Testosteron seviyemi ölçtürmelimiyim?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Crows tarafından 28 Ağustos 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Crows

Crows Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle siteye yeni üye oldum ve umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Sorunum şu; testosteron seviyemin düşük olduğuna dair şüphelerim var.
    6ay önce iki arkadaşımla beraber spora başladım. Üçümüzünde vücut ölçüleri başta aşağı yukarı aynıydı fakat şuan gelişimim onların gerisinde ve yetersiz. Çalışma arkadaşlarımın kasları daha fazla hacim alıyor, güçleniyor, çabuk belirginleşiyor ve hızlı yağ yakıyor. Birbirimizi disipline ederek hemen hemen herşeyi 4-4lük yapıyoruz ama benim ve onların arasında bir hayli fark var. Detaylı bir araştırma yaptım ve vücudumun skinny-fat denen zor bir yapıya sahip olduğunu öğrendim. Bu vücut tipi için özel olarak açılmış ingilizce bir websitede yazan bütün skinny-fat belirtlerini taşıyorum. Daha yuvarlak ve geniş kalça kemiği, dar omuz, zayıf calflar, üst vücut yerine kalça ve bel çevresinde yağlanma (jinoid yağlanma). Bütün bu özelliklere sahibim ve bu testosteron eksikliğiyle ilişkilendiriliyor. Ayrıca cinsel isteksizlik ve bazen ereksiyon sorunumda oluyor. Depresyona meyilli bir karaktere ve düşük konsantrasyona sahibim. Fakat öte yandan sakallarım, kıllarım, penis boyum, testislerim ve sesim konusunda bir sıkıntı yok hatta kıl sakal bir hayli fazla. Testosteron seviyemi ölçtürmek konusunda kararsız kaldım. Ne yapmalyım sizce?

178boy 78kilo 21yaş

2. YABAN

YABAN Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    ilgimi cekti takip

Crows bunu beğendi.
  3. Crows

Crows Üye

Beğenileri: