Tecrübelilerden, özellikle büyüklerden tavsiye istiyoruz

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Fortyseven tarafından 23 Nisan 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Fortyseven

Fortyseven Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben 17 yaşındayım, bodybuilding ile uğraşmak istiyorum ama daha önce hiç spor salonunda pro bir programla çalışmadım.Ayrıca yapısal olarakta herkül gibi güçlü değilim.Her türk gencinde kendi testesteronu ile ne kadar kas varsa bende de o kadar var.a32Ben şimdi bu tiple spor salonuna gidersem orada amele gibi mi görünürüm, evimde biraz çalışsam mı diyorum?dumbelllls Yani kendime güvenim yok.1.93 75 kg'yim basketbol oynuyorum ama kalıplı olmadığım için etkisizim, ayrıca bodybuilding başlarsam basketbol oynamasam bile devam etmek isterim, ne yapmalı, gitmeli miyim sizce? Gitsem bile ben oraya gidince daha önce çalışmış kişilerin arasında acayip durur muyum?duh:(

2. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    Fortyseven neden boyle düşündüğünü anlamadım herkes anasının karnından kaslı doğmuyor ki !!! herkes senin geçtiğin yollardan geçti hemde yaş 17 daha epey gençsin(zaten vg nin en müsait olduğu yaşlar bnce 20 li yaşlardan başlar) sen bu sporu yapmak istiyorsan en iyisi bi salona gitmendir evde hazırlık evresine girmene gerek yok evde yapacagın çalışmaların çoğunda vucutta orantısızlıklar yaşayabilirsin bundan dolayı takma kafana senin gibi birçok insan göreceksin o salonlarda.

3. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    hiç öyle şeyler düşünme.
    sen hiç merak etme daha önce çaışmış kişiler dediğin kişiler de önceden senin gibiydiler veya şişmandılar.
    çok azının vücudu düzgünken spora başlar.
    yani herkes bi ucundan bu spora biraz kilo alayım ya da biraz zayıflayayım diye başlar.
    ben de öyle başladım arkadaşlarım da öyle başladı.
    hiç endişen olmasın,herkes kendi derdinde olur salonda,yani antremanı bırakıp seni düşünüp alay etmez kimse :)

murinyo bunu beğendi.
  4. Ferhat AYDIN

Ferhat AYDIN Yeni Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    0
    Bende 18 yaşındayım. Bu sporu 1 yıldır evde yapıyorum. İstediğim gibi sportif bir vücuda kavuştum :) Önemli olan nokta ise; vazgeçme, erteleme, üşenme...

5. Fortyseven

Fortyseven Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkürler yardımınız için, hemen çalışmaya başlıyorumbench_O

6. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Başla tabiki,salonun imkanlarından ve o ortamdaki performanstan sonuna kadar yararlanmaya bak.Salondaki dengi arkadaşlarınla tatlı çaktırmadan rekabet yaparsın,senin bir bölgen onun kaslarına göre daha erken tepki verir.Bunlar güzel şeylerdir.Maksat kıskançlık değil ama salonun böylede bir tatlı rekabeti vardır.Evde hareketler imkanlara göre kısıtlı olur ve yanlış çalışıp eksik gelişebilirsin ama salon ortamı daha farklıdır.Bir zaman sonra da arkadaşlıkler edindiğinde sadece spor için değil arkadaşlarını görmek için bile antreman yaparsın.Bunlar çok güzel şeylerdir ve sonuna kadar faydalan.

Ferhat AYDIN bunu beğendi.
  7. Ferhat AYDIN

Ferhat AYDIN Yeni Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    0
  8. Waideal

Waideal Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    göğüs

slm bi konuda inanılmaz derecede motiveye ihtiyacım var. Bende acık biraz göğüs war . ama kastan değil yağdan ,resmen kadın göğsü gibi:) sorun şu aslında zayıfım genelde bu göğüs şişmanlarda olyor ama ben zayıf olduğum halde var sizce çalışırsam bunları kasa çevirebilrmiyim ?

9. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    çalışmadan vucut kendi kendine gelişmeyeceğine göre...birde yağlar kasa dönüşmez.

10. Waideal

Waideal Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    peki nasıl onları yok edebilirm? ve yerine kas yapabilirm...

11. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    jinekomasti...
    arattır internette ve forumumuzda