Teselliye ihtiyacım var?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Purposeless tarafından 25 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Purposeless

Purposeless Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar ben kendimi bildim bileli acı tarzı şeyleri sever küçükken az limon suyunu kafaya diken biriydim ekşiyi çok seviyordum tatlıdan bile daha çok hoşuma gidiyordu her neyse geçen seneden beri tavuk pilav tarzı sağlıklı şeyler tüketmeye başladım her gün tavuk yer olmuştum nadirende olsa konserve balık alıp yiyordum ardından geçtiğimiz yıl eylül-ekim ayları arası bende geğirmeler başlamıştı anormal derecede sokağa bile çıkamaz olmuştum arkadaşlarla buluşmamaya başladım iyice asosyal olmuştum zırt pırt tuhaf bir şekilde geğiriyordum öyle ki gece uyuyamadığım bile oluyordu her neyse 1-2 hafta sonra bunlar git gide azalmaya başlamıştı ardından tekrar başladı bu sefer tek çare olarak dahiliye doktoruna randevu aldım ve doktora gittim doktora anlattım böyle böyle zamanında ekşi ve acı tarzı şeyler yediğimi ve haziran ayından beri tavuk yemeğe başladığımı söyledim her gün doktor da bunun üzerine kan tahlili istemişti benden kan tahlilimde herşey normaldi sadece ALT karaciğer enzimleri normali 25-50 olması gerekirken 75 çıkmıştı birazcık yüksekti doktor sebebinin ise çok yumurta yemekten yada protein tozundan olabileceğini söyledi bunun üzerine protein tozu kullanmadım hiç dedim şu zamana kadar hala da kullanmıyorum yani hiç denemedim bile tek o sıralar 5 yumurta 2 tam 3 sadece beyaz tüketiyordum belki ondan yüksek çıkmış olabilirdi artık sadece 4 beyaz tüketiyorum sarısını yemiyorum her neyse doktor bana bu geğirme olayı için lansor proton pompası ve dicetel diye bir ilaç verdi dicetel hatta hala var dolabımda duruyor lansor ile aynı anda içmeye başlamıştım 2 hafta sonra bittiğinde lansor onuda içmeyi bırakmıştım ve bu lansoru bitirdikten sonra geğirmeler 3-4 hafta kesilmişti.

ardından tekrar başladı oktora gitsem ilacı yazdırsam gene diye düşünmeye başlamıştım tekradan başlayınca bu olay her neyse bu sefer 1 hafta tavuk yemeği kestim tavukla mı alakalı diye her gün yiyorum çünkü pek bir etkisini göremedim yani gene geğirmeler vardı da hatırlamıyorum şuan az mıydı çok muydu bu sefer tavuğa lezzet versin diye her zaman kekik kullanıyordum kekiği kestim bir süre boyunca ve kestiğim zaman azalmalar olmuştu geğirmemde yada denk mi geldi bilmiyorum bu sefer köfte harcı kullanmaya başlamıştım kekik yerine tavuğa çünkü sade hiç iyi gitmiyor en kötü salça katıyordum biraz o şekilde yağsız kızartıyordum yada zeytinyağı varsa az zeytinyağı koyuyordum o şekilde pişiriyordum bu bir süre tekrar durdu sadece arada bir antreman esnasında nefes kontrolü yaparken oluyordu yada çok su içince de olabiliyordu şimdi tekrardan başladı az da olsa geğirme geliyor ve nette

ülser ile alakalı belirtiler benziyor sorunuma ama ülserde en çok rastlanan karın ağrısıymış bende bu hafta ilk defa 2 defa karnım ağrıdı o da sanırım magvital ve sirdalud adında kemikler için ilaç kullanıyorum kas krampı var onlara başlayınca olmuştu o 2 ağrıda onlarla alakalı olduğunu düşünüyorum ülserin bir belirtisi de geğirmeymiş doktora randevu alıp gidicem bu hafta yada bulamazsan randevu öbür haftaya ama içime dert oldu bu durum kafaya takmamaya çalışıyorum zaten bir sürü sorunla boğuşuyorum bir de bu sorun ayar ediyor beni ülseri araştırdım biraz keşke merak edip araştırmasaymışım kanama iyi huylu kötü huylu ülser felan bir sürü kötü şey okudum mideye felan cihaz sokuyolarmış kontrol için yazanları okumam kötü oldu benim açımdan şimdi iyice kafaya takar hale geldim tırsıyorum açıkçası ve benim en çok merak ettiğim soru şu limon tazı asitli şeyleri bıraktığımda azalma olmuştu bu geğirmelerde sürekli ne zaman bizim durakta beklesem bizim durağın orda tavuk dönerci var acı turşuluk biberler serviste ediliyor bilen bilir ne zaman durağa gitsem ilk gözüme çarpan o turşuluk biberler oluyor nasıl canım çekiyor anlatamam korkuyorumda yemeğe geğirmeler sıklaşçak diye tekrardan ve en üzüldüğüm noktada bu hasret kaldım turşuluk biberlere limona bir daha yiyemeyecekmişim gibime geliyor bunları dertleniyorum teselliye ihtiyacım var beyler :(

2. Eviga.

Eviga. Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    üzüldüm dostum. ben de ekşi şeyleri çok severim, vişne,greyfurt,limon... annemde de atnı hastalık var ama o zaten öyle ekşi şeyleri sevmiyo senin benim gibi.senin için şanssızlık olmuş. Allah yardım etsin. umarım düzelir

Sayfayı Paylaş