Uyku Düzeni Lütfen Yardım!

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Lemon tarafından 26 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Lemon

Lemon Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba.

Şimdi başlıkta da anlaşılacağı üzere benim derdim uyku düzeni! Yaklaşık 2 haftadır cardio ve ağırlık çalışması yapıyorum, öncelikle hedefim fit bi vücuda girmek vs vs.

Şimdi sorunum ise şu. Saat sabah 9-10 gibi yatıp akşam 4-5 gibi kalkıyorum! Ve bu düzeni bi türlü değiştiremedim! Akşam kalktıktan sonra, bi sonra ki günün gecesine kadar uyumamaya çalışıyorum ama fayda etmiyor!

Ya da o günün gecesi uyumak için kendimi zorluyorum ama bu da nafile!

Uyku ilacı almak istedim ama Eczaneler bunun reçete ile satıldığını söyleyip vermediler. Hani şöyle saat gece 10-11 gibi bi kere yatsam bu bozuk düzen bozulacak ama olmuyor işte!

Her türlü tavsiye ve yardımlarınıza açığım. Lütfen bu konuda bana yardımcı olun!

Okuduğunuz için teşekkürler.

Azi bunu beğendi.
  2. kingheroes

kingheroes Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    aynı problem bendede vardı yavaş yavaş düzeltmeye başladım yatmadan önce 20 30 dakika kadar kendini yorar isen(şınav,mekik,yarım mekik,vesaire) uykun gelecektir diye tahmin ediyorum bende öyle düzelttim çünki.

Azi bunu beğendi.
  3. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    1.si zaten uyku,uyumaya çalışmakla asla olmaz,anca uykun gelirse uyursun ki en sağlıklısı da budur.Zorlama yani uyuyacağım diye.Uyku ilacı reçeteli de almanı önermem sonra bağımlılık yapabiliyor.

Birden değişim bekleme alıştıra alıştıra yapabilirsin.Misal sabah 10:00 da yatıyorum demişsin,onu 15-16 ya çek ertesi gün 18-19 ertesi gün 22-23 derken normal düzene girmeye bak.

Bir de yatmadan 1-2 saat önce ağır spor yapma bu uykunu getirmez,aksine kaçırır.Onun yerine esneme hareketleri yap; sıcak duş al,süt-ayran ya da papatya çayı iç,ortamdaki ışıkları kapat karanlıkta uyumaya çalış.Yatacağın oda havalandırılmış ve çok sıcak-soğuk olmasın. Vs..

Son olarak da sakın alkol alma yatmadan önce.Uykunu getirdiğini sansan da uyku kaliteni bozar,gece sık sık tuvalete kalkarsın ağzın kurur susarsın.

Şimdiden iyi uykular thums: :D

Son düzenleme: 28 Nisan 2012
  4. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    1 gun uyuma ve aksam 11 gibi yatip 8 e filan alarm kur aksam 11 gibi tekrar yat ve gene 8 9 gibi kalk boyle boyle bunyen alisir

5. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    yatmadan 1 saat önce melatonin kullan...Göz kapaklarının ağırlaştığını hissedersin...1 hafta düzenli devam edersen, uykun düzene girer...Ben de kullanıyorum...

Sayfayı Paylaş