Testesteron ve tüyler hakkında

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve fanfar10 tarafından 16 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. fanfar10

fanfar10 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhaba bildiğiniz gibi testesteron seviyesini arttırmadan iyi bir vücüda kavuşmak olanaksızdır. Testesteron kas geliştirmek için idealdir peki ya vücut tüyleri ve diğer etkileri?

Yaptığım araştırmalara göre testesteron seviyesi yüksek olan bireylerde tüylenme sorunu mevcut ve bu hormon saç ve sakallarda ters etki yapabiliyor.
    Sorum şu;

testesteron seviyesini doğal yollarla çinko, ginseng, tribulus gibi ek besinlerle arttırmaya çalışırsam saçlarımda dökülme yaşar mıyım? Buna ek olarak kaşlarda kalınlaşma gibi bir etkisinin de olduğu söyleniyor. Fikriniz, bilginiz ve tecrübeleriniz neler?

2. koseus

koseus Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    Saç ve sakalda değil, sadece saçta olumsuz etki yapar. Eğer genetik olarak saç köklerin testosteron hassassiyetine sahipse saçların dökülür evet. Kellik dediğimiz şey bu yüzden oluyor zaten.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

3. koseus

koseus Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    Bir de şunu ekleyeyim, testosteron kas gelişimine katkıda bulunsa da bunun sadece aşırı testosteron düzeyinde vuku bulduğu, doğal yolla artan testosteronun kas gelişimine bir katkısı olmadığına dair güncel bir bilimsel çalışma okumuştum.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

4. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    saç dökülmesi büyük oranda genetik bir şey testosteron artışı saçlarını dökebilir belki etkilemeyebilir bunu kestirebilmek zor.

5. koseus

koseus Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    Yanlış mesaj. Silinebilir

6. bunny58

bunny58 Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    43
    Yuksek testosteron seviyesi sadece genetiginde kellik veya mevcut sac dökülmesi varsa bu süreci hızlandırır.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

7. caglar103

caglar103 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Doğal yolla testo arttırmanın kas gelişimine faydası olacağını düşünmüyorum. Ben ölçtürdüm testoyu üst sınırda çıktı. Ama öyle aman aman kas gelişmem yok.

8. gokofalse

gokofalse Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Ben doğal testesteron seviyesinin de kas gelişimine etkisi olduğunu düşünüyorum. Fakat arkadaşlar etkisi olmaz derken herhalde doğal yolla testesteron arttırıp steroid etkisi beklemişler. Zaten doğal olarak arttırabileceğiniz testesteron seviyesi miktarı bellidir. Bu miktarla da çok büyük değişimler beklemeyin ve kimse de etkisi olmaz diyemez... Son olarak şu yazıyı öneriyorum: http://www.vucutgelistirmetv.com/testosteron-takviyeleri-kas-yapiminizi-hizlandirir-mi.html

Sayfayı Paylaş