Uykusuzluk İçin Bana Ve Benim Gibilere Tavsiye Lütfen

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve CENTAUR tarafından 21 Ekim 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center

lubu bak burda ne yaziyor,bu baslik icin son uyari,aksi halde baslik kilitlenecek.

2. gidici

gidici Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    yarışmacı
    Yer:
    istanbul
    pek yazılanları okumadım kusura bakmayın sadece başlıgı okudum tavsıyede bulunmak ıstedım..genelde uykusuzluk sınır sıstemı problemıyle alakalıdr vucudunuzun uyarılmıs oldugu bır anda uykuya dalamassınız.ornegın kahve kafein ıcerdıgı ve de kafeın sınırlerı uyardgı ıcın uykuya dalmakta zorluk cekersınız..sınırlerınız uyarılma baskısından uzak kaldıgı zaman artık vucudunuz ıcın uykuya dalmak daha kolaydr...genelde uyku ılacları sınır sistemını yatıstıran ılaclardr.uyku ılacı kullanıorum ama uyuyamıorum dıyenlerın sınırsıstemıyle ılgılı deıl baska bı saglık sorunları war demektr..uyku ılacların vs cekınıosanız...gaba denılen amıno asidi ya da kasgevsetıcılerı kullanabılırsınız..ben genelde kas gevsetıcı tercıh edıorum uyku problemım oldugunda

3. alper987

alper987 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    gece uykusu?!

gece uykusu uyuyamıyorum buyuk ihtimalle kahveyi cok tukettıgım için yatıs saatlerım 06.00 13.00 bu 7 8 saat uyuyorum ama bu uyku duzenı bb yapan bi insan için cok zararlı etkısı war mı yag yakımı we kas gelısımı acısından?duh

4. enwer-34

enwer-34 Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    havaalaninda isci
    Yer:
    İstanbul
    bende ayni saatlerde uyuyorum fakat kahveden dolayi deil 10 senedir gece calisiyorum bu yüzden gece uykusuyla gündüz uykusu arasindaki farki benden iyi kimse bilemez elinden geldigi kadar gece uyumaya bak

5. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Evet bende işimden dolayı geceleri pek uyuyamıyordum ertesi gün ne kas ağrısı oluyordu nede başka birşey cok yorgun uyanıyordum işi bıraktım saat 11 12de uyumayaa başladım sabah uyandığımda hayat budedim valla :) ki buna eklemek istedigim büyüme hormonu en çok 22:30 ve saat 02:00 arasında salgılanıyormus yanlıs hatırlamıyorsam

6. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    alper987

Açtığınız konuyu ilgili başlıkla birleştirdim.
    Bilginize.

7. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yatağa yattığınızda uyku probleminiz olduğunu kafanızdan atın hiç birşey düşünmeden boş boş yatın 5 10 dk sonra uykuya dalarsınız

8. ApocalipY

ApocalipY Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Özellikle sigara kullanıyorsan bırakmalısın bir hafta içinde yataktan hafiflemiş bir şekilde kalktığını hissedersin alkol kullanıyorsan onuda bırak bırakamıyosan azalt ama sigarayı azaltmak gibi bir lüksün olmasın onu kökten unut.Yatmadan 1 saat kadar önce papatya çayı iç bu seni rahatlatır ve kolay uyumanı sağlar.Kafein içerikli besinlerden saat 17.00 dan sonra uzak dur.Kitapta okumanı tavsiye ederim yatmadan önce bu gözlerini yoracağından uyuma isteği uyandırır sende,ben kitap okumam sıkıcı diyorsan mizah dergisi vs oku.

Sayfayı Paylaş