Trafik Kazası ! Geliyorum demez ...

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve BaBe ShaQ tarafından 9 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez

Vurgulamak istediğim bu araçla kaza yaptığım, emniyet kemeri sayesinde bende dahil 3 kişinin sağ çıkmış olması..
    Ünlü bir otobüs firması arkadan çarptı.3 takla atıp şarampole uçtum.4 teker havada kalınca çevredekilerin yardımıyla araçtan çıktık.Benzin deposu full dü..Sadece kafamı direksiyona çarptım..Aracın içindeki diğer kişilerle ezik ve sıyrıklarla kurtulduk..Emniyet kemerinde asılı kalmak kurtardı belkide.

İşin ilginç kısmı olay anında bilincimin açık olması.Saniye saniye herşeyi hatırlıyor olmam..

Tesellim şu an arabamın pert olması ve yaşıyor olmam...

Sürücü de olsanız,yolcu da olsanız Emniyet kemerinizi mutlaka takın..Aracınızın airbaglerine fazla güvenmeyin ..Bana çarpan gibi "kamikaze" şoförler olduğu sürece sağ kalmış olmanız karşı tarafın suç oranı olan 8/6 kadar mucizelere bağlı ...

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    cok gecmis olsun ucuz atlatmissiniz.

3. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Evet gercektende ucuz atlatmissiniz, gecmis olsun!

4. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Babam kaza yaptı, karşı taraftan biri kemer takmadığı için ölmüş. Babam o nedenle hapiste, babam takmasa onada bişey olacaktı büyük ihtimalle ama o çiziksiz atlattı. Dikkat edelim lütfen...

5. KD

KD Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    gecmis olsun gercekten mucize

6. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    gecmis olsun, ucuz atlatilmis

7. WolfSoN

WolfSoN Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Geçmiş olsun

8. Battemberg

Battemberg Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    çok geçmiş olsun

9. Villeneuve

Villeneuve Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Geçmiş olsun.Allah yardımcınız olmuş.

10. seductive

seductive Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Lefkosa - Kibris
    kasitli adam oldurmek gibi birsey. bunun yaptirimi nedir acaba turkiyede? otobus soforu ceza alacak mi? siz tazminat alacak misiniz? bence hakkinizi arayin.

gecmis olsun.

11. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
  12. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Çok Geçmiş Olsun "BaBe ShaQ"

13. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Çok geçmiş olsun.
    Ayrıca tüm yaşadığın olumsuzluklara rağmen üyelere mesaj vermesi ve ders çıkarılması açısından forumla paylaştığın için de teşekkürler.

14. Pain&Gain

Pain&Gain Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun gerçekten , biz ne akdar dikkatli olursak olalım tarafik tamamen bizim kontrolümüzde olan bişey olmadıgı için herzaman emliyet kemerimizi takmalıyız

15. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    geçmiş olsun...

16. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle çok geçmiş olsun, senin tesellin bizim de tesellimiz oldu. Seninle tanışmasam da araçtakilerle birlikte sağsalim çıkmana çok sevindim.

Ama kaza geliyorum diyor mu onun hakkında bir iki laf etmek istiyorum. Evet kaza geliyorum demez zaten bunun için kaza denir. Bilemezsin nerde ne zaman nasıl geleceğini. Trafikte hele daha dikkatli olmak lazım. Bende maalesef pek kemer takma alışkanlığı yok kemerler çok rahatsız ettiği için ama bilerek yapmıyorum bunu, aklıma gelir gelmez de takıyorum yakında da takmaya alışır bu sefer takmamazlık etmem. Bir de araba kullanırken elden geldiğince risksiz kullanmaya çalışıyorum hızı falan sevsem de çünkü ne hanzolar trafiğe çıkıyor iyi biliyorum. Yani mesele bizim iyi araba kullanmamız değil, güvenli kullanmak zorunda olmamız.

Türkiye ise trafik ve trafik cezaları konusunda ilkel bir ülkedir. Terörden fazla kurban verdiğimizi herkes bilir trafik kazalarında. Kazalarında çok büyük çoğunluğu sürücü hatasından kaynaklanıyor. Bizde ise caydırıcı ceza sistemi falan yok.

Amerika'da bulunmuş, ve şerit çizgisinden gitti diye durdurulup ceza kesilen insanlarla konuştum. Şerit çizgisi dedi adam ya hu. Türkiye'de polis öyle bir ceza kesmeye kalksa eğer karşısında "dayısı vekil" olan biri yoksa bile normal vatandaş polisle tartışmaktan çekinmez. Amerikada polisle tartışma gibi bir durum hayallere bile gelmezmiş. Bende TV'de izlemiştim bu amerikalı holivud yıldızlarına kamera şakası yapıyorlar. Bir kaç koca koca isim sahibi artist/aktristi bir tek polis durdurup saçma sapan nedenlerle ceza kesiyordu o da yetmiyor saçma sapan hareketler yaptırıyordu, ve işin bize garip gelen yanı o ünlü isimlerin gıkını bile çıkarmadan adeta körü körüne polise itaat etmesiydi. Adamlar da bunun için pek trafik kazası olmuyor, tabi başka sebeplerde var. Ama hata yapanın ehliyetini almaları hatta hapse atmaları da caydırıcı tabi.

Bizde ise afedersiniz kıçıkırık manken-oyuncu bozuntularının "gerçek" polislerimize haksız yere nasıl çemkirdiğini TV'lerde çok görmüşsünüzdür. Ya da ehliyetine 6 ay el konulduğu halde araba kullanırken güle oynaya görüntü verenleri.

Bunca rezalet ve arsızlıkta yetmez. Türkiyede eğer "arkası sağlam" birisi birini trafikte "öldürdüyse" bile kolay kolay birşey olmaz. Bunun benim aklımdaki son örneği soyismi kalkavan olan bi zibidinin genç bir kadını ezip öldürmesiydi. Hani davadan beraat etti de ailesi temyize götürüp temyiz ettirdi. Olayın olduğu yerdeki iki kameranın görüntülerine bile ulaşamamışlardı. Nedense hergün kaydeden mobese o gün o yerde kayıt yapmamış vs....

Sonuçta çok dikkatli olmalıyız, nasıl kırolarla, nasıl magandalarla ve nasıl soysuz züppelerle tarfikte birlikte olduğumuzu hatırdan çıkarmamak lazım.

Allah hepimizi korusun.

17. desperados

desperados Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    pc operatör
    Yer:
    istanbul
    Allah kurtarmış dostum geçmiş olsun araba haşata dönmüm dehşete düştüm vallaha..

18. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Çok teşekkür ederim hepinize..Tekrar burda olmak güzel..

Olaydan sonra ambulansla hastaneye kaldırıldığımızdan kaza tutanağı benim ifadem olmadan,sadece karşı tarafın ve görgü tanıklarının ifadesine başvurularak tutulmuş..Arkadan çarpmanın yönü yoktur..Aracın belli bir bölümünden sonrası "arka" bölümüne girdiğinden 8/8 suç oranıyla karşı tarafın şoförünün suçlu olması gerekir.Ama adam 8/6 suçlu bulunmuş..

Avukatım bu oranın 8/8 olarak değiştirilmesi için dava açtı.
    Ayrıca karşı tarafın kasko şirketine,otobüsün kayıtlı oldugu şirkete,ve otobüs şoförüne maddi,yaralamalı kaza oldugu için de manevi tazminat davası açıldı..Şu anda adli tatil olduğundan eylül ayını beklioruz..

Ama emin olamadığım şey otobüs şoförünün ne olacağı ?
    Adamın ehliyet sicilinin temiz olmadığını öğrendik.
    Zaman aşımı yaptırılmış radar cezaları (yılda 3 kez radara girenin ehliyetine el konur diye bilirdim..Adamın yılda 3 ten fazla radara girmişliği tespit edildi),maddi hasarlı bir başka trafik kazası,hatalı sollama,kırmızı ışıkta geçmek gibi bi sürü vukuatı varmış..Buna rağmen hala ehliyetini kullanabiliyor.

Araçtan kurtuldugum zaman olay yerine gelen görgü tanıklarından biri " bu adam hakkında mutlaka şikayette bulunun çünkü şehir merkezinde kırmızı ışıkta geçti" şeklinde tüyo verdi.

Türkiyede cezai yaptırımlar sanırım hasbel kader işliyor..
    Ama ne olursa olsun hakkını sonuna kadar aramaya niyetliyim.

Hadi biz araçta 3 kişiydik...Ya otobüsteki yolcular ?

kıssadan hisse :
    Karayolları hiçbir sürücünün babasının çiftliği değildir !

seductive bunu beğendi.
  19. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    resimleri göremedim ama dört teker havada dediğine göre az çok kafamda canlandı birşeyler.geçmiş olsun.otobüs şöförlerine dair genelleme yapmam dogru olmaz fakat manisa içinde servis saatlerinde kesinlikle ışıklara riayet edildiğine rastlamadım (malum şirket tarafından).nezaman binsem vasiyeti hazırlayıp gidiyorum.davanın peşini bırakma.

20. musclefan

musclefan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İSTANBUL
    geçmiş olsun çok. burası türkiye, malesef ki yollar,sokaklar,kaldırımlar herkesin babasının malı.kuralsızlık bu ülkenin kuralı.şoförün belki bir "tanıdığı" vardır. yoksa bu kadar kabarık bir sicille nasıl hala sürücülük yapıyor?

Sayfayı Paylaş