Vücudumda artan çatlaklar lüften yardım edin

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve Code tarafından 18 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Code

Code Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba 19 yaşıma girmek üzereyim 1.70 boyundayım ve ort 2 seneye yakındır spor yapıyorum başta bu sporda çok ileri gidemedim ameliyat vs. gibi sebeblerden dolayı daha sonra tekrar başladım ve bu sefer protein tozu amino gibi temel supplementler kullanmaya başladım o gün bu gündür supplement kullanırım supplementim olmazsa kendimi eksik hissederim bunları mutlaka alırım ama sağlığımıda tehlikeye atmam düzenli beslenirim supplement kullanımına ara veririm gibi.ama bu sene işi iyice ciddiye bindirdim ve daha profesyonel bir salona yazıldım ve çok hırslıydım ki bunun karşılığına aldım bu spor için gerekli ne varsa yaptım ve gerçekten iyi bir vücut elde ettim ama en büyük problemim çatlaklar önce omzumun altında koltuk altı tarafında çıktı bunlar aslında spora ilk başladığım sene çıktı ama çok değildi ne zaman daha sıkı çalışıp beslendim ve supplement kullanımına özen gösterdim o zamandan beri yavaş yavaş arttı bir dönem yoktu ama özellikle şu sıralar hiç görmediğim yerlerimde çtlaklar oluştu mesela omzumun tam ortasında her iki omuzdada daha sonra koltuk altımda ve sağ kolumun altında bicepse doğru ilerleyen yeni başlayan bir çatlak çıktı bu kadar çatlak oluşmasının sebebi nedir yanlış bir şey mi yapıyorum ama özellikle bu sıralar çok arttı ve daha da artmasından korkuyorum lütfen yardım edin ne yapabilirim

bu arada bu çatlaklar için bir doktora gittim doktor bunların derin çatlak olduğunu tedavisininde o bölgeye birşey yaparak dedi yeniden çıkmasını sağlıcaz dedi tabiki masraflı oluğu için yaptıramadım bende size danışayım dedim sizce ne yapmalıyım?

2. boksssss

boksssss Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    dostum bunun çözümü yok benim omuzlarım çatlaktan gözükmüyor ama doktor nasıl yok edecek bilemem ama bana söylenen doku çatlakları bir daha düzelmiyor zamanla beyazlar ama kalıyor izi

3. Code

Code Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    bendede beyazlıyor ama artması canımı sıktı doktorun dediği orayı yakarız gibi bişey dedi yeni deri çıkar dedi onu inşallah yaparım ama şuan değil. bunun sebebi ne acaba bu kadar çatlak olması yemin ediyorum biri salonda soyun dediğinde geçiştirmeye çalışıyorum çünkü gerçekten çok kötü

4. boksssss

boksssss Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    kasların çok hızlı büyüdüğü için deri bu şekilde hızlı büyüyemiyor o yüzden yırtılıyor
    hamile kadınlarda ve ergenlikte de oluyor yani hızlı gelişmeden kaynaklı

5. Code

Code Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    bunun çözümü var mı? acaba daha fazla olmaması için çünkü artıyorlar

6. nicolevis

nicolevis Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    kardeş çatlakların resmini koyabilirsen sevinirim.

7. VeniVidiVici58

VeniVidiVici58 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Kardeşim ne yazıkki cilt hassas oldumu önüne geçemiyorsun çatlakların bndede aynı dert var başta hiçbir sorun yoktu birden oluşmaya başladı pek takmıyordum ama git gide ilerlediğini görünce morelim bozulmaya motivasyon düşmeye başladı çok araştırdım her türlü kremide yağıda sürdüm ama hiçbir etki etmedi sporu bıraktım tekrar başladım tekrar devam etti :D zaman geçtikçe rengi soluyor falan ama yinede kötü bir görüntü hiç çatlak olmaması varken böyle çatlak oluşması cidden çok rahatsız edici arkadaşımla spora aynı zamanda başladık aynı boydayız kilomuzda aynı yani sürekli beraber antreman yaparız onda hiç çatlak yok bnde bir çıktı ilerledi git gide cilt yapısıyla alakalı cildin hassassa ne yaparsan yap hertürlü cıkacak ne yazıkki çözümüde yok.

8. Code

Code Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    bende cok üzülüyorum şu duruma o kadar emek ver para yatır uğraş sonra bunlar çıksın bir plajda bir tişort çıkarmaya utanıyorum sadece tişort üzerinden güzel bir vücut var cıkarınca hevesin kaçıyor daha doğrusu çıkarmaya korkuyorsun.bir doktor bi tedaviyle gecer dedi ama pahalı ve zor işlem ort 2 hafat ile 1 ay arası sürer dedi masrafı cok ama ben kararlıyım gidi yaptırıcam belki bu sene değil ama seneye parayı denkleştirip gidicem soncta öğrenciyim ve harcamalarım supplementler+beslenme+spor salonu aidatı derken oldukça fazla para harcıyorum ki bu sadece spor için bunun dışında benim dışarıda yediğim içtiğim arkadaşlarınla olan harcamalar vs hepsi bir araya gelince deli para yapıyor aslında ama bunlarada katlanmak zorundayım birde aartık çatlaklar artmaya başladı ve belimde bile cıkmaya başladı bel ne alaka dedim yuh artık!

9. VeniVidiVici58

VeniVidiVici58 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    kardeşim ama şöylede birşey var o çatlaklar ne kadar uzun süreliyse tedaviside o kadar zor oluyor haberin olsun !

10. boksssss

boksssss Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    bu kadar sıkıntı etme bir kaç çatlağı
    bendekilerde çoğalıyor ama ben çatlaklarımı seviyorum o kadar kötü gözükmüyorlar savaş izi gibi

Sayfayı Paylaş