tecrübeli arkadaşlar bir baksın lütfen

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve lawbali tarafından 8 Mart 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. lawbali

lawbali Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    beyler öncelikle herkese selam yeni üye oldum.forumdan da üye olmadan şu 1 hafta içerisinde bayağı faydalandım.
    kısaca kendimden bahsetmek gerekirse yaşım 28 vücudum küçüklükten buyana bayağı esnek bir yapıdadır takla parande köprü eller üstünde uzun mesafe yürüme vs.amelelik yönünden aktif bir çocukluk ve gençlik gecirdim tarla bahçe işleri kaldır indir hareketleri vs (=.lise de voleybol oynadım.üniversitede yurtta kalırken de derme çatma bir oda da basit agırlık kaldırma hareketleri yaptım 3 ay ama çok bilinçsizce beslenme sıfır egzersizler nafile bundan 5 yıl önce.5 yıldır da doğru dürüst evden çıkmıyorum hayata küstüm sandalye üzerinde sedanter hayat sürüyorum :)
    okulun fitness salonuna baslamaya karar verdim ve gidip INBODY 720 adlı aletle vücut değerlerimi ölçtürdüm sonuçlar şöyle

boy : 1.80

kilo : 74.1
    ....................................................................................normal değer
    iskelet kas ağırlığı 36.0.......................................................30.6 - 37.4

vücut yağ ağırlığı 10.7........................................................8.6 - 17.1

bel kalça oranı 0.83........................................................0.75 - 0.85

beden kütle indeksi 22.9.........................................................18.5 - 25.0

vücut yağ oranı 14.4...........................................................10.0 - 20.0

hücre içi su 29.1...........................................................24.8 - 30.4

hücre dışı su 17.5...........................................................15.2 - 18.6

protein 12.6.............................................................10.7 - 13.1

mineral 4.19..............................................................3.71 - 4.53

yumuşak doku ağırlığı 60.0

bazal metabolizma hzı 1740 kcal...................................................1594 - 1866

boyun 39.1 cm

karın 80.2 cm

gögüs 100 cm

uyluk 51.9 cm

kalça 96.4 cm

fitness score 83

ilk hedefim fit bir vücuda sahip olmak tam anlamıyla brad pitt fight club gibi.aynı kiloda kalıp %8 yağ oranına ulaşmak 2. hedefim ise o halin üzerine aynı yağ oranında kalıp 5-6 kg kas eklemek.haftada 4 gün göğüs,sırt,omuz ve kol çalışıyorum 1 er gün 1 saat olmak üzre.2 gün de kardio yapıyorum 160 nabız da 40dk koşuyorum ve 20 dk civarı karın egzersizleri.yüksek oranda protein ve neredeyse 0 a yakın yağ tüketiyorum karbon hidrat olarak öğünlerde 1 dilim tam buğday ekmeği sabah kalktığımda ve antreman öncesinde sonrasında 1er tane muz elma veya kivi yiyorum protein olarak ta sabah yumurta geri öğünlerde tavuk göğsü veya balık yağsız peynir ve salata yiyorum.bu dieti 1 haftadır uyguluyorum

sizin tecrübelerinize göre ilk hedefim olan vücudu kaç ay sonra yapabilirim antremanlara ve diyete hiç ara vermeden?

ayrıca yaptıklarımda eksik yada yanlış gördüğünüz seyler varsa gerekçeleriyle yazarsanız çok sevinirim

yorumlarınızı bekliyorum
    selametle

2. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

3. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Yer:
    manisa
    Değerli üyemiz;

Kurallar Madde-23'e aykırı başlık açmak!

Alıntı:
    Madde 23- Forum Üyelerinden Kahinlik Beklemeyin!
    Örnek resimler ekleyip ya da beğendiğiniz vücuda sahip insanların isimlerini vererek afaki sorular sormayınız.Ölçülerinizi ya da kendi resimlerinizi verip afaki sorular sormayınız, antreman ve beslenmen programları istemeyiniz.
    Bu tür başlıklar kilitlenerek çöpe atılacaktır.
    Örnekler :
    *Şu kadar süre çalışsam kaç kilo alırım?
    *Şu kadar süre çalışsam ölçülerim nasıl olur?
    *Bu vücuda supplementsız ulaşılabilir mi?
    *Resimdeki gibi bir vücuda ulaşmam ne kadar sürer?
    *Resimdeki gibi bir vücuda ulaşmam için neler yapmam lazım?
    *Resimdeki sizce steroid kullanmış mıdır?
    *Ölçülerime göre beslenme
    ve antreman programı verebilir misiniz?
    *Sizce bu vücut adam olur mu?
    *Sizce bu vücut gelişir mi?
    *Bu vücut için hangi supplementları kullanmalıyım? .... vb..

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

4. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Yer:
    manisa
    Değerli üyemiz;

Kurallar Madde-11'e aykırı başlık açmak.

Alıntı:
    Madde 11-Kişiye özel başlık açamazsınız, başlıklarda kişiye özel mesaj yazamazsınız.(Ör: "sadece xxxx cevaplasın" ya da "sadece prof.lar baksın") Bu gibi durumlarda ilgili kişiye özel mesaj (PM) göndermelisiniz. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek ve üye uyarı alacaktır.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi __________________

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş