vücudumu nasıl oturtabilirim

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve M_JaiWhite tarafından 4 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. M_JaiWhite

M_JaiWhite Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    vücudum cok oturaksız kollarım ince belden aşşağısı sanki başkasınınmış gibi kalın , spora baslayıp hafif kilolu oldugum halde kilo almayı düsünüyorum sizce bunu yapsam bile vücudum daha oturaklı olurmu? lütfen clean bulk vb demeyin sadece hafif kilolu olduguum halde kilo alırsam spor yaparak vücudum otururmu onu soruyorum

2. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53

Birçok kriter var. Kemik yapın, kemiklerinin kalınlığı, metabolizmanın nasıl çalıştığı gibi. Clean bulk demeyip ne diyelim? Dirty bulk yap dememizi bekliyorsan neden soruyorsun? Kilo aldığından göbek, bütün gövde, kalça, bacak gibi bölgelerden hangisinden alacağını daha çok yağlanacağını kim bilebilir. Vücudun oturması için kas kütlesi kazanman ve sabredip sağlıklı beslenmen şart. Üst vücut kalıplı dursun büyüsün istiyorsan en kısa sürede temel hareketleri içeren programla bu işe başlaman gerek. Her önüne geleni yersen zaten yine memnun olmazsın. Muhtemelen alt vücut zaten hep daha büyük görüneceğinden umduğunu bulamazsın. Sportif bir yapı ve oturaklı bir vücut için minimum 3 ay sıkı çalışıp iyi beslenmen gerekli ki vücut ilk zamanlardaki gelişim hızını iyi kullansın. Sonraları gelişim ilk zamanlar kadar olmuyor kolay kolay. Ortalama 2 yıldan önce ise estetik ve kaslı bir vücudu düşünme. Ama en azından şimdiye göre oldukça oturaklı ve köşeli kemik yapısından kurtulup kasların hafiften sırıtmaya başladığı bir görünüm için kısa zamanda sonuç alabilirsin. Güzel bir antrenman düzeni oluştur. Protein ve sebze ağırlıklı beslen. Vücudunun neye ihtiyacı var zamanla anlarsın buna göre zamanla vitaminden minerallere, sodyum dengesinden nitrojen dengesine kadar dikkat etmeye başlarsın. Kısacası en önemli şey "başlamak" olacaktır. Sen başla öncelikle. Sabrın varsa ulaşamayacağın sonuç yok. Sabır yoksa da kısa zamanda herşeyi ister durursun ama olmaz.

3. M_JaiWhite

M_JaiWhite Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    saol cevabın için öncelikle zamanım yoktu aceleyle yazdım ondan birçok eksik bilgi vermişim yeni farkediyorum :) 3 aylık bir spor gecmisim var ara vermistim 1 ay bazı sebeplerden dolayı tabiki burdaki bilgiler sayesinde anladım bu spor için büyük emek lazım.ben sadece bu seferki baslangıcımda direk dirty bulk tam demiyelimde clean bulkta diyemicem klasik bulk diye bir tabir varsa o tarz baslamayı düsünüyorum.4-5 ay içinde güzel kilo alırsam üst vücudum hacimleneceğinden biraz orantılanır diye düsündüm ondan baslığı actım.Bende spor biraz geç tepki veriyor ama sıkıntım o değil dediğim gibi antrenmanda her bölgeyi çalısıyordum normal olarak yine bacağı ihmal etmiyecem ama üst vücut alt vücuda oranla kilo alırsam daha çok gelisir diye düsündüm ondan sormak istedim biraz daha yağlansam problem olmaz benim açımdan.Üst alt dengeye sokabilirsem 5 ay civarı bir sürede o anki durumuma göre programa cardio ekliyip beslenmemi daha temiz sekilde ayarlamayı düşündüm.

Sayfayı Paylaş