1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Vücut tipim nedir sizce?

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve yasinaspir tarafından 8 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Vücut tipim hangisi?

1. Ektomorf

oy sayısı 5
    35,7%
  2. Mezomorf

oy sayısı 7
    50,0%
  3. Endomorf

oy sayısı 2
    14,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba arkadaşlar. Evet merak ettiğim vücut tipim. Omuzlar genis kemik yapisi olarak dar degil yani ektomorf gibi hizli bir metabolizmamda yok ama endo gibi her bölgeye de yaglanmiyorum çoğunlukla göbeğe gidiyor. 20160418_181306-1.jpg

2. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    ekto değilsen endo değilsen tek seçenek mezo kalıyor kardeşim :D

yasinaspir bunu beğendi.
  3. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Senin gördüğün ne peki kardeşim

4. Wolfman87

Wolfman87 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    boy kilo yaş kaç dosdum ???

5. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Boy 178 180arasi kilo 68.6 yaş 21

6. Wolfman87

Wolfman87 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    hımmm dosdum 180 lik bir adama 70 kg az yani elbette cok iyi fitsinde amma peki ağırlık vede mesela sınav barfiks değerlerin kaç ?? eğer bunlar düşükse malesef mezomorf ve ectomorf arasındasın derim ben eğer idamn performansın yuksekse mezamorfa yakınsın amma dusukse ectomorfa yakınsın demektir. vede endomorflar dısındaki iki gurupda göbege alır zaten kiloyu ilk önce ;)

yasinaspir bunu beğendi.
  7. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeşim deadlift 110 kilo ile tek tekrar ama 75 ile başlıyorum 5 tekrar yapa yapa 5 set geliyorum yani 5. Setimde tek tekrar ile 110 kilo. Bench 60 larda idi squat 85 ile 3x12 yapiyorum barfix 4 kadar cekebiliyorum tam ve çalmadan. Şınav 30 tane idi en son

8. Wolfman87

Wolfman87 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    hımmm iyi iyi belli bir spor gecmişin var gemekki amma bencin biraz az gögüs desdek cıkmıyor demekki o zaman mezomorfa daha yakınsın amma tam değilsin cunku bu kilolara göre senin vucudun yaşınla beraber daha net belli olması gerek futbol filanmı oynadın ?? Genelde plometrik idman calışmış gibisin birde ne zmandır spor yapıyorsun ??

9. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Abi ben 21 yaşındayım 20 sene yattim hicbi spor gecmisim yok şu 1 senede laylaylom kalori fazlasi almadan kilo alamadan gecti ben düşük kalori ile bu kilolara girdim. Şimdi 6 7 ay lean bulk yapcam niyetim o yönde. Tribe girdim hormon testi yaptirdim şükür değerler normalmis sorun kalori az almamda ona sebep olanda hafif bi göbek takintim eskiden bide abue cubur cok tuketirdim spora basladigimda 1 ayda 6 kilo verdim kaslar full eridi skinny fat oldum sonrada yag mi yakiyim kas mi yapiyim derken gitti

10. Wolfman87

Wolfman87 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    yok yok eğer hiç sporyapmadan deadlift ve squatta bu değerlere ulasdıysan cok iyi dosdum iyi gelişmişsin sen böle devam et bede bence yağ olayına kafana takma definasyon için tuz ve su atman lazım oda normal ek destek almadan yapamazsın dosdum sen kalori al güç idmanı yap body yapma yaşın genc daha ileride on numara vucudun olur sonrada definasyon yapar sekilli parcalı cıkartırsın vucudu ;)

yasinaspir bunu beğendi.
  11. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    İşte arada 5x5 yapmayi düşünüyorum kışın güç için onun dışında hacim kas yapma hedefindeyim. 78 80 e kadar cikmam lazim seneye bu zamanlara olur gibi

Wolfman87 bunu beğendi.
  12. Wolfman87

Wolfman87 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    aynen 5x5 yap bende allah nasıp ederse bayramdan sonra başlıyacagım boks yapıyordum ikinci ufaklı 19 da gelecek artık gidemem salona bende fabrikadaki salonda güc idmanı yapacam öğlen arasında squat deadlift bench artık ufaklıklar kendini toplayıpda anneleri başlarında duruncaya kadar benim spor hayatı bitecek ;) amma sana tavsiyem ilerde dövüş sporlarına başla zaten yağ almayan bi vücüdün var boy kilon cok iyi dayanıklılık ve kondiyon calış güç idmanı yap kardeşim nacizane tavsiyem ;)

13. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Abi senin yaş kaç? teşekkür ederim tavsiyen için dikkate alicam

14. Wolfman87

Wolfman87 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    30 kardeşim sen merak etme yasın ilerledikce kilonda kemiklerinde oturur ve düzenli sporla on numara vücüdün olur hemde işlevsel olur eğer dediğim gibi kondisyon ve dayanıklılık güç idmanı yaparsan ;) Sas ve sad komandolarının vücütlarına bak kondisyonlu dayanıklı ve güclüler ben vüçüdün işlevsel olması ile ilgilenıyorum ;)

15. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Tabi abi öyle olmasi da lazim her yerin kas olcak ama bi güç dayaniklilik yok işlev yok Arnold bile zamaninda başladığında güçlü olmayi hedeflerine koymuş. Özendiği insan gibi olmaya çalışmış squat olmazsa olmaz demiş. Içi boş olmayacak yani

16. Wolfman87

Wolfman87 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    yani dosdum allah göstermesin bir savaş cıktı aileni koruman lazım uzun mesafe yurumen veya koşman lazım bu gibi durumlarda dayanıklılık vede güç cok onemli mesela fiziksel olarak birisiylen kavga edeceksin kendini savunacaksın hız sürat ceviklik cok önemli cok güçlü olursun zamanlaman ve cevikliğin az olursa bizim tabirimzlen patetes olursun adam içinden geçer demek isdediğim bu cok yoğun kas patlayıcı güc cok üretir fakat fazla enerji cektiğinden cabuk yorulur sora yuzde 50 ile hareket etmen gerekir oda işe yaramaz seini yuzde 60 seviyende güclü adam deler gecer seni onun için görsellikden daha fazla işlevselliğe önem ver biz boks idmanlarında bunu cok yaşıyoruz adam hayvan gibi amma hareket yok acık hedef oluyor vucut hantal oldugu için pozisyonda alamıyor sonra ilk raoundda perti cıkıyor vücütta genel hız kondisyon dayanıklılık güç dengesi cok önemli onun için bilincli olmak gerek ;)

17. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Ben kick boks, boks yapmayi cok isterdim ama egitim hayati da olduğu icin hic vaktim yok. Kendimi savunmak iki atar yapan dengesiz insanlardan çekinmek istemezdim. Malesef ülkemizde dengesiz insan çok savunma önemli ama yapcak bisey yok. Astim da söz konusu bende zorlaniyorum uzun aktiviteli islerde acikcasi ondan dolayi da istemedim biraz. Simdi tek hedefim var güçlü olmak görsel acidan istedigim noktaya gelmek bakalim abi

Wolfman87 bunu beğendi.
  18. Wolfman87

Wolfman87 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    hımmm anlıyorum seni hayat insana her zaman zaman ve imkan tanımaz okul ve eğtim cok önemli hayatın boyunca en fazla 5 defa başına gelecek bir durum için dövüş sporu öğrenmekde aslında pek işlevsel durmuyor önce eğtım gelir herzaman amma sağlıklı olmak için spor şart astımlan nasıl olur bilmiyorum tabi doktor tavsiyesi ve profesyonellerle konusmak gerek kardeşim amma güç ve görüntüde cok işe yarar silahın boşu dolusundan cok adam korkutur değimindeki gibi ;)

yasinaspir bunu beğendi.
  19. yasinaspir

yasinaspir Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Vücut ve bu güç artışı yaptığım sıkı antrenman ama eskik karbonhidrata boş beslenmeye göre iyi mi?

20. Wolfman87

Wolfman87 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    benim araştırmalarıma göre cok iyi bak elit sporsu cederlerini vereyim sana ana hareketlerden daha nolsun 68 kg desin hemen hemen yaklasmısın elit olmasada bir alt seviyedesin 1 senelik amatör calışması ile bunyan iyi demekki ;) ondan mezemorfa yakınsın amma tam değil
    HEDEFLER:
    DEADLİFT : VUCUT AĞIRLIĞININ 2 KATI
    SQUAT : VUCUT AĞIRLIĞININ 1,6 KATI
    BARFIKS : VUCUT AGIRLIGININ 1,2 KATI VEYA 8 TEKRAR
    BENCH PRES : VUCUT AGIRLIGININ 1,2 KATI
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Eylül 2016 ---
    bunlar tek tekrar değerleri sen 85 kgyı 12 defa 3 set yapıyorsan 100 kg yı rahat gecersin buda kg ne göre yine cok iyi bir rakam bencin eksik biraz birazda sırt kanat oda olsun bacak oldukdan sonra ötekilerde olur ;)

Sayfayı Paylaş