Tek Böbrek Kas Gelişimini Engeller mi ve Protein alımı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve CowardGuy tarafından 13 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. CowardGuy

CowardGuy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar ben tek böbreğim ve bildiğim kadarıyla günde kilo başına 2gr protein almalıyız fakat şimdi ben tek böbrekliyim ve protein böbreklere çok yükleniyor diye biliyorum ? benim 3 aylık bi spor geçmişim var çok az bi şekilde kol kaslarım gelişti ama beslenme düzensiz bazen günde 2bin kalori bazen 1bin. günlük almam gereken kalori ise 4bin (kilo almak için)... tek böbrek eksiğinin kas gelişimiyle bi alakası var mı ?

2. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Tek bobrekli olman bu sporu doktor kontrolunde yapmani gerektirir, fazla protein sikinti yaratabilir,, hatta fazla zorlamada, o yuzden bir uzman yardimi al,

hasanateş ve CowardGuy bunu beğendi.
  3. CowardGuy

CowardGuy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    evet ama bunun için beslenme ve diyetisyene mi gitmeliyim yoksa başka polikliniğe mi ?

4. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Yer:
    Yurtdisi
    Sahsi fikrim sporcu beslenmesinden anlayan bir diyetisyene gitmen, tek bobrek ile yuksek protein aliminda karsilasabilecegin durumlari aydinlatmasini istemen.

CowardGuy bunu beğendi.
  5. CowardGuy

CowardGuy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    böyle birini tanımıyorum istanbul da var mı böyle bi tanıdığı olan acaba ? çünkü 2 haftadır deli gibi öksürüp kahverengi balgam atıyorum sorun ciddi gibi belki de ciğerlerim çok yağlandı

6. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Yer:
    Yurtdisi
    Muhakkak vardir o tur bir diyetisyen veyahut bobrek vakfi gibi vakiflarin doktorlari.

Ayrica oksurugun ciger yaglanmasi ile ne alakasi olabilir :) bir saglik ocagina gozuk, buyuk ihtimal enfeksiyon soz konusu...

CowardGuy bunu beğendi.
  7. CowardGuy

CowardGuy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    anneme göre belkide kanserim :))

8. FTekgul

FTekgul Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Doktor
    Yer:
    İstanbul
    Böbrek protein metabolizmasında önemli bir organımız. Ürenin ve diğer metabolik artıkların süzülmesinde görev alıyor. Tek böbrek olunca kanın normalden daha az süzülüyor. Bundan dolayı da bu azotlu metabolik artıklar normalden fazla miktarda bulunuyor kanında. Bu tablo böbrek yetmezliğinin göstergesidir.
    Bu miktar fazla olunca karaciğer daha az enzim üretiyor metabolik artık fazla olduğu için. Durum böyle olunca da aldığın fazladan aldığın protein dışkı yoluyla kanalizasyona gidiyor :)
    Ondan dolayı sen bir diyetisyene görün. Ama spor konusunda uzman bir diyetisyene git. Normal diyetisyen çok düzgün bir diyet listesi veremez muhtemelen. Kanındaki azotlu metabolik artık miktarına bakılarak uygun liste verilebilir.
    Ha ayrıca ekleyeyim kiloya 2 gram protein normal vücut fonksiyonları bile fazla halterci değilsen. Normal vücut geliştirme için kilo başı 1,5 gram yeterli olacaktır.
    Sağlıcakla kal, iyi forumlar...

Sayfayı Paylaş