Vücut geliştirip kaslı olmak cilt çatlaklarını düzeltir mi?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve darcy21 tarafından 2 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. darcy21

darcy21 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bazı insanlarda ergenlikte oluşan bir deri kusuru. Ani büyüme veya kilo alma sorunlarıyla ortaya çıkıyor doktorun dediğine göre ciltteki çatlaklar beyaza yakın renk aldıktan sonra tedavisi kremlerle falan olmuyormuş. bende omuzlarda ve belde beyaz renkte belirgin kollarımdakiler tişörtler belli oluyor fazla değil ama memnun değilim. Acaba cildinde bu çatlaklardan olupta sonra kaslanıp, vücüt geliştirip bu izlerden kurtulan oldu mu belki vücüt kaslanıp, seks bir gövde olunca izler kapanır diye düşündüm??? (Kadının çatlakları gibi omuz ve kollarımda izler var ama daha az. erkek fotosu bulamadığım için bunu ekledim)[​IMG]

2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    catlakları yoketmenın yada ole kaslanıp seksı vucutla gorunmez yapmanın hıcbır mumkunatı yok

3. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle çatlak oluşabilecek bir deriye sahipsen çok hızlı kilo alip vermemeye özen göstermek lazım.Hizli alirsan çatlak oluşuyor, hizli kilo verince sarkma oluyor, deri kendini hizli gerip çekemiyor heralde.

Bendede aynı sorun var 130kglerdeyken belim olsun basen bacak her tarafimda çatlaklar oluşmuştu.Şimdi zayifladim, zayıfladıktan sonra belli bir kütleye geldim, şimdide omuzlar ve kollar geliştikçe orda çatlaklar oluşmaya başladı. En fazla e vitaminli vs. nemlendiricili kremlerle çatlak oluşmasını engellersin, ama onun dışında o çatlaklar her zaman öyle kalıcak malesef

Ha eğer yeni oluştuysa kırmızı çizgiler halinde oluyor, onlar belli olabiliyor görüntü bozabiliyor ama beyaz bir hal aldimi zaten çok yakından bakmadıkça belli bile olmuyorlar.

4. darcy21

darcy21 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    23 yaşındayım cilt çatlakları ergenlikten kalma artık oluşmuyor ama bu durum çok belirgin olmasada beni rahatsız ediyor omuzlardan dirseklere kadar uzanan yerlerde ve bel yanlarımda var kilom yıllardır normal 4-5 yıldır ani kilo alıp vermedim boyum 1.93 kilom 87-88 geçen yıl yüzme salonuna gittim ama orada hiçbir erkeğin gövdesinde cilt çatlakları dikkatimi çekmedi galibi bununla ölene dek yaşamak durumdayım bende sandım ki kaslı, seksi bir gövdem olursa kasla dolduracağı için deri altından izler yokolur.

5. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    O Çizgiler hiçbir zaman kaybolmucak, anca belki lazer ameliyatları var, onlarda bi nebze azaltiyor.Ama dediğim gibi herkeste olmayabiliyor 300kg bir dünya olmuş olan bir adamda çatlak olmayabilirken bizde olabiliyor işte yapabilcek birşey yok ona.

6. kzlyarasa

kzlyarasa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara ~
    Boşa umutlandırmak istemem ama geçenlerde bir krem reklamı gördüm, eğer diğerleri gibi yalan dolan değilse çatlakları 1 ayda flan düzeltiyomuş. Biliyorum böyle şeylere bel bağlamak saçma geliyor ama bence bir araştırılsa belki bi şeyler bulunabilir..

7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Aynı çatlaklar bendede var nasıl geçiricez ?

8. darcy21

darcy21 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Pardon, cilt çatlakları sadece ani boy uzaması veya hızlı kilo alıp vermeyle ergenlerde oluşmuyor, yetişkinlerdede meydana geliyormuş. Benimkiler ergenlik çağında oluştu. Aranızda bu çatlaklardan kurtulanlar oldu mu? kremin adı neymiş acaba adını yazsaydınız keşke Doktora sordum 3 hafta falan önce Eskişehir'de cilt Doktoruna gitmiştim beyazlaştıktan sonra tedavisinin fraksiyonel co2 lazer olduğunu belirtti aranızda kremle kurtulan oldu mu bu izlerden aslında çok önemli bir kusur değil ama omuzlarımda ve belimde hoş görünmüyor beyaz biraz belli internette bu izleri yok eden bir kreme rastlamadım sadece önleyen kremler varmış bende zaten artık oluşmayacak. Tavsiyem: sakın aniden hızlıca kilo alıp vermeyin yani 80 kg iken 2 ay içinde 90'a çıkmayın bu izler hamilelerdede sık görülüyormuş.

9. Wes-Dex

Wes-Dex Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Tıbbi bilgim bulunmuyor ancak bildiğim kadarıyla sedef rengine dönüştükten sonra bu izlerden kurtulmak pek mümkün değil. Omuz-bacak ve göbek bölümümde var benim de. Omuz dışındakiler sedef rengi alalı çok oldu, ancak omuzdakiler hala kızılımsı renkteler ama yakın zamanda onlar da beyazlaşacaklar. Görüntü açısından sıkıntı biraz, ancak çok kafaya takılmamalı bence.

10. haileselassie

haileselassie Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Derinin Çatlaması, Vücut Geliştirme Sporunda Hızlı Kg Alış ve Verişlerde gerçekleşen ve sık rastlanan bir olaydır. Bu durum kasın hacim alırken derinin zorlanmasından ve ani büyük kg verişlerde derinin sarkmasından dolayı meydana gelir. Genellikle Vücut Geliştirme Sporu ile uğraşan sporcuların gogus ve koltuk atlı birleştiği bölgede sıkca rastlanır. Bu durumu engellemek mümkün olmasada, en aza indirmek icin idman önceleri vücudumuza badem yağı ve cildi besleyici nemlendirici kremler kulanmak bir nebze yardımı dokunabilir. Çatlakların iyleşmesi ve geçmesi söz konusu olmasada , yaz ayları güneş yanığı ile görünmemelerini sağlayabilirsiniz. Sağlık Açısından hiç bir sorun size yaşatmaz. Vücut Geliştirme sporcuları aldığı bu çatlakları vücut dövmeleri olarak kabul eder. Sizde böyle düşünün ve mutlu olmaya bakın...

11. darcy21

darcy21 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Sağlık açısından bir sorun yaratmıyor, bunlar bir insanı öldürecek sorunlar değil. Kollarım ve omzumdakiler belirgin sayılır, spor salonuna gitmiyorum artık yüzmeye gittim 5-6 ay düzenli fit bir gövdem oldu ama artık sorun ediyorum 1000'lerce farklı insanın geldiği yüzme salonunda vücudumu göstermeyi beyaz çatlak izlerini falan. Biraz çatlak olsa sorun etmem ama böyle durumlar beni gövdem konusunda güvensizliğe sokuyor. Fiziğim düzgün, kilolu değilim ama yani seksi ve kaslı birçok erkeğin olduğu spor salonunda çatlak izlerinin olduğu bir gövde, bir de sırtımda dikiş izi var buna ek olarak çok geniş değil ama belden sırta kadar ince çizgi şeklinde yıllardır geçmedi yüzmeye gidiyordum ve bb çalıştım yıllar önce ama artık kolay kolay gitmem (yüzme salonunda mesela tek başıma olursam olur) bu iki kusur gövdemi göstermek konusunda beni güvensizleştiriyor. :( Ve şöyle diyorum; Çatlaklar ve buna ek olarak dikiş izinin olduğu seksi ve kaslı bir gövdeye sahip olsam ne değişir? ve bunlarla gövdem ne kadar hoş ve çekici görünür ki?

12. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar benimde çatlklarla başım dertte :(
    spora başlamadan önce kollarım filan çok cılızdı.birden gelişince bicepslerin olduğu yerler,omuzların altları yani koltukaltına yakın yerlerde derin çatlaklar oluştu.İlk zamanlar koyu kırmızı renkteydiler.Her gece yatmadan önce vazelin sürdüm,kırmızılıklar azaldı ama çatlaklar pembe pembe duruyor hala :(
    Bunları yok etmem lazım bir şekilde... :( geçenlerde bir krem reklamı gördüm.çatlakları yok ettiği söyleniyordu. adı ''renueekrem''...
    açıkçası pek inanamadım bu kreme.acaba denesem mi? aranızda deneyen var mı?
    ya da son çare olarak dermatologa gideceğim

13. sc3

sc3 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    Aynı sorunu ben de yaşıyorum, bir çözüme ulaşan var mı?

14. xfull

xfull Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Sayfayı Paylaş