Tiroit ve metabolizma

Konusu 'İzmir' forumundadır ve malevolent tarafından 16 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. malevolent

malevolent Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Herkese merhaba yaklaşık bir yildir aniden oluşan bir hastaliktan ötürü tiroidlerim yavaş calisiyor bu gecirdigim bir yilda doktor sporu hastalik boyunca yasakladi ve kortizon aldim... (hastaligim 1 yil sürdüğünü belirtmek zorundayim) tabii kisi de tuz ve diyet konusunda dikkat etmis olsamda hergunn inanmayacaksiniz ama tammmmn 600 gram aldim. Bir anda %19. Larda olan yağ orani birden tamm 4 ayda %31 e çıktı ve tam 10 kilo aldim... Yani tam tamina acayip fitken simdi 40 beden asagisi olmuyor... Olmayida gec bozulan proposyon da cabasi.... Hergun yesilcay dediler iciyorum nasil beslenicem ne yicem ne içicem bilmiyorum... Bu arada aslinda dikkat ediyor sayilirim da seker yok tatli yok pirinc pilavi beyaz ekmek yok yok yok da açlıkla nasil baş edicem yardim edin lutfeeeeeeennnn

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Hakan4961

Hakan4961 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    İyi akşamlar , geçmiş olsun . Öncelikle kalori saymanız lazım beslenme düzenini ona göre ayarlamalısınız . Ama her öğünde bol bol salata tüketebilirsiniz hem kalorisi çok düşük ve tok tutuyo . Beslenmenizden biraz bahsedebilirmisiniz ?

3. malevolent

malevolent Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Sabahlari 1 domates yarım salatalık 2 dilim ekmek 1 tam yumurta zeytin peynir 1 tatli kasigi bal 1 adet meyve eger cok acikacak gibi ceya cok tatli bir meyvevisi sut (cay bardagi _ ajda model)ile tuketiyorum ara ogun. öğlen de sebze 3 yemrk kasigi salata 1 dilim ekmek ara ogun 1 meyve aksam et salata ve 1 dilim ekmek ile kalori duzeninde evet cok haklısınız... Tabii bu spora gitmedigim gunlerde spora gittigim gun eti cogaltiyorum bir de bu ara yuzmek disinda 45 dakika spor yapmiyorum

4. Hakan4961

Hakan4961 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yedikleriniz fazla gibi gelmedi aslında karbonhidrat az zaten . Acaba porsiyonlar mı büyük . Yoksa bu beslenme ile kilo almak zor gibi .

5. malevolent

malevolent Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Almam durdu tedavim bitince ama veremiyorum, belki de olabilir spora alisti bunyem. 4 yil cok duzenli yaptim hastalikdan dolayi biraktim.simdide bunu ariyor belki de bunyem

6. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Bir hastalıktan dolayı oluşmuş hormonal bir durum var, yeşil çay içerek olacak iş değil o. Burada vakit kaybetmeden doktorunuzla konuşun, eğer seviye hala çok düşükse tiroid ilacı kullanırsınız muhtemelen, geçmiş olsun.

7. malevolent

malevolent Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Aynen bir ayagim doktorda Tiroid ilaci kullaniyorum tesekkur ederim

Sayfayı Paylaş