Tekniğim mi zayıf bileğimmi güçsüz ? (bilek güreşi)

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve Ayberk Erdinç tarafından 28 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Ayberk Erdinç

Ayberk Erdinç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar;

Öncelikle kendimden bilgi vereyim. Normalde sağlağım ama sol pazum ve arka pazum sağdan çok daha güçlü. Mesela concentration curl yaparken sağ ile 3x12yi rahat yaparken sol kolum bi tık düşük kalıyor. Ancak ayakta tek el dumbell triceps (dumbell enseye iniyor havaya kalkıyor tam adını bulamadım tek el dumbell triceps yazmış hoca) yaparken ise sol kolum sağ kolumdan neredeyse 2 kat güçlü.

Gelelim asıl soruma. Bilek güreşinde güçten ziyade en önemli şey teknik diyorlar. Mesela oturunca rakibin elini iyi kavrıyorum omzumu bileğime yakın tutuyorum ama bazen kendimden 15 20kg düşük tiplere o sağlak olmasına rağmen solda bile yenilebiliyorum. Ama aynı kişiyle boks makinesine yumruk attığımızda her seferinde 100-150 sayı fark atabiliyorum. Veya ön kola o 10-15kg ile girerken ben 20-25kg ile çok rahat girebiliyorum.

Burda benim sorunum teknik bilmemek mi veya tekniği düzgün uygulayamamak mı ? Veya kötü bir ihtimalle bileklerim çok mu güçsüz ?

Not: El yayında sol elimle sağdan daha fazla yapabiliyorum.

2. TheUbereem

TheUbereem Üye

Beğenileri:
    204
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    isviçre

Kol güresi teknik kuvvet ve stratejilen birlesen bir seydir...
    Mesela efsane John Bzerk kendinden 45 kilo daha agir ve daha genç bir adami yeniyor.

berkay7743 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş