Uzun Süreli Yağ Yakımı için 10 İpucu

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Rpac tarafından 20 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 58 üye.
  1. kytol

kytol Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    bildiğim kadarıyla sen hangisine önem veriyorsan önce yapmalısın çünkü performansın bedeninin yorgunluğuna göre değişecektir.Kilo vermeye önem veriyorsan önce kardio kas yapmaya önem veriyorsan önce ağırlık ama ikisini bir arada istiyorsan ben kardioyu daha önce yapmanı öneririm.Fakat normalde yapacağın kardio antremanından çok daha az yorucu olması gerekir.

2. EmirCanOzkan

EmirCanOzkan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  3. rei

rei Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    2)Klasik uzun süreli kardiodan uzak durun, yerine yağ yakmak ve metabolizmayı yükseltmek için alternatif günlerde ya da ağırlık idmanından sonra haftada 2 – 3 defa yüksek gerilimli aralıklı idman yapın (high intensity interval training, HIIT). HIIT kardio en iyi, ağırlık idmanlarından arda kalan günlerde yapılır
    Simdi ben bu maddeyle ilgili bi karısıklık yasıyorum.Forumda bazı yerlerde nabzı sabit tutarak uzun süre kosu dior burdada bundan uzak dur HIIT yapmalısın diyor böyle bir çelişki nasıl oluyor anlayamadım ? birisi aydınlatırsa çok sevinicem

4. sylvesterstalon

sylvesterstalon Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci-pdr
    Yer:
    van-antep
    güzel bir paylaşım :D

5. globalraver

globalraver Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    her sabah aç karna 45 dakika koşu ya da bisiklet.hemen sonrasında 15 dakka bel hareketleri.ağırlık antrenmanı olan günlerde de sabah kardiyosuna ek olarak ağılık antrenmanından sonra da 30 dakka kardiyo 30 dakika mekik yapıyorum ağırlık antrenmanı olmayan günlerde sadece sabah kardiyo yapıyorum.ben ce günde 4-5 saat idman çok gereksiz.ağırlık idmanı günlerinde vücut ağılığının 4 katı karbonhidrat 3 katı da protein alıyorum.ağırlık antrenmanı olmayan günlerde de 3 e düşürüyorum karbonhidratı.yağ şeker ve tuz da kullanmayınca gerçekten güzel bir sonuç veriyo bu şekilde beslenme. . .

6. superman06

superman06 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Ya tek istediğiim arkadaşlar Karın kası yapmak baklava dilmi ama nasıl olucak bilmiyorum arkadasımın birine sordum vücudu plaj vücudu tarzı bi arkadasım var :D bana günde 500 tane mekik cek olur dedi 500 değil 600 yaptım setler halinde ama hala bi gelişme yok bunun kesin bi beslenmesi var veya baska bi formu lü ama bunu sölemio kimse :((

7. çakebey77

çakebey77 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yayıncılık
    Yer:
    İstanbul
    baştan sona kadar okudum.. yalnız açıklacıyı taraflar kapalı tutulmuş. Anlamadığım noktalar var.

8. d3vIL

d3vIL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    L-cartiner mı cLa mı spor yapamıyorum ama bunları kullanarak gobek yagından kurtulabılır mıyım cevap beklıyorum

9. semihus

semihus Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Tecrübelerime dayanarak söylüyorum sıkı bir diyetle olabilir, mesela dukan diyeti diye araştır istersen. Sadece spor ile bile olmuyor. Diyetle belli bir yere kadar, spor+diyet en güzel ve uyumlu ikili sağlık açısından. suplement kullanmak işin cilası gibi biraz. Olsa da olur olmasada olur yani..

10. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    en mantıklısı gunluk karbonhidratı oldukça azaltmak. bu karbonhidrat kesinlikle kompleks olmalı. sabah alınan karb iyidir yulaf ezmesi tuketin. ikinciside antrenman oncesi karb almayın. ama antrenman cok sert ve kısa olsun. yani 45 dk da salondan çıkınki kas kaybı yaşamayın. bunu iyi kontrol edebilmek için ssat bulundurun kolunuzda ve alarm kurun. antrenman sonrası basit şeker yerine bir muz yada elma yiyin. elma en iyisidir. antrenman sonrasındaki ana yemekte kas kaybı yaşamamak adına yine az bir miktar kompleks karb alın (yine yulaf alın. yulaftaki lif bu iş için çok uygun. ayrıca sodyum oranıda cok sayılmaz. yada esmer makarna yada esmer kabuklu pirinç.) yani gunde iki kere kompleks karb onun dışındada yok. antrenman oncesi ve sonrası toplamda 10-12 gr kadar bcaa alın (tabii rakam kişiden kişiye gore deişir. boy-kilo oranlamasıyla ayarlayınm). bcaa yeterli alındığı takdirde kas kaybını yok eder. gu içerisinde kafein alın. idmandan once kreatin alın. dusuk karblı beslenmede kreatin önemlidir. bol bol su yeşil yapraklı sebzzeler. gun içerisinde acıkırsanız yapacağınız en onemli kaçamaklar meyvelerdir. abartılmadığı takdirde meyveler size zarar vermez. ogun aralarında bir adet alabilirsiniz. bol bol idman ama kısa ve sert idmanlarla... iyi çalışmalar dilerim ..

Lili ve kdrklc54 bunu beğendi.
  11. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    Hızlı basit etkili bir diyette temel unsur yüksek protein düşük karbonhidrattır.Biz vg ciyiz 50 yaşında kadın değiliz.1 Kilo kas için bi tarafımızı yırtıyoruz kışın neyse..

Sabah kalkılır.2 bardak SOĞUK su içilir.Bu hem sindirim sistemini canlandırır,hemde vucut o suyu ısıtmak için 90 dakika extra kalori harcar.

Çok geçmeden bi kahvaltı yapılır şu şekilde,

40 gram yulaf +15 gram müsli blender'da çekilir.50 gram temiz karbonhidrat 6 7 gram lif,6-7 gram bitkisel protein.(Çok katı diyet yapanlar müsli eklemesin şeker var az bişe tadı çekilmiyor yulafın tek başına)200 veya 150 gram yoğurtda karıştırılıp yenir.Alternatif olarak bi whey+casein kompleksinede eklenebilir daha bile iyi olur.

saat 10 sularında 1 yeşil elma yenir 30 gram komplex carb 4 graf lif a vitamini falan fistan bu öğle yemeğinde iştağımızı bastırıp tıkınmaktan alıkoyar.

Öğle yemeği olarak çok çeşitli seçenekler var.Light ton balıklı salata,tavuklu salata,Yağsız dana eti gibi...Yanında brokoli yeşillik domates falan fistan yenilebilir....Doymazsanız tam tahıl ekmeği,esmer pirinç,fasulye yenilebilir.

Öğle yemeğinden sonra(2-3 saat )sonra eti form keten tohumlu veya limon lifli çok iyi seçenekler olabilir yanındada whey olursa tanından yenmez...

Akşam yemeğinde mutlaka yağsız et veya protein kaynağı alınmalıdır.Karbonhidrat limitini aştığımızdan bu öğün biraz tatsız olacaktır.Ama idare edin artık.

Gece atıştırmalık olarak tuzlu fıstık,(15 tane),badem(12 tane) yenilebilir.Fıstıkta ve bademde sağlıklı tekli doymamış yağ asitleri bulunur karb ile birlikte alınmazssa genelde yağ olarak depolanmazlar.

Yatmadan 45 dk önce light(%0,1 yağlı) süt içilir.Zaten ağır olan diyette gece olabilcek protein kaybını engellemek adına...

Günde 10 Bardak yeşil çaty veya en az 500 mg EGCG içeren 4 kapsül yeşil çay almak fevklade bir yarar sağlar.Yanında Yüksek oranlı EPA,DHA iÇEREN(en az 300 e 300) balık yağı takviyeside
    son derece yararlı olur.

Günde en az 8 bardak su içilmesi gerekir lipolysis için...Dayanılmicak kadar tatlı çektiğinde canınız en fazla 2 top dondurma veya sevdiğiniz meyveden yiyebilirisiniz.

1200 mg kalsiyum,880 uı d vitamini iyi olur. calvital var ,ayrıca 365 mg magnezyum(magvital) çinko vs takviyeler'de yararlı olur

Sağlıklı Günler.

CcCriSsS ve plut0n bunu beğendi.
  12. hkatar

hkatar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadalar sormak istedigim bikaç soru var yaşım 20 boyum 1.88 6 aydır kardiyo yapıyordum 115 kilodan 95 kiloya düştüm hocam ideal kilomun 85 oldugunu söylüyo fakat kilo vermem durdu yardımcı ilaçda kullanmaya başladım daha önce böle bi sıkıntım yoktu diyete 1 ay kadar ara verdim kilomu korudum bu zaman zarfında yeniden başladıgımda çok zorlandım aşırı bir şeker istegi geliyo sabrediyorum sabrediyorum en fazla 2 saat sonra dayanıyorum tatlıya önce böle bi sorunum yoktu yeniden diyete başlayınca oldu yardımlarınızı bekliyorum

bu arada hocam kardiyonun yanında agırlıgada başlattı 2 si çok agır oluyor siz ne tavsiye edersiniz

13. hkatar

hkatar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    güncel_?___

14. Berkay KILIÇ

Berkay KILIÇ Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Antrenmandan sonra interval yapmak kas kaybi yapmaz mi baska alternatifi yokmu

15. lostRoses

lostRoses Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Çok başarılı bir konu olmuş tebrikler

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. Batman19

Batman19 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Çorum
    merhaba, sormak istediğim bir konu var.
    yeni başladım ve bir miktar hacimlenme oldu, problem şu, günlük 120,140 gram aralığında protein alıyorum, yaklaşık 3200,3500 aralığında kalori alıyorum, anladığım kadarıyla hacimlenme için bu şekilde beslenmem gerekiyor, fakat bir miktar göbek oldu, ayva göbek tabiri caizse ve bu beslenme düzeniyle dahada büyüyecek gibi, kalori alımını azaltsam hacimlenme dururmu?
    ektomorf yapıdadır, 180 boy 73 kilo, önerebileceğiniz yağ yakarken kas yapmaya devam edebileceğim bir yöntem varmıdır.

haftada 3 gün antrenman yapıyorum, extra 1 gün kardiyo yapmamı önerirmisiniz?

17. Uğurcan Önem

Uğurcan Önem Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Alanya
    65 kiloyum ve vücut yağ oranım %11 sizce iyimi ? Yoksa daha düşürmem gerekiyormu

18. bleu

bleu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yazın çok güzel faydali olmuş ellerine sağlık tek takıldığım konu Ögünleri 5 6 ya yaymak sürekli bünyeye besin girdiği zaman insülin hormonu sürekli kanda kalacaktır insülin devredeyken de gelen besin depo edilecek bana kalırsa öğün araları en az 4 5 saat olmali ki kandaki insülin değeri düşüp depolanan yağ kullanılsın

19. Jumbo14

Jumbo14 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhba size bir sorum var ben 16 yaşında 186 boyundayım 112 kgyım multi power lcarnitine kullanıyorum bir gün cardio yapıp yağ yakıcı alsam diğer gün protein alsam etkil şolurmu be sağlık açısından zararlı olur mu

20. kdrklc54

kdrklc54 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    sakarya
    Resmen hayran kaldım süper özetlemiş .... yalnız ant öncesi karb alımını olmazsa ıdman sıkıntılı olmaz mı :) tşk ederim:)

Sayfayı Paylaş