Ucuz Crossfit Salonu

Konusu 'CrossFit ve Dayanıklılık Sporları' forumundadır ve Arternex tarafından 8 Ekim 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Arternex

Arternex Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Değerli kardeşlerim, şimdi bu crossfit salonları büyük oluyor. Doğal olarak kira + gider + ısınma + hoca parası derken hatırı sayılır bir ücret talep ediyorlar. Ben ise powerlifting yapıyorum. Yani benim programda da silkme koparma olduğundan böyle bir yere ihtiyacım var. Aylık 150 liradan fazla vermek de istemem açıkçası.

Sizler kaç liraya nereye gidiyorsunuz merak etmedim değil.

2. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    ben gitmiyorum ama aylık 150 tl ye salon var bildiğim oturduğun şehre göre değişir

3. phoenixgag5

phoenixgag5 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tercüman
    Yer:
    İstanbul
    Crossfit salonları yıllık ücretleri genelde 2000 tlden başlıyor (en azından İstanbul için durum böyle). Vücut geliştirme salonlarında uygun halter barı ve plakası olmadığı için koparma silkme yapabilmen biraz zor ama başka kas grupları ya da daha stabil antrenmanlar için spor salonu gibi bir yere de gitmek şart. Açıkçası ben İstanbul'da Şişli civarında bu tarz bir yer görmedim. Ama olursa muhtemelen fiyatı daha ucuz olacaktır.

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    İzmir Alsancak 300tl aylık.
    Evime yakın küçük bir salon var yakında gidip bakıcam.

5. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    300 tl maşallah ama ona göre kaliteside vardır

6. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    yaşadığın şehre ve semte göre değişir ben maslakta bir yer 240 a bulmuş.

7. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    300tl ne ya :D

8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Lokasyona, yerin büyüklüğüne ve çalıştırdığı antrenör sayısına göre fiyat değişiyor.Fiyatlanma crossfit salonları için vücut geliştirmeye göre kıyaslayınca çok büyük fark içeriyor.

9. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Fark olur anlarımda İstanbul'da aylık 240tl veren arkadaşımın salonunda sauna, havuz, jakuzi vs. var. Çok özel açılardan çalışabileceği çeşit çeşit aletler vs. var. Bunları mı sunuyor anlamadım? Tamirat gerektirmeyen düm düz aletleri var zaten. Bakım masrafları falanda yok, 10 kişiyi 1 kişi çalıştırıyor.

Bu crossfitten sağlam para vuracaklar gibi, tişörtün üzerine crossfit yazıp yanına bir tane sıfır falan koyuyorlar.

SiR_Arawn bunu beğendi.
  10. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Şimdi siz yazınca girip merak edip detaylara baktım, kapıdan girip sormuştum fiyatı içeriyi pek görememiştim 300tl veremeyeceğim için.
    Sitede 600 metrekarelik bir alan diye geçiyor alan büyük boks vbz çalışma olanağı var ama sizin söylediğiniz sauna,havuz vbz yok.Ozaman anladığım kadarıyla fiyatın yüksek olmasının sebebi İzmir'de ki Crossfit salonu azlığından piyasa tekeli gibi az yerde var.Mesela benim ilçemde yok, 3 ilçede var crossfit salonu koskoca İzmir'de.
    Az salon olduğu için fiyatı belirlemekte başka bir mekana gidemeyeceği için kimse direk fiyatı yukarda tutmuşlar başlarken

11. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Bir gün o fiyatlar çift rakama kadar düşer, ben olsam vg salonu açana kadar crossfit salonu açardım. Yaldızlı yazılarla süslerdim. Etrafa böyle salak salak performance stickerları falan yapıştırırdım. Para böyle kazanılıyor demek ki. 5-6 kişi çalıştırır o bakım geliştirmeyen, hiç bir özelliği olmayan halatlarla boş aletleri yığardım, fatura ve maaş giderlerinden başka bir şey hesaplamazdım. Tek ihtiyaç büyük bir alan, başka hiç bir espirisi yoktur. O paralar israf, bence hem vg sporunda kalın hemde ilerde ucuzlayınca geçmek isterseniz temelde sağlam bir kas hafızanız olur.

12. asma

asma Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Unuttuğunuz bir şey var isim hakkı için crossfit şirketine yıllık para ödeniyor. Antrenör kursları oluyor, o kadar da ucuz değil :)

Sayfayı Paylaş