Tekrar Sayısı

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Rigby tarafından 1 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Tekrar sayısı konusu tartışıldı mı bilmiyorum. Merak ettim de şimdi 5 tekrar ile 20 tekrar arasındaki fark nedir ? Evet daha fazla zaman alıyor ama bunun harıcin de fark var mı ?

2. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    biraz daha araştırırsan baya başlık bulabilirsin bu konu ile ilgili. Tekrar sayılarının amaçları ve etkileri birbirlerinden farklı.

3. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Türkiye de olan inanış şu : Az tekrar güç , çok tekrar definasyon. Ama yabancı kanalların hangisine baktım ise böyle bir şey olmadığını söylüyorlar. Bende forumdaki arkadaşların görüşlerini merak ettim.

4. Mr.ø

Mr.ø Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    28
    Çok tekrar definisyon diye bir olay yok.Kısaca şöyle yazayım 5 tekrar yapıyorsan (6.tekrar çıkamayacak kadar ağır olması lazım) kuvvete yönelik antrenman yaparsın fakat bunun yanında hipertrofi de olur (kas gelişimi).Kuvvet daha ağır bastığı için düşük repler genelde güç için diye yazarlar forumlarda yoksa kas gelişmiyor mu hayır gelişir.6-12 tekrar aralığı ise kas gelişimi için en iyi aralık olarak görülüyor bunun yanında yine güç gelişimi olur mu tabii olur fakat bu seferde hipertrofi ağır basıyor.12 repten daha fazla yapabileceğin her harekette zaten yeterince ağır girmiyorsundur demek,yüksek repler ise daha çok dayanıklılık amaçlı yapılır.

YOU THINK BIG

YOU GET BIG

mali67 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş