Uzun yıllar steroid kullanan vücut geliştirmeciler neden ÖLMEDİ

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve fbirfn tarafından 10 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. fbirfn

fbirfn Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Arnold,rich piana gibi isimler yıllarca steroid kullanmış insanlar ama neden ölmediler kaç yaşlarına geldiler. Madem steroid bu kadar zararlı bunlar nasıl yaşıyor yaşları ilerlemesine rağmen?

Yada steroid yüzünden geçirdiği ağır hastalıklar varmı böylelerinin?

Cahilliğimi mazur görün seviyesiz bir soru farkındayım ancak merak ediyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Girdikleri birsürü ameliyat var parası olmıyan biri bunları karşılayamaz ölür gider bu sporcular herşeyi hesap ederek bu yola girdi emin ol .

3. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Genetiğinde önemli bir yeri var, vücudun ilaçların dozlarına karşı verdiği tepkiler çok önemli.. Profesyonel bir şekilde beslenme var, bizim ilmimizin yetmeyeceği bir şekilde ayrıntıları vardır diye tahmin ediyorum.. Mesela steroid karaciğeri etkiliyorsa karaciğeri kuvvetlendiren dinlendiren besinler vs. onlar iyi bilirler bu işi.. Ve başka önemli bir ayrıntı onlar düzenli olarak kontrole girerler, doktor gözleminden geçerler, kan değerleriydi organ işlev yeterliliği vs. gibi birçok testten geçerler sürekli gözetim altında olurlar..

Mert0505 ve Sonsuzadogru bunu beğendi.
  4. Yenerrr

Yenerrr Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    para.para.para.

5. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Bence sorunun altında steroid kullanmayı haklı çıkarmak için bahane aranıyor :)

6. fbirfn

fbirfn Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Hahahahah hayır gerçekten merak ettiğim içindi. İsteyen istediğini kullanır kimseyi sorgulamam ben

7. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    :) Vallahi buradan bakınca pek bir öyle durdu :) Benimde merak ettiğim kaç tane delikanlı çıkıpta ben bu zararlarını gördüm diyebiliyor kullananlardan ? Durumu değil DURUMLARI düzeltmek için bir adamın kaç kere ameliyat olduğunu izlemiştim, onu aradım ama bulamadım maalesef.

8. fbirfn

fbirfn Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Çok doğru dediniz mesela ben kullansam tüm artı eksilerini anlatan bir video çekerdim tüm soru işaretlerini kaldırırdım

9. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Benim salon hocam 15 senedir kullanıyorum zararını görmedim diyor :D 40 yaşında ve tipine rağmen bekar olması, evliliği düşünmemesi durum hakkında bilgi veriyor bana :D

10. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    konuya uzağım ama açıkçası bir abartma söz konusu olduğunu düşünüyorum. yani steroid denilince hemen her insan çok tehlikeli ölümcül kimyasallar olarak yorumluyor ama pek de öyle değil gibi. bu abartma kesinlikle olmalı çünkü her önüne gelenin steroid kullanmaması gerekiyor ki malesef günümüzde böyle.

11. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Arnold bir röportajında bahsediyordu bu konudan. Benim kullandığımın kalitesinde dianabol şu anda piyasada yok demişti. Ne alakası var bilemem ben kullanmadım. Demekki ilacın da kalitelisi var. Adam ölmedi harbiden :D

12. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Tabii ya Arnold herşeyin en iyisini bilir onun bildiğini bilen yoktur, onun kullandığını kullanan yoktur. Bu kadar şımartılmış bir adam daha var mı acaba :)

hercules13 bunu beğendi.
  13. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Haklısın şımartılmışta ben Arnold herşeyi bilir demedim ki kendisini hiç sevmem, zaten Türk düşmanı.

14. Katarina

Katarina Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    53
    Steroidler oldurmez arkadaşlar. Insulin gibi bir hormon degil sonucta. Sacma dozlarda alsanız bile en fazla endokrin sisteme hasar verirsiniz. Oldurmesi pek mumkun degil yani

15. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Yok sana demedim yahu :) Benim kendisinde edindiğim izlenimi söyledim.

16. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Steroidler diye belgesel izlemiştim 1975'ler de bir adam vardı adı mahalik mi neydi steroid kullanarak yarışmalara katılmış ve şampiyonluklar yaşamış 35 yaşından sonra vücudunda türlü hastalıklar 3 organında kanser 2 kere kalp krizi ve 1 kerede felç geçirmiş
    ameliyat olduğunda doktor adama ''ölü bir insan'ın kalbinde bile daha çok kan var seninki onun yarısı bile kadar değil'' demiş
    adam şuan salonunda doğal vücud geliştiricileri şampiyonalara hazırlıyor ve steroid kullandığına asla pişman değilim diyor.

17. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Bir maddenin zararlı olup olmadığına kullanıp da yaşayan veya kullanıp da ölen birkaç kişiye bakarak karar verilmez. Her ilaç aynı zamanda zehirdir, toksik dozla tedavi edici doz arasındaki fark arttıkça maddenin güvenilirliği artar, bu fark azaldıkça maddenin toksisitesi artar. Steroidler hakkında ayrıntılı bilgim yok, her ilaca uygulanabilecek bir kural olduğu için yazdım. Steroidlerin toksisitesi muhtemelen gerekli güvenlik önlemleri alındığı sürece çok yüksek değil ama ülkemizdeki, forumda da gördüğüm cehalet öyle boyutlarda ki kaç kişi bunlara dikkat ederek kullanabilir bilemiyorum. Zaten yasak olmaları da doktor gözetiminde kullanılmalarını engelliyor. En basitinden getirilen kaçak ilaçların sağlık bakanlığı tarafından kontrolü yapılmadığı için içinde ne olup olmadığını, hangi koşullarda üretildiğini, hangi koşullarda saklandığını bilmek mümkün değil.

zeo64 bunu beğendi.
  18. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Sırf o çok sağlıklı denen Arnold 2-3 kere kalp ameliyatı oldu.

Açıkçası bunlardan ziyade işin para kısmı en önemlisi herkesin dediği gibi... O adam parasıyla kendini yaşatır, gerekli her tedaviyi görür, gerekirse organ da bulur ama standart birisi bulamaz.

19. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Önemli olan öldürmesi değil zaten süründürmesi

20. FiziCisT

FiziCisT Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Kendisini hiç sevmediğin Türk düşmanı avatar resmin kardeşim ! Acaba farkettin mi????

SoldiersOfGod bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş