Vücudum Homer Simpson'ın Vucuduna Benziyor

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Sodalayn tarafından 16 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Sodalayn

Sodalayn Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13

aynen resimde goruldugu gıbı ust kısmım ınce kalcalar geniş çok kotu bir durum genetik sanırım ve yine bildigim kadarıyla kalcadaki (yan kısımlar) yaglar erimiyor.
    bunun icin aileden biri gogus calısmamı onerdi boylece ust kısımda genisleyecekmis.

suanda ankarada bi clube gidiyorum orda kosu bandı kondisyon bisikleti normal bisiklet falan yapıyorum salonda .

sonrada karın için mekik ve başka bi alet daha var onu yapıyorum.ama neticede kalcadaki yag gitmeyecek sanırım yarın gıdıp salonada sorcam bu vucut nasıl fit olacak diye.

sizin onerileriniz nedir ?

NOT : LUTFEN ADMİNLER LUTFEN SU BASLIGI SILMEYİN YADA TASIYIN UYGUN BIR BOLUM BULAMADIM.

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Genetik değildir fazla kilolardan kaynaklıdır.Üçgen vücudda bu gösterdiğin fotoğrafdaki vücudun tam tersi olarak düşünebiliriz.Kimse çalışmadan üçgen bir vücuda sahip olmadığına göre :) seninde spor yapmamış biriysen ve kilon fazlaysa böyle olman normal spora başlıyarak bu işe son vermeye karar verebilirsin.Yağlar erimiyor diye birşey yoktur! Bölgesel yağ yakımı yapamazsın ama vücudunun yağ oranını azaltmak için kilo verebilirsin diyet , spor ile.Aileden öneren kişi bilgisizmiş.Sadece göğüs çalışarak yapılcak birşey değil.O salonda koşu bandı , kondisyon bisikletinde hergün düzenli çalışma yaparsan kilo verirsin böylece fit vücuda yaklaşırsın yanlız biryerden sonra ağırlık çalışmasıda yapman gerekicek ve karın kasları için sadece mekik çekmek yeterli değil diye düşünüyorum.Kalçadaki yağlar gider dostum..Çözüm beslenmenden biraz kısıp bir diyet uygulamanda ve Cardioyu düzenli yapmakta..

3. Sodalayn

Sodalayn Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    koşu bandı kondisyon falan yapıyorumda onlar kilo verdirir diyorsunuz ve bolgesel kılo verme yok dıyorsunuz peki simdi benim ust kısım bi deri bi kemik gibi yag yok bildiginiz.alt kısımda obez bir çocuk gibi ben kilo verdikce sadece alttan mı gider cunku ustte yag yok yada heryerden giderse vucut aynı olmazmı sadece oran olarak kuculur sekıl hep aynı kalır ?

ve yine salonda kondisyon koşu bisiklet ve karın kası calısıtıgımı soylemıstım bunlara ek olarak neler onerırsınız yıne yarın sorcam ama burdanda bilgi almakta yarar var.

cevaplarsanız yine minnettar olurum

4. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    bence fazla kaslı değilsen hergün ölümüne koş.zaten fazla kas inşası olmadığı için vücut enerjiyi fazla yağlardan sağlar.sonra kas inşasına başlarsın ama lşuan zatenbody yapıyorsan ikisini birde yapabilirsin.ama body yapıyorsan ölümüne saatlerce koşma kaslardanda gider :D

5. Sodalayn

Sodalayn Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    valla acıksası sigara iciyorum o yuzden olumune yardıramam

spora gittigimda 2 dk kosuyorum 2 dk yurume seklınde oluyor 20 dk sureyle
    yetiyor gibi :)

tabi hafif sigara iciyorum + filitre kullanıyorum yapcak bısı yok alıskanlık

6. SipahiPower

SipahiPower Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle benzetmen güzel olmuş :)

1- 20dk koşuyorum demişsin.20dk kosuyu cardio yapmıyanlar , ısınma amaçlı yapıyor.hedef yağ yakmaksa bence en az 30-45 dk koş yada bisiklete bin.
    2-Yaşınızı bilmiyorum ama 30 altı ve hareketli biriyseniz eğer, sadece beslenmeyi duzeltseniz bile o yağlar erir.o açıdan ilk hedefiniz beslenme olması lazım bence.
    3-ust vucut içinde en iyi hareket bence barfix,eğer barfix çekemiyorsanız Lat machine de işinizi görür.
    Son olarak bir tavsiyede daha bulunayım,kardiyoyu sabah aç karna yapabilirseniz daha cok faydasını görüceginizi umuyorum.

7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Vücud fotoğrafını koymalısın.

8. Sodalayn

Sodalayn Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    bugun salonda hocama sordum adam verdigi hareketleri uygularsam vucudumun forma girecegini belirtti yukarda belirtmistim.
    belde yag var demistim konisyon ona iyi geliyormus ek olarak yan mekik verdi kalca icin artı sopayla yapılan bi olay verdi yine kalca icin oda var

9. Sodalayn

Sodalayn Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    silinsinnnnnnnn

mr_dblue bunu beğendi.
  10. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    NOT : LUTFEN ADMİNLER LUTFEN SU BASLIGI SILMEYİN YADA TASIYIN UYGUN BIR BOLUM BULAMADIM.

Şair burada tezat sanatını kullanmak istemiş :D

mr_dblue bunu beğendi.
  11. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Yaw ben bunu nasıl kacırmısım bayıldım ya benzetmeye.
    Hay sen çok yaşayasın sodalayn.
    :)

12. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    yaglar erimiyor diye birsey yok. Aklinda hep su olsun 1.SABIR 2. Beslenme 3. Kondisyon(Kosu, yüzme vb.)

Sayfayı Paylaş