Tekvandoya başlayacağım yorumlarınıza göre anlayan bakabilir mi lütfen ?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve PawnesPw tarafından 22 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. PawnesPw

PawnesPw Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Öncelikle sunu söyleyeyim burada sadece tekvando eğitimi veren yerler var yoksa bende diğer sporlara ( box muay thai vs ) yönelirdim .
    Sporu yapma amacım sokakta kendimi korumak gerekirse karşıdakini kaba tabirle dövmek olucak kısaca sokakta işime yararmı diye sorucam Ama
    Bilmeniz gereken şu. Burda öyle bıçakla sopayla dalıcak kimse yok karşımdaki de her türlü tek kişi olur yani bıçakla dalar sopayla dalar 3-5 kişi dalar hiçbir işe yaramaz demeyin. teke tek olacak aletsiz. İşime yarar mı sokakta ? Ne kadar sürede etkisini görmeye başlarım ?

2. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kardeşim taekwondo uzak doğu dövüş sanatları arasında iyi bir yere sahip yani iş gören dövüş sanatıdır.
    ben muay thai yaptım şuan düz boksla devam ediyorum kardeşim 14 yaşında ve taekwondo yapıyor aynı şekilde kuzenimde hoca yani yaklaşık 15 senedir bu işi yapıyor
    bazen sinirlenip kardeşime vurmaya çalıştığım zaman etkisiz kalıyorum tekmeler yüzünden yanına bile yaklaşamıyorum
    4 aydır taekwondo yapıyor şu an 2. kuşakta kuzenimde siyah kuşak 4.dan iyi bir şekilde dövüşmek istiyorsan en az 1.5 2 seneye ihtiyacın var gözlemlerime dayanarak söylüyorum.

3. PawnesPw

PawnesPw Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    9-10 ay içerisinde ne kadar etki eder ?

4. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    dövüşmeyi öğrenirsin nerede ne yapman gerektiğini hepsini çözersin.
    sonrasında öğrendiklerinin üstüne farklı teknikler öğrenerek ilerlersin hocan iyiyse senin açından hiç bir problem olmaz bu konuda için rahat olsun.

PawnesPw bunu beğendi.
  5. PawnesPw

PawnesPw Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    saolaın kardeşim senden önce herkes sokakta işine yaramaz diyodu boşa başladım diye üzülüyodum

6. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    işine yaramaz mı? onlar spordan anlamayan tayfa bir taekwondocu dan uçan tekme yeseler kıblesini şaşırırlar :D

PawnesPw bunu beğendi.
  7. PawnesPw

PawnesPw Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    saol motivasyon için :)

Mertcan44 bunu beğendi.
  8. erayaslan

erayaslan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Bursa
    Ben tekwandoya gidiyorum ve işe yaramaz diyenler bir gün antremana gelsinlerde bir iki tekme yesinler ben bir keresinde maç bitiyor sanıp gardımı bi indirdim hoca bi çaktı Tolio yu gözlerim karardı :)

9. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    aynen öyle hiçbir dövüş sanatı hafife alınmamalı benim görüşüm bu ve spor yapan insana her zaman saygım vardır çünkü çok zor bir iş yapıyor ve hiç yılmadan devam ediyor.

10. Kung Fu

Kung Fu Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Git bence 1 aydır falan da gidiyorum cidden düşündüğün gibi değil tekmeler çok sağlam arada bi üst kuşakların tekmelerini yiyebiliyosun (sert yaparsa acıtır) sonuçta onlar da insan elliği ıskalayablir ve geçen gün şahit olduğum bir an var salonda siyah kuşaklar ellik çalışması yaparken biri diğerinin tuttuğu elliğe vurdu ellik olduğu halde geri uçtu ve belini çarptı yerden kalkamadı (durumu cidden kötüydü) sen düşün derim sokakta ellik olmayan bi adama o güçle vurduğunu kısaca git işte :D

Sayfayı Paylaş