Uzun ömürlü proteinli yemek tarifleri

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve Skull Pm tarafından 15 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. uzk

uzk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Ben mesela gece çalıştığım için sabah 7de 3 yumurta haşlayıp kutu sütle yiyorum eve gelince yulaf ezmesine cıkolata kırıyorum fındık fıstık kırıp sütle yine 1-2 kase tüketiyorum 10gibi uyuyorum uyandığımda bi kaşık pekmez içip bulgur pilavı ve tavuk göğüsü yıyorum 200gram kadar 1-2saat sonra antreman yapıp evde üzüm suyumdan içip whey yudumlarken dinleniyorum bi elma belki muz yiyip akşama doğru makarna yada bulgur + tavuk yiyorum 3 hafta oldu vg başlayalı 4 kilo kadar aldım bu şekilde :))

2. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    yarısından fazlası hikaye
    yok 2 gram 5 gram toz üreticilerinin bahaneleri işte çakallık diz boyu
    alabıldıgın kadar al takılma 3 e 5 e 1 gram altına düşme kg başı yeterli

3. Yunusilkay

Yunusilkay Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Amacım yağ yakımı olduğu için low carb diyeti yapıyorum enerjimin büyük bir kısmınıda kaliteli yağlardan sağlıyorum ama tabiki enerjim ve gücümde bayağı bir azalma oluyor fakat cheat daylerde yükleme yaparak biraz daha idare ediyorum. Kas kazancı olmuyor hatta kas kaybını minumuma indirmek için bcaa kullanıyorum.

4. Skull Pm

Skull Pm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Fazla alınca fazla kas gelişiminin olacağını mı sanıyorsun? 500 gr 70 kiloya az demişsin. Yahu arkadaşım 500 gr da ortalama 100 gr protein var. Bu adam gün içinde farklı şeyler de yediğini düşünürsek 140'ın üzerine çıkar. Ne gerek var? Vucudu neden yoruyorsun ki. Hem sadece protein alarak kas yapacağını mı sanıyorsun? Her şeyden yiyeceksin onun üzerine 500 gr tavuğu ye. Yağları sonra atarsın. Bir de gelmiş 2 gr yeterli der susarım demiş. Çok biliyon ya sen. 2 gr alanlar bile kaslarının ne kadar protein ihtiyacının olduğunu bilmiyor fazla alayım da eksik olmasın diye düşünüyor. Gelmiş burda bilmişlik yapma. Zengin olsam da 1.5 katını geçmem şahsen.

5. Yunusilkay

Yunusilkay Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Olay o değil iğneleyici laflar kullanmana gerek yok. Sence 400 gr göğüs etini 3 gün yemek ne kadar doğru? Tabi farklı kaynaklardan protein alıyorsa bilemem. Benim vurguladığım nokta buydu aslında.

6. Airoud

Airoud Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    her seyden ziyade bu spor maddiyata bakiyor malesef. bu yuzden herkes ayni parayi harcayamiyor spor icin oyle de bi gercek var. zenginlerin sporu denilmesinin sebebide bu :)

7. Yunusilkay

Yunusilkay Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Aynen doğrudur yaz geldi çalışıyorum sırf spor ihtiyaçlarım için yoksa evde oturup sınavlara çalışmak isterdim :)

8. Skull Pm

Skull Pm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşım ben o 3 günde herhalde sadece 500 gr gogus eti yemiyorum değil mi? Süt içiyorum, yumurta yiyorum, ton balığı yiyorum arasıra. Bak sen o 600 gr tavuk yiyorsan yine ye ama farklı farklı kaynaklardan al proteini. Bu karbonhidrat içinde geçerli. Çeşit çeşit ye. Karbonhidratı almayıp proteini alsan o proteinleri çöpe atıyorsun resmen. Ilk önce kas yapılır(yağlansan bile), daha sonra yağlar atılır yani. Yoksa çok yavaş gelişirsin diye düşünüyorum ki zaten laflarından gelişemiyormuşsun izlenimini verdin bize.
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Haziran 2014 ---
    Bir de ben şunu anladım. Bak benim eski mesajlarıma bakarsan iyi bir gelişme gösterdim çok iyi olmasa da. Ve aldığım protein miktarı kilomun 1 katı civarıydı ve bunu bile her gün alamıyordum. Hatta çoğu gün 1 grın altında almışımdır. Tabi hayvansal proteini kastediyorum. Ama ben çok yediğim için birden şiştim. 180 cm 60 kilo iken, 180 cm 80 kilo, %10 yağ oranı ile. Bunu da 4-5 ayda yaptım. Ben bunu çok yememe bağlıyorum. Daha sonra tabiki gelişme yavaşlayacak ama aldığım protein miktarını arttırmama rağmen gelişme yakalayamıyordum. Çünkü artık yemekten bıkmıştım, karbonhidrat vs çok almıyordum artık. Ne zaman hayvan gibi yersem o zaman gelişiyordum. Yani diyeceğim şu ki proteine kafayı takma sadece.

9. Yunusilkay

Yunusilkay Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Benim gelişmeden yağ yaktığımı nereden biliyorsun. Kas oranı olarak kendimi yeterli buluyorum ama sen beni nasıl algıladıysan önce yağ yakmaya çalışıyorum diye algılamışsın. Ayrıca öyle bir kuralda yoktur yağ oranı %25 olan adama gidip hacim al diyemezsin.

10. Skull Pm

Skull Pm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Benim yazdiklarımdan şimdi öyle anladığım anlamını nasıl çıkardın pes.

11. Yunusilkay

Yunusilkay Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Ilk önce kas yapılır(yağlansan bile), daha sonra yağlar atılır yani. Yoksa çok yavaş gelişirsin diye düşünüyorum ki zaten laflarından gelişemiyormuşsun

bunu ben yazmadım değil mi? benim kas kütlem olmadığını nereden çıkardın onu anlamadım.

12. Skull Pm

Skull Pm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşım sen demiyor musun günde 600 gr gogus eti yiyorum hala protein ihtiyacımı tam karşılayamıyorum diye? Neyin peşindesin amk.

13. Yunusilkay

Yunusilkay Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Neyin kafasını yaşıyorsun anlamıyorumki diyetteyim dostum bir şekilde karnımı doyurmam lazım bunuda yağsız göğüs etinden sağlıyorum öbür türlü öğünlerimde 3 yemek kaşığı pirinç lapası olluyor ben yemeyeyimde kim yesin.

14. Yunusilkay

Yunusilkay Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    saygı diye bişey bilmeyen adam dolu. 3 günlük adamsın bana burada felsefe yapma.

15. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    amatör adama önermem bulk falan hayır mantıksız kalıp yapmak istiyorsun iyi hoş güzel yiyorsun yiyorsun gençsin acele ediyorsun vucut kastan fazla yağ alıyor ondan sonra yaz geliyor 2 ay 3 ay her neyse diyete girip deli danalar gibi koşuyorsun aldıgın 3-4 kiloyu veriyorsun miden kücülüyor tekrar gidiyor yavaş yavaş vücudundan 2 ay sonra 10 ay gene obez gibi geziyorsun değer mi değmez
    orta halli devam et bırak gelişim yavaş olsun sağlam olsun sen prof sporcu değilsin dışarıdan baktıgımda spor yapar gibi durmayan adam olarak gözüküyorsun yağ oranını yıl boyu % 10 larda tutarak devam et sporuna gelişimin az olsun adam akıllı sağlıklı olsun ye ye yağlan yaz gelince aldığın yağı ver böyle bir sistemi önermiyorum ben yeni başlayan dostlarıma

Sayfayı Paylaş