Uzun süre barfiks demirine asılı kaldıktan sonra ağrı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve KızılSipahi tarafından 6 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. KızılSipahi

KızılSipahi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar geçen bir kaç gün önce omurgamda ki ufak eğrilik için her zamanki gibi barfiks çubuğuna asıldım ama bu sefer ellerimin de gücü yerindeydi pek bir uzun süre kaldım diğer asılmalarıma göre ve biraz kendimi salladım esnemek için sizce bundan dolayı alt karın kaslarımda acı oluşması normal midir? (doms ağrısı gibi 1-2 gün sonra oluştu , dururken bir ağrı yok sadece elimle alt karnıma bastırınca acıdıgını hissediyorum.)

2. egebartok

egebartok Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Normal, chin up yaparken bende de karın kasları acıyor. Sanırım kendimizi yukarı çekerken orası kasılıyor. Bir de sanırım Skolyoz var sende, skolyoza barfikste asılmak iyi geliyor gibi şeyi kim söyledi acaba?

3. KızılSipahi

KızılSipahi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    skolyoz değil bilgisayar başında oturmaktan herkeste olan kadar ufak bir eğrilik ortopedi hekimim yüzmemi ve barfiks barına asılı kalmamı önermişti.

4. egebartok

egebartok Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Kardeşim omurgadaki eğrilik dediğin şey skolyoz oluyor bunun başka açıklaması yok.

5. KızılSipahi

KızılSipahi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Dostum biliyorum omurga eğriliğinin skolyoz diye adlandırıldıgını fakat klasik bir skolyoz kadar eğrilik yok veya benim hayatımı engelleyen yada dışardan çıplakken bakıldıgında gözle anlaşılabilecek bir şey değil hatta ortopedi hekimimde sırtımdaki bir sakatlık için röntgen çektirdiğinde tesadüfen farketmişti onun bile gözle fark edemeyeceği derecede ufak bir eğrilik anlatmak istediğim şey bundna dolayıda doktorum skolyoz için özel bir tedavi veya ameliyat gibi bir çözüm belirlemedi sadece hayatıma yüzmeyi ve biraz asılı kalmayı dahil edersem zamanla normale döneceğini söyledi. ama sen bana skolyoz teşisi koymakta kararlıysan senini için skolyoz diyelim kardeşim :))

6. egebartok

egebartok Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Seninle aynı durumdayız o zaman, bende 10-11 derece var 2-3 doktora göründüm bu derece yok denilecek kadar azmış başlangıç seviyesinden bile az. O yüzden dedim :D

7. KızılSipahi

KızılSipahi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bana doktor derece falanda söylemedi ya kronik olarak bilgisayar başında oturan herkeste olağan bir şey dedi hatta kendisindede oldugunu söylemişti.Günümüzde normalleşen bir durum oldu sanırım bu ufak eğrilikler.

8. egebartok

egebartok Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Doktor mu dedi barfiks demirinde asılı kal diye iyi gelir falan?

9. KızılSipahi

KızılSipahi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Evet yüzmek ve bara asılı kalmak , asılı kalınca omurlara binen yükm iktarı azalıyor ve düzleşiyor.

egebartok bunu beğendi.
  10. egebartok

egebartok Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Ben Deadlift bile yapıyorum valla :D

11. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    1-) Gelişim tamamlandıktan sonra Skolyoz konusunda yüzme,barfiks gibi şeylerde aman aman bir değişim beklemeyin. Çok küçük değişimler olacaktır(Doktorlardan duyduğum kadarıyla, bende de %4 var ve skolyoz'un %100 şundan olmuştur denilebilecek bir yanı yok(İdiopatik))
    2-) Eğer ağrı o bölgeyi çalıştırmamana rağmen 1-2 haftadan fazla devam ederse doktora gidebilirsin.

12. KızılSipahi

KızılSipahi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Dostlarım yorumlarınız için çok teşekkürler bugün 5. gün itibari ile baskı uyguladığımda oluşan ağrı geçti.Sanırım biraz barfiks barının etkisi birazda terleyip rüzgar yemenin etkisi buna sebep oldu.

Sayfayı Paylaş