Toplumdaki Fit kavramı

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve neverbackdown. tarafından 20 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    175 boyunda 75 kiloda %10 yağ oranındakı adam zaten fittir. Ya da 85 kıloda 1.85 yıne %10 yağ oranı. Benım anlatmak istediğimi anlamadınız galiba 1.70-75 boyda 50-60 kilo olan insan fit değil zayıftır. Ama çoğu cahil insan buna fit diyor.

Anlatmak istediğim lazarın vücudu değil orada öyle yazmışım evet lazar fittende öte ama lütfen kelimeleri cımbızla çekmeyin

2. ATICI

ATICI Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ziraat Mühendisi
    Yer:
    Kahramanmaraş
    Sanırım yorumu bana yazmışsın aldığın örneklere bakarak konuşuyorum, lafı cımbızla çektiğim yok aksine büyüteçle bakmam gerek çünkü senin mesajını okumadım bile :) 49 kilo olduğum zamanlarda vardı 173 boya o zaman fitim diye ortada da gezdiğimi de hatırlamıyorum yani mesajın karşısında ironi içerisindeyim sanırım sen lafı cımbızla çektin, yanlış anlaşılma olabilir tabi forum sonuçta :)

3. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Hayır o kelimeyi size yazmadım. Yanlış anladınız. Çevremdeki arkadaşlarım 91 kıloya düştüm göbeğim filan neredeyse göğüslerim hafif belirginleşti kollarımda iyi hale geldi.
    Ama bazı arkadaşlarım hala sende bi değişim yok (istersenız fotolarımı atabılırım pm den benı anlarsınız) benım vucudum daha iyi diyor benım lafım bu insanlara 1.80 boya 60 kılo çocuk gelmiş bana ben senden kaslıyım diyor kolları 30 cm.

Ayrıca bu forumdakı kımseye bu genellemeyı yapmadım ben sızın mesajınızda uzun zamandır vg yaptığınızı okudum.Fotonuzdada özellikle göğüs ve omuz çalıştığınız belli bir emek verilmiş

benım sözlerim buradakı herhangı bır kişiye değil
    Yani cılızlıktan belli olan kaslarıyla kendılerını birşey sanmaları beni çıldırtıyor. 2 ay salona gidip artistlik yapmakla olmuyor ama başka insanlarda bunu anlamayınca zaten toplumuzdanda bu beklenir sinirleniyorum.

4. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    bir zavalliyi ancak bir zavalli takar , o yuzden takma o tipleri

neverbackdown. bunu beğendi.
  5. ATICI

ATICI Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ziraat Mühendisi
    Yer:
    Kahramanmaraş
    Tahmin ettiğim gibi yanlış anlaşılma olmuş. Dediğinde haklısın, zayıflıktan fit durma olayı var ama hacimli fit durmanın görselliği bambaşka. Bilen adam gelir seni takdir eder zaten diğer 2 aylıkcıları da muhabbet konusu bile yapmaya gerek yok.

İmzana göre sen epey kilo vermişsin, ama yağlı birinin vucudunu şekillendirmesi daha kolay görünse de motivasyon açısından daha sıkıntılıdır. Ben zayıflıktan geldim, vucut 1 kilo kas tutsa kendimi aşırı irileşmiş görüyorum aynada. Ama yağlı vucutta öyle olmuyor. Abi zaten irisin amaç iri halde şekillenmek o yüzden süreç daha sancılı bekle ki şekillenesin. Güzel yorumların için teşekkür ederim 20 kiloyu 15 yaşında vermekte bence her yiğidin harcı değildir, irade oluşturabilecek kafa yapısına sahip olmak çok önemli ki sen bunu başarmışsın, şuan normal kilonda sayılırsın zaten 6 ayda da omuzda kolda şekillenme olur tam anlamıyla, eğer beslenmen optimum seviyedeyse. Ondan sonra Ekim ayında gider Mavi'den kısa kollu tişört seçersin donacağını bilsende(o bile güzel bu sporda arkadaş) :D Salona gider "aşırı kaslı" arkadaşlar gelir sorar sana ne zamandır yapıyorsun diye bilmez ki önemli olan zaman değil azim :)

Enes Unkun bunu beğendi.
  6. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    91 fazla geliyor insanlara ama öyle bir fazlam yok :) teşekkür ederim. 80-85 arası benım için güzeldir bana göre. Adamlar bildiğin kıskançlk yapıyor başka açıklaması yok bunun

7. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Sen yıllarca salona git, beslenme düzenini baştan oluştur, zamanından ve parandan fedakarlık yap sonra elemanın biri gelip 'Napıcan abi karın kasını? ' desin toplumun spora bakış açısını bu cümle özetliyor bana kalırsa. Fakat fit durumdasındır dar kesim bi t-shirt giyersin etrafta tüm gözler sana kayar ya işte bu sefer de 'Amma havan var be abi' derler fakat konu ne ilk cümlede ne de ikinci cümlede ki gibidir konu irade meselesi , konu amaçlarına ulaşma meselesidir ama gel de bunu anlat :)

Sayfayı Paylaş