tiroid değerlerim ?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve coder tarafından 17 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    Serbest T3 = 3,38
    Serbest T4 = 1,22
    TSH = 5,01
    Ferritin =23,15

Doktor tiroid yavaş çalışıyor dedi. levotiron verdi. Her sabah yarım tablet şekilde kullanılcakmışım. 2 ay sorna etkrar bakıcaz değerlere dedi. Ömür boyu kullancakmışım . Değerler çok mu kötü hipotrioid olan arkadaşlar varmı benim gibi. Beslenme olarka nelere dikkat etmem gerekiyor

2. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    bu ölçümleri 1 kere mi yaptırdınız? İlaca başlanmadan önce uzman doktorlar bu testleri enaz 2 kez tekrarlatıyorlar.

3. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    1 kere yaptırdım 2 ay sonra tekrar bakıcaz değerlerine değdi. bi yere dahamı yaptırsam acaba test içime kurt düştü şimdi

4. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Doktor belki sonuçlardan gerekli görmemiştir, 2 ay sonra netleşir. İlacı kullanıyorsunuz tekrar test yaptırsanız testler doğru sonuç vermeyecektir.

5. doctor

doctor Özel Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    sen o lab ın normal değer aralığını yaz özelden mesaj ile sana yardımcı olalım

6. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    özel hastaneyemi giitin...

7. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    devlet hastanesine gitmiştim. geçenlerde yine gittim. doktor çok ii ddi yarım kullanmaya devam et dedi. değişikllik olmasaydı 1 tablete çıkaracaktım

yeni değerlerim
    Serbest T3-3,44 pg/ml 2-4.4
    TSH - 1.65 uIU/ml 0,27-4,2
    Serbest T4 1,37 ng/dl 0,9-1,7

ikinciler referans değerleri

8. dejavoodoo

dejavoodoo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    dostum benimde tiroidim az çalışıyodu aynı ilacı banada verdi ben depresyon tedavisi olma için doktora gittim endokronolojiye yonlendirdiler depresyon ilaçlarıyla beraber yakla8 ay kullnadım şuan cok iim sadece tiroid kullanıyorum bide cok zayıftım ben 1.75 boy var ama 52 kiloydum beslenme alışkanlığım yoktu şimdi kilom 62 ama boyuma gore yine düşük min 67 kilo olmam gerekiyo gainer kullandım bi işe yaramadı tribulus terretris aldım o da cacık cıktı 21 yaşındayım kemiklerim cok zayıf 15 yaşımda 1 sene pregnyl tedavisi gormuştum ama bacaklarıma eklem ağrıları ve sinirlilik yapıyodu 1 sene sonra kontrole gitmem gerekiyodu ben gitmemiştim şimdi 21 yaşında olmama rağmen herkez 16 yaşında biri gibi gorunduğumu soluyo yaşıtlaımdan cok farklıyım sakallarım yeni yeni cıkmaya başladı bazen bu durum beni huzursuz etsede aldırmamaya çalışıyorum cok alay konusu oldum tekrar hormon tahlili yaptırmayı düşünüyorum (gh) ile ilgili yazılar okudum ve araştırıyorum ve sentetik olmayan bi gh hormonu piyasada varmı yani vucudumun bunu üretmesini tetiklicek doğal bi ilaç beni biraz aydınlatırsanız sevinirim gerçekten artık şu cocuk gorunumunden cok bunaldım her turlu eleştiriye açığım sadece bana bilgi verirseniz cok minnetar kalıcam bu arda geçmiş olsun kardeşim

9. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    senin derdinin ilacı dr kaan aydos ankaradadır kendisi. webden makalelerinin oku. seni o kurtarırı başkası değil şelcuk canı tavsiye edicektim ama o kadarda övmediler. nişantaşında oda

10. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    hipotiroid olduğuna eminmisin kilon çok az hipotiroidde kilo artışı olur

11. dejavoodoo

dejavoodoo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yok herkesde aynı etkiyi gostermediğini soledi doktor tiroidim cok az çalıştığı için leviteron verdi 1 hafta çeyrek 1 haftadan sonra dozunu yukselti yarım almaya başladım yaklşık 8 ay ole kullandım 67 kiloya kadar cıktım sonra depresyon ilaçlarını bırakınca yine kilo düşmeye başladı benim 59 a indim tiroide yine başladım şimdi 63,5 falan tirodim son olçumlerde normalin biraz aşağısında cıktıleviteron kullanmaa gerek yok dedi ama ben gunde bi çeyrek alıyorum yinede ayın 11 inde doktora gidicem varikosel teshisi konuldu testosteron üretimini yavaşlatıyomuş ole bişy geldi kulağma ameliyat olmam gerekebilir sinirlerim alt ust oldu son gunlerde

12. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    coder bu troid testini ne kadara yaptırdın bilgi verirsen sevinirim ..biraz konu dışı oldu ama kusura bakma

Sayfayı Paylaş