uyuyamama sorunu

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve KratosS tarafından 26 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba abilerim kardeslerim benim uyuyamama sorunum var bu yuzden gelismem yavas gidiyo uyiyamama derken aciklayim her gece 11:30 oldumu yatarim gozumu kapattigim gibi uyurum fakat 2 saat sonra falan uyanirim ve tekrardan yatarim ve sabah ezanina dogru tekrardan uyanirim bazen daha fazla oluyo 4-5 den fazla uyanip uyaniyorum oda zifiri karanlik ve ses yok wc yede kalkmiyorum garip bir sekilde uyaniyorum psikolojik bir sorunum da yok bunun icin savas cebecinin uyku icin kullandigi bir ilac melantonin miydi neydi onu kullanmayi dusunuyorum bir etkisi olurmu veya sizin onerebileceginiz bie tavsiye varmi ?

2. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    tavsiye veremeyecem bendede aynı sorun
    gece 11.30 12 gibi uyurum 5 gibi kalkıp tekrar uyuyorum
    herşey ters gidiyor sonra

3. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Gece yogurt veya sicak sut icmeyi denicem veya melisa cayi veya papatya cayi gibi sakinlestirici caylari denicem ins. Ise yarar

4. swepturex

swepturex Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İhracat
    Var mı bu konuda bir gelişme? benim sıkıntımda gece 11:30- 12:30 arası yatağıma girerim sabah 4te ancak uyuyabiliyorum bi süredir.. ve 6,25 te uyanırım alarmı dahi ertelemem.. ama gelişimi önemli derecede arttırdığına eminim.. kilo alamıyorum.. hatta biraz verdim bu ara sanki.. ağırlıkları arttırdım.. antrenman tempom gayet iyi ama daha uzun vadede daha fazla problem yarataktır.. denediğiniz çayların bir etkisi oldumu acaba?

5. mutantWorkout

mutantWorkout Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    300 mg Yekta veya melatonin almanı tavsıye ederım. dıkkat et ama bagımlılık yapabılıyorlar. Doğal olarak, en iyisi kitap oku derim.

swepturex bunu beğendi.
  6. Eskişehirspor

Eskişehirspor Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    Antalya
    uyuyamama sorunu bende de var ama değişik. 26 yasındayım kendimi bildi bileli hep az uyurum ve erken kalkarım. Mesela çok aşırı yorgunsam 11 de uyurum. bu 365 günde 5-6 kere olur. Normalde ger gece 1-2 gibi uyurum sabah ne olursa oldun 8 de uyanırım. Cumartesi gece takılırsam dışarıda eve 4 de bile gelsem sabah 8den şaşmaz. Varmı benimle aynı durumda olan. İzinlerim de de böyle. 4-5 saat yetiyor vücuduma.

7. swepturex

swepturex Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İhracat
    Kitap fikri daha cazip geldi..
    ayrıca yekta nedir yahu :D Galatasaraylıyım yektayı burak'ı görünce uykum kaçıyor aksine :D
    ama tavsiyen için teşekürler.. eskiden kitap okurdum ama bayadır kafayı ağırlıklarla tavuk pilavla bozduğumdan aklıma bile gelmemişti =)
    hem kitap iyidir protein var.. her sayfada 10gr.. yağsız tuzsuz.. diyete uygun :D
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Kasım 2014 ---
    valla benim yaş 30..
    her sabah 6:25 te kalkıyorum.. akşam antrenmandan gelip yemek yemem duş almam 11i rahat buluyor.. hemen uyuyamıyorum tabiki.. ama ne kadar az uyusamda 6:25 kesin ayaktayım.. sadece hafta sonları geç uyurum geç kalkarım.. dinlenirim mümkün mertebe =)

Eskişehirspor bunu beğendi.
  8. Eskişehirspor

Eskişehirspor Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    Antalya
    Bende oda yok işte sabit uyanıyorum. sabah 8 de işe gittiğimiz için antrenman imkanımız kalmıyor.

9. mutantWorkout

mutantWorkout Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Kafayı tavukla pilavla bozduysan, vücut geliştirme dergileri okuyarak uyuya kal o zaman kitap yerine. Hem ilgini çeker surekı devamını merak edersın, hemde bilgi patlaması yaşarsın

10. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Caylar pek bi ise yaramadi melatonin denicem.

Sayfayı Paylaş