UFC'de en çok kazanan spor yada sanat?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve TemelReiss tarafından 14 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. TemelReiss

TemelReiss Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Deneyimli araştırmış kişiler UFC nin Amerika'da ne olduğunu bilir. Bu ünlü uygulama karma olduğu için en çok kazanan sanat spor hangisidir kickboks jiujitsu karate muay thai mma wing tsun veya bi başkası. Yıllara bakıldığında hangi sporun üyeleri daha çok galip gelmiştir? Bilen kişiler cevap yazsın teşekkürler

2. Oğuzhan Bakan

Oğuzhan Bakan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Genelde muay thai ağır basıyor

abseto bunu beğendi.
  3. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Güreş ya da jiu jitsudan gelenler şampiyon oluyor genelde. Zaten sonucu minder belirliyor çoğunlukla

4. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    ben dövüş sporlarından çok anlamam ama kanımca, bu dövüş sırasında hertürlü tekniğe ihtiyaç duyuluyor, ayakta kick box yerde jiu jitsu güreş vs. gibi. Her dövüşçünün iyi olduğu bir tarafta vardır kimisi ayakta kimi yerde iyidir. Kimin hangi özelliği daha iyiyse onu kullanmaya çalışır. Uzak doğunun gösterişli osurukla fil deviren sanatları bana bunların yanında balonmuş gibi geliyor.

Katarina bunu beğendi.
  5. TemelReiss

TemelReiss Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    En çok kazanan ilk 10un dallarına baktım ama bişey anlayamadım:)

6. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Mesela, UFC nin en iyilerinden birisi. Cain velasquez, güreşten gelme.

7. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Hayret kimse Sambo ya da Judo dememiş.

Alt yapı oluşturmak için bana göre en önemli spor dalları bunlardır.

Keza MMA efsanesi Fedor Emelianenko'nun alt yapısı budur.

Katarina bunu beğendi.
  8. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Judo, Jiıu jitsudan türemiş bir spordur. Jiu Jitsunun alt dalı sayılır. Ayrıca bahsetmeye gerek var mı bilmiyorum.

9. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    Bence spordan cok kisiye gore degisir, illa ki hepsinden biraz olucak. Eski olimpiyatlarda ortaya ciktigini duymustum mma'nin ama jiu jitsu ve muay thai baslica.

10. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    BJJ bence

11. TemelReiss

TemelReiss Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Elbette jiu jitsu judo güreş gibi yerdeki sporlara çok ihtiyaç var ama ayakta kickboksa muay thai da ihtiyaç var bu ufcye wingtsun jiu jitsu muay thai daha nice nice dallardan insanlar katılıyor ama hangi daldan gelenler daha baskın onu bulamadık:D

12. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Neyi bulamadın ben onu anlamadım. En iyi sporcuların nerede ise tamamı, minder sporlarından gelme. (Jiu jutsu,güreş vs..)
    Mesela bu da diğer bir sporcu. Yukarıda cain den bahsetmiştim, UFC de şampiyonluk kemeri almış bir sporcuydu. Onun gibi kemer sahibi başka bir sporcu da dos santos. Bu ikisi bu sıklette en iyiler arasında ve halen aktifler. Cain ,güreşten gelmeydi; dos santos ise jiu jitsudan gelme. Ağırlık olarak minder sporlarından gelenler şampiyon oluyor.

13. TemelReiss

TemelReiss Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Cevap için çok sağol söylediğin doğru ama bu sporcular ayakta ne yapacak :)

14. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
  15. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Sadece güreşle ya da jiu jitsu ile kazanman çok zor. Kick boks, muay thai vb.. eğitimleri de çok iyi düzeyde alman lazım.
    Gerçi artık kafes dövüşleri kendi sistematiğini oluşturmuş durumda. Sadece MMA ye yönelik dövüş antremanları var. Judo gibi, boks gibi, karate gibi; kafes dövüşünün de kendiene göre antreman tekniği var.
    Yani,artık başka spordan gelmene gerek yok. Direk MMA antemanları ile başlayabilirsin.

16. TemelReiss

TemelReiss Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Dövüş sporlarında daha önce bi geçmişi olmayanın direk MMA başlaması ne kadar doğru olur mesela muay thai judo sonra mma daha mantıklımı olur yoksa Zaman kaybımı

Sent from my iPhone using Tapatalk

17. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    MMA de döğüşeceksen, onun tarzına göre eğitim alman en iyisi. Kick boksçu olacaksan kick boks eğitimi, futbolcu olacaksan futbol klüplerinde antreman yapman en iyisi olur. Eğer muay thai dövüşçüsü olmak istiyorsan, MMA antremanı gerekli değil tabi. Yani, neyi istiyorsan, ona yoğunlaşman en iyisi.

UZİKONİGRASSE bunu beğendi.
  18. TemelReiss

TemelReiss Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    istediğimiz en iyisini bulmak ve ona başlamak :)

19. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Kimse de çıkıp dememiş, istersen dünyanın en ölümcül dövüş sanatını yapıyor ol, usta olmadığın sürece, zeki olmadığın sürece, o dövüş sanatı sana uygun olmadığı sürece başka bir dövüş sanatını icra eden o alanda ustalaşmış, zeki olan veya o dövüş sanatı ona tamamen uyan birisi seni yenecektir.

Altında ferrari alıp kullanamamak gibi bir şey olur.

Ronda Rousey mesela, olimpiyat şampiyonu judocu vs vs vs... kick box yapan kendisinden daha yaşlı birisine yenildi. Nate Diaz o çok yetenekli olduğu söylenen ukala Mcgregor u paramparça etti :)

Kişinin kendisine uygun seçim, çok çalışarak ustalaşmak ve zeka.

20. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    en iyisi diye bir şey yok. Vücuduna ve yeteneklerine göre sana en yakın olan spora başla.
    Ama eğer şunu düşünüyorsan- ben muay thai yapayım, sonra MMA ye başlar, aldığım eğitimle geleni geçeni pataklarım diyorsan - öyle olmuyor işte;:)
    Ben, MMA antremanlarına başlamadan önce 10 yıldan fazla süre kick boks, karate ve judo ile uğraştım.Ama MMA e başladığımda, ilk zamanları çok bocaladım.Onun ruhu farklı. Ve karşında, sırf 2-3 yıllık MMA ciler bile seni zorlayabiliyor. Her sporun ruhu farklıdır.
    Futbolda koşu ve kondüsyon çok önemli olduğu halde, Dünyanın en iyi maratoncuları ve 100 metrecileri, büyük klüpler tarafından transfer edilmiyorlar. Futbolda koşu çok önemli olduğu halde,Dünyanın en iyi koşucuları futbol oynayamıyor. Çünkü, her sporun tekniği ve ruhu farklıdır. Ona uygun çalışmalısın. Daldan dala atlamak yerine sevdiğin sporu ya da sporları yap.
    Anlaşılması için kendi ailemden bir örnek daha vereyim. Benim kardeşim zamanında FİZİK olimpiyatlarında önce TÜBİTAK şampiyonu olmnuştu, sonrada uluslararası Fizik olimpiyatlarında ALTIN madalya kazandı. Kendi yaşıtları arasında Dünyanın en zor FİZİK sorularını çözerek madalya aldı. Üniversite sınavlarına girdiğinde herkes ondan açık ara Türkiye 1.ciliği beklerken, o ancak 500. cü olabildi. Çünkü sınavda Tarih vardı, Coğrafya vardı, Türkçe vardı vs...
    Yani bir alanda başarılı olman, diğer alanlara sıçradığında hemen başarılı olacağın anlamına gelmiyor. Hepsi için ayrı ayrı ter dökmen lazım. Güreşten ya da Jiu Jitsudan gelip MMA şampiyonu olanlar da hemen olamıyor. Ekstradan yoğun şekilde boks, kic boks vb.. eğitimleri alıyorlar.

Uzun lafın kısası, ister sporda; ister bilimde; isterse başka bir şeyde...Ne olmak istiyorsan, onunla başla ona yoğunlaş. Bu hem zaman açısından daha değerlidir hem de ekstradan efor sarfetmemiş olursun. Yoksa bir sporu yaparken, başka disiplinlerden faydalanmak zaten doğal.

Sayfayı Paylaş