Tribulus Hapı Hakkında Bilgisi Olan Varmı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Ayberk tarafından 5 Şubat 2005 başlatılmıştır.

1. Ayberk

Ayberk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    21
    Yer:
    Almanya/Hamburg
    Herkese Selam,Almanya dan katiliyorum,arkadaslarimin cogu Bulgar Tribulus Terrestris Kullandilar fakat yan etkileri hakkinda cevap alamiyorum,bilgisi olan varmi acaba?cevaplarsaniz sevinirim ,hoscakalin

2. Guest

Guest Guest

Tribnulus teresttis insanin dogal hormonunu aktivite eder. Kendisi ayrica bir hormon degildir. Bircoklar tribulus maddesine prohormon bile demistirm ama prohormondan ayiran özelligi de vardir.

Yan etkileri simdiye kadar görülmemistir ama duyulan yan etkiler sunlar olmustur.

1. Bas dönmesi
    2. Kusma
    3. ishal
    4. Azginlik
    5. Sinirlilik

gibi etkiler ortaya cikabilir.

Tribulus insana büyük hacim kazandirmaz. Bundan dolayi creatin ile birlikte alinmasi gerekilir. Yapilan arastirmalar gösterdiki tribulus ile creatin gercekten ii bir sonuc ortaya koymustur. 5 kilo hacim elde etmek mümkündür.
    Yalniz bir cogu tribulus maddesini kücük dozlarda yada standart dedikleri 750mg gibi ufak dozlarda aliyorlar.
    Görülen o ki bu dozlar bayanlara bile ancak etki edebilmektedir.
    1500mg tribulus 8-10 hafta boyunca ve yaninda 10-15g creatin cok süper bir etki gösterecektir.
    Yalniz tribulus bu doz alimlarda oldukca masrafli olacaktir.

3. bbaday

bbaday Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    tribulus u turkiyede dogal ilac satan dukkanlarda bolca bulmak mumkun ben bu maddeyi kullandim fakat hicbir faydasini goremedim sahsen az hacim icin (cunki tribulus'unda yapabilecegi bu) yumurtaya asilmak daha faydali mesela gunde 5 yumurta yerine 7 yumurta yenmesi tribulusun gosterecegi hormanal takfiyeden daha faydali olur o maddeyi alacagina kaliteli protein al daha iyi

4. Guest

Guest Guest

Dedigim gibi tribulus cok etkili degildir. Kesinlikle reklamlara aldanmayin. Akillica etkiside ancak 1500mg gibi yüksek dozlarda ortaya cikiyor.

5. bbaday

bbaday Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    evet panzehir herzamanki gibi dogru soyluyor burada ayda 100 milyon veren adamlar vardi fakat etki goremedi

6. Roid Rage

Roid Rage Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Nowhere
    gereksiz bir urun.....

7. seyduna

seyduna Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar .İşlerim sebebiyle uzun süredir forumu takip edemedim.İki gündür okuyamadığım tüm yazılara baktım ve yine çok fazla şey öğrendim.
    Ben ilke olarak dopinge karşıyım.Fakat son iki aydır bir türlü iyileşmeyen omuz sakatlığımdan dolayı sonunda deca kullanmaya karar verdim.Sadece beş tane aldım.Amacım eklemlerimi güçlendirmek.Haftada bir kez kullanacağım.Sizce bu yeterli güçlenmeyi sağlar mı?Bir de bugün elime iki kutu tribülüs terrestis geçti.Ben bu hapları creatine ile kullanmayı düşünüyordum.Ama madem ki az da olsa deca kullanacağım sizce nasıl yapmalıyım?

8. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba ben bir kutu kullandım.. sabah ogle aksam 3 hap olmak üzere ( zaten Ultimate'in icinde 90 adet war) 30 günde bitti... 4-5 kiloluk bir kazanım söz konusu.. ayrıca perfroamans artısıda sagladı.. eger küre cok meraklıysanız, illaha yapacam diyorsanız.. bence bu sdüsüncenizi bastırmak icin, etkin bir supplement...
    (bu arada supplement dedim cunki, aslında steroid deil, sadece vucuttaki testestoronu yukseltmek icin, bezleri uyarıyor... Bir agacin kökünden elde ediliyor.. en etkilisi Bulgaristan'da yetisen cinsi.... Demirperde ülkelerinde ozelilkle halter konusundaki basarının altında yatan sebeplerden biri olarak gosteriliyor..)
    Dedigim gibi, eger kür diye tutturyorsanız. deca-sustanon-primo gibi steroildler yerine...
    tribulus + creatine + bol proteinli bir kür yapabilirsiniz..
    Tabi ilki kadar etkili olmayacaktır ancak yan etkilerine ben sahsen hic rastlamadım

Saygılar

9. brooklyn35

brooklyn35 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    valla bende trıbulus kullandım hıc bır yan etkısı yok

10. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    tribulusta yan etki yok su ana kadar duydugum ya da arastirdigim.ama tabii ki bu demek degil devamli kullanin. o zaman mutlaka etkilenirsiniz.zaten tribuluslari kur halinde kullanmak yararli

11. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Tribulus Terrestris

Tribulus Terrestris bitkisel menseli bir ürün. Pek cok Avrupali olympik atletin bu ürünü kullandigi söyleniyor. Tribulus Terrestris bir bitki. Eski Yunanlilarin bir diüretik olarak kullandigi rivayet ediliyor. Balkan ülkelerinde libidoyu arttirmak icin ve kisirliga karsi kullaniliyormus. Eski Dogu Avrupali olympik sporcular ve dünya sampiyonu kuvvet sporculari tarafindan kullanilmasi sonucu, vücut gelistirme camiasinda da gündeme gelmis.

DHEA ve Androstenedion gibi testosteron düzeyini arttirdigi iddia olunmakta. Bazi kaynaklarda, laboratuvar hayvanlari üzerinde yapilan deneylerde, sperm üretimini arttirdiginin gözlemlendigi söylenmekte.
    Ancak atletik performansi arttirdigini gösterir bir arastirma, bir ilimsel veri bulunmamakta. Ilimsel cevreler bu konuyu halen tartismakta. Bununla beraber uzun süreli steroid kullanimi neticesinde dogal testosteron üretim düzeni bozulmus ve steroid kullanmayi kesmis kisiler icin bir miktar faydali olabilecegi iddia ediliyor.

Tribulus Terrestris´i denemek isteyen kisilere, 6 haftadan fazla kullanmak tavsiye edilmiyor ve kullanilan dozun her hafta düsürülmesi salik veriliyor. Ancak prostat sorunu ya da bir saglik problemi olan kisilerin kullanmadan önce bir doktora danismasi gerektigi de belirtiliyor.

Tekrarlamakta fayda var : Spor performansini arttirir bir etkisi tespit edilmis degildir.

Türkiye Doping Kontrol Merkezinin Görüsü: Merkezden verilen bilgiye göre, bu ürünün testosteron düzeyini arttirdigini gösterir bir veri bulunmamakta. Testosteron üretimi bozulmus kisilerin durumuna gelince; Merkez, bunun da söylentiden ibaret oldugun kanisinda. Ayrica bunun saptanmasinin da cok zor oldugunu, ancak ciddiye alinacak bir iddia olmadigini belirttiler.

Türkiye Doping Kontrol Merkezi uygulamalarini, her yil Köln´de toplanan ve dünyanin 100 saygin doping kontrol merkezinin uzmanlarinin istirak ettigi doping kongresinde yapilan sunumlar dogrultusunda yönlendirmektedir.

/Despo

KAYNAK:
    Lütfü Can Üstel - Vücut Gelistirme ve halterde ileri Teknikler 2005/2006

12. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    pump: demir perde ülkelerinde tribestan kullaniliyormus duyduguma göre.
    yine benim duyduguma göre ki bunu her yerde duyuyorum su anda piyasada olan tribulus haplari orjinal tribestan kadar etkili degilmis.
    bunu cok duydum nedenini bilmiyorum.

arkadaslar... ben nutrex vitrix isimli bir markayi kullandim ama pek bi sey hissetmedim. yani gözle görülür ve tribulusu kullanmadan ulasamayacagim bir gelisme olmadi. cok asiri kullanmak gerekiyormus... yani dozaji yükseltip kür gibi belirli bi süre kullanirsan ise yariyormus diye duydum ama para tuzagi dedim sonra hemde dünyanin parasi ona verecegim parayi creatine proteine veririm dedim vazgectim. bu siralar yine alip denemeyi düsünüyorum ama cesit cok simdi ben hangisini alayim diyorum... bi sitede 10 cesit marka var. hangisi iyi hangisi kötü. hepsini alip deneyecek kadar zengin ve aptalda degilim. ben bu tribulus isini pek begenmedim acikcasi belkide benim aldigim marka dandikti.

saygilar.

13. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Beyler, dergiler ve araştırmalar işe yaramıyor, etkisi kanıtlanamadı diyorlar, pek olumlu şeyler demiyorlar, ama Pump Forever kendisinde büyük faydalarını görmüş, bench press'te 180 kg. basmış olan bir başka arkadaşımda, doğal çalışmada son nokta olarak bahsediyor Tribulus'tan, Bomberman'ın dediği gibi Bulgar Tribestan en etkilisi ve bulmak çok zor, ama ben diğer markaların ürünlerinden günde 3 tablet almanın iyi sonuç vereceğine inanıyorum.
    Aylık maliyeti 60-65 YTL. oluyor, bence denemeye değer...
    Piyasada (türkiye) Ultimate ve Optimum'un Tribulus'ları var.

14. HITECH-MUSCLE

HITECH-MUSCLE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gereksiz bir ilac paraniza yazik!!!!!

15. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    beyler tamı tamına 1 yıl ve 25 gün önce sorulan bir soruya ilgi ve alaknızdan dolayı minnettarım :D

16. destro

destro Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Selam Hsd,
    Yeni katılan birisi için konunun eskisi veya yenisi olmuyor, arkadaşlarımız bilgi ve tecrübelerini paylaşıyorlar, Forum da yeni mesaj olarak ilgili başlığı öne taşıyor. Bu başlığa cevap yazmamıştım ama senin mesajın eklenince yeni birşeyler var diye düşünüp tüm yeni mesajları kontrol ettiğim için (sanırım pekçok kişi benim gibi yapıyor) tekrar tekrar aynı sayfalarda gezdiğim oluyor. Bunun çözümünü ben bulamadım, zira daha önce bu konuya bakmıştım diye düşünürsemde belki konuyla ilgili daha açıklayıcı/detaylı bilgi vs. yi kaçırmış olacağım. Bazen birilerinin "bende" yada "+1" koydukları mesajlar için bile aynı konuya defalarca baktığım oluyor. Bu sorunun çözümü ile ilgili bilmediğim bir özellik yada yordam varsa lütfen yardımcı olunuz.
    Teşekkürler,

Sağlıklı Günler...

17. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    haklısınız teşekkürler elbette bunun farkındayım o yüzden gülücük koydum sonuna çünkü esprisi olsun istedim yoksa konuyu eski diye çöpe atardık ama dediğiniz gibi yeni veya eski bir üyenin aradığı bir konu olabilir yinede teşekkürler

Sayfayı Paylaş