaslı cocuk

kaslı cocuk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

"Tanita Bc 545 Vücut Yağ ve Kas Analiz Baskülü Detay Bilgisi

Cihaz segmental olarak vücut analizinizi yapar; yani kollar, bacaklar ve gövde olmak üzere 5 ayrı bölüm için yağ miktarını ve kas miktarını verir. 8 elektrot bulunmaktadır.

Size Kilonuzu, Yağ Oranınızı, Vücut Sıvı Oranınızı, Kaslarınızın Ağırlığını, Kemik Ağırlığınızı, Fiziksel Aktivite Derecenizi, Günlük Kalori Miktarını (günlük alınacak kalori tavsiyesi), Metabolizma Yaşınızı, İç Organlar Çevresi Yağlanmaya ilişkin ratingi, İç Organlar Çevresi Yağlanmaya ilişkin değerlendirmeyi, Yetişkin ve çocuklar için olması gereken yağ oranları ile analiz sonucunu değerlendirmesini kısa süren bir analiz ile söyleyebilir.

"Atlet" modu ile spor yapan profesyonellerin de yağ oranını ölçebilirsiniz, Cihaz ile yaptığınız analiz sonuçlarını karşılaştırırsanız bu sizin kilo verirken yağ mı yaktığınızı yoksa sıvı/kas mı kaybettiğinizi ortaya çıkaracaktır.

Kilo verirken vücudunuzun ne türden bir değişikliğe uğradığını, bazal metabolizma hızınızdaki değişikliğin ne olduğunu ve kilo vermenin vücudunuzu nasıl etkilediğini de metabolizma yaşınızı öğrenerek gözleyebilirsiniz, Yağ Oranınızdaki değişimleri ekran üzerinde grafik görünüm ile izleme imkanını sunar.

Vücut Ağırlığınızı oluşturan segmentleri belirlemede size yardımcıdır ve uyguladığınız diyet veya spor programının başarısını cihazınız ile görebilirsiniz, 50 kHz elektrik akımı Vücudun 5 ayrı bölgesine gönderilir ve BIA dediğimiz MEDİKAL bir ölçüm yöntemi ile analiz yapılır, 150 kg kapasite ve 100 gr hassasiyete sahip tartıdır, Elektrotlar paslanmaz çeliktir, Cihazı ayrıca tartı modunda çalıştırarak baskül olarak da kullanabilirsiniz, Kişisel bilgileri saklamadan ( yaş boy cinsiyet) bilgi girişi için misafir modu "Guest" vardır, 4 adet kalem pil ile çalışır.
    "

http://www.ideolog.net/baskul-ve-teraziler/tanita-bc-545-vucut-yag-ve-kas-analiz-baskulu.html

bu cihaz hakkında düşünceleriniz nelerdir.

Sayfayı Paylaş