Vücut geliştirme - Saç

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve ChromeStar tarafından 21 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ChromeStar

ChromeStar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Selamun aleyküm.2 yıldır bu işin içindeyim.Lakin saçlarım dökülüyor 17.5 yaşında olmama rağmen saçlarım çok seyrek dipleri gözüküyor bir türlü durmadı dökülme. Vgye başladığım zamanlardan itibaren dokulmeye basladi sanirim.Testesteron artınca dhtye dönüşüyor gibi bir muhabbet duydum dhtde saç döküyormuş ben bu dhtyi engellemek için ilaç kullanmayı düşünüyorum Avodart gibi ilaçlar.Sırf bu saç dökülmesinden dolayı bu sporu bırakmayı düşünüyorum.Sorum şu Vücut geliştirme saç döker mi? Her kafadan ayrı ses çıkıyor kimi diyor döker testesteron arttığı için kimisi diyor dökmez kafam cok karışık eğer gerçekten döküyorsa bu sporu kesin bırakırım birde düzgün beslenemiyorun yeteri kadar protein alamadığımı düşünüyorum maddi problemlerden dolayi.Yardım edebilir misiniz? Dökülme olayına.

2. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Vücut geliştirme saclarini dökecek kadar testosteronunu artırmaz. Vitamin testi falan yap b12 eksik olabilir. Ancak gerçekten saçların erkek tipi dökülüyorsa genetik olarak yatkinligin var demek. O zaman saç dokulmeni ancak geciktirebilirsin dht'nin artmamasini sağlayarak. Kreatin ve masturbasyon dht'yi anlık artırıp dökülmeye meyilli kişilerde saçları döküyor. Ancak saçlar dökülmeye meyilli ise her türlü dökülür yani 35 yaşında değil 40 yaşında kel kalırsin önlemler alarak

3. ChromeStar

ChromeStar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yatkınlık var ama kimsenin dökülmesi benim yaşımda baslamamis bu arada ellerim ayaklarim cok terler tiroid ile alakali bir bozukluk olabilir mi?

4. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Olabilir ayrintili bir kan tahlili yaptır. B6,b12,çinko eksikliği hipotiroidi gibi hormonol ve vitamin eksikligine bağlı saç dökülebilir belki erkek tipi dökülme değildir. Yanlarda açılma yok genel bir seyrelme varsa hormonol ve vitamin eksikliğine bağlıdır. Yanlardan açılma varsa erkek tipi dökülme

5. ChromeStar

ChromeStar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Saçım doğuştan seyrek yanlar bile ustler daha cok ama. İnanırmısın faullerim(favori) bile yok :) sakal var ama, altta yanlarda cogalmaya basladi.saçım kucukkende seyrekti dökülmezdi yağlansa bile.simdilerde yaglaniyor ve dökülüyor.

6. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Sokaktaki kel kişilerin %99 undan fazlası vg ile uğraşmıyor. Yani genetikde varsa vg yapsanda yapmasanda dokulur. Vg nin o kadar etkileyeceginide dusunmuyorum ekstra bisey almiyorsan. Realist olmak gerekirse; kel ve göbekli veya cılız biri olmayımi tercih edersin yoksa kel ve kaslı fit birimi? Tercih senin. Ayrica sac dokulmesi yolun sonu degil. Ektirme cozum. Emin ol 5-6 seneye cok daha kolay olucak ve yeni metodlar gelisicektir.
    Son olarak dht blocker bi ilaç onermem. Ben kullandım yanetkisini gördüm. Sağlığını bozmaya değmez.
    Multivitamin tavsiye ederim

7. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    İnsanların kellikten bu kadar korkması garip geliyor (yaklaşık 10 yıldır düzenli olarak saçlarını kazıyan biriyim). Tarama, kurutma, şekil verme vs derdi yok, biraz şanslıysan ve kafa yapın uygunsa kesinlikle çok yakışan bir durum, yağmurlu havalarda o ilk çiseleyen damlaları hissetmek ise paha biçilemez.

8. ChromeStar

ChromeStar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Sana göre normal olabilir..Yaşında büyüktür eminim benim yaşım 17.Benim yasimdada kazir miydin saçını ? Kolay degil oyle tarama kuruma derdi yok demek zaten taramiyorumda kurutmuyorumda..şekil de vermem genelde.
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Eylül 2018 ---
    Tavsiyen icin sağol.Ama yinede kullanacagim :)

9. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    21 yaşında başladım kazımaya ki benim saçlar omuz seviyesindeydi. Yani aslında çok kolay sadece toplumun dayattığı görünüş baskısından kurtulmak gerekiyor. Tabi tedavi edilebilir bir durumsa halledersin ama çokta kafaya takılacak bir durum değil

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş