teşhis 1 yıl sonra konuldu...

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve guardbody tarafından 16 Haziran 2006 başlatılmıştır.

1. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    Son 2 yıldır ayak bıleklerımın iç kısmında oncelıklı olarak kızarma,ardından şişme ve son olarak sureklı buyuyup yayılan bır morarma oluyordu.geçen yıl enfeksiyon kapmışsın dediler ama bu sene aynı aylarda ikişer hafta ara ile her iki ayağımdada tekrarladı.yuksek dozda antıbıotıc tedavısı yaparak iyileştim.bu tedavıde bobreklerım oldukça zorlandı ve ben bu durumu tekrar yaşamamak için başka bir doktora gittim ve enfeksiyon kapmadığıma dair inatlaştım.adamda haklsıın,damarlarında genişleme var dedi.benim sorum ise şu;bu damar genişlemesinin tedavisi kısa surede sonuç veriyormu ve ne turden tedavılerde net sonuç alınıyor.pazartesi günü özel bir hastanede damar cerrahisi bölümünde tam tetkıkten gectıkten sonra bazı seyler netlesecek.sporun veya beslenmemın eksılerı olmuşmudur bu yonde.

2. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    gecmiş olsun guardbody umarım en yakın zamanda hersey düzelir,pazarteside umarım önemli bişi çıkmaz.. :cry:

3. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    sagol fırat.çekilecek bır hastalık degıl.her gece sıcak tuzlu suda bekletıp sabaha kadar ıkı tane yuksek yastıgın uzerınde tutuyorum.sabaha acılarım anca dınmış oluyor.damarlarda daralma yada tıkanma deseler anlayacagım ama genişlemenın bukadar kotu olabilecegı aklıma gelmezdi.umarım hiçbiriniz karşılaşmazsınız.

4. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Neden sıcak ???

Damarlarda genısleme varsa soguk suda tutman gerekır sıcak su nerden cıktı??

5. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    doktor kesınlıkle sıcak veya soguk suya sokma dedı ama ben once soguk suda beklettım.bekledıkce şiş olan bolge ındı.ardından soguk ve tazyıklı su ıle kompres yaptım buda ağrıyı oldukça hafıflettı.sabaha kadar yuksek bır yerde tutuncada morarma şiddetı azalıyor.sıcak olayını bırakmalımıyım.tersmi düşer?

6. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Sıcak romatızmada falan uygulanır senın durumunda tabııkı soguk su olacak , sıcak yazmıssın ya ona sasırdım ben, senın ıcın bırak yararın aksıne zararlı olur

7. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Benim bileğim burkuldu, sebep farklı ama sonuç benziyor. Çözüm ise; ayağı genelde yüksekte tutmak; mümkünse çok oturmamak. Antiemflamatuar kremler de; Voltaren gibi, bir süre olumlu etki yapıyor. Soğuk press de olumlu oluyor. Yine de sebebi farklı olduğu için tedavisi de farklı olabilir. Tam sebebi nedir acaba.

8. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    guardbody'nin kilosu yüksek galiba. Varis benzeri birşey olabilir. Bacak ile basılan yüksek ağırlıklar da tuz biber olmuştur diye tahmin ediyorum.

9. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    boy 173 kılo 92 gelıyor ama bacak egzersızlerıne karşı bıraz uzak kaldıgım için vakıt darlıgından sadece leg extentıon calısıyorum.4 gunluk dınlendırme sonrasında ilaçsız olarak tedavı ettım.gunun yarısı ayakta koşarak,kalan yarısı ıse oturarak pasıf gecıyor.varıs genelde kaslı yada etli kalın kısımda olur dıye biliyorum.bendeki bileğin iç kısmındaki elmacık kemiği gibi kısmın tam uzerınde.hatta ayıptır soylemesı lavaboda çoktugumde bu kemıgın uzerındeki kılcal damar neredeyse bıldıgımız kalın damar gıbı şişiyor.daha once boyle şişmemıstı.

10. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    guardbody bugun gidicekdin doktora ne snuç cıkdı,sorun neymiş

ya seni anlıyabiliyorum 3 sene evvel benimde ayak bilegim yerinden cıkmısdı,doktorlar anlıyamadı çünkü cıkıp cıkmadıgı röntgende belli olmuyordu.ayagımı alcıya almıslardı tam 20 gün cıkık ayakla yatmısdım.daha sonra cıkıkcıya gittik o yerine takmısdı.gercekden zor saglıkdan daha güzel asla bişi olamaz.benimde ayak bilegim şişiyordu sürekli.bende az çekmemeişdim.insallah en kısa zamanda saglıgına kavusursun

ama ayakda cok fazla kalıyorsanda bu rahatsızlık etkiler mesela bi çok ögretmemdede bu tip sorun vardır.onlarda aksama kadar ayakda oldukları için.biraz dikkat et kendine ;)

11. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ayakta kalmaktan buyuk ıhtımalle.bugün tamamen iyileştiğim için tespitte zorluk çıkar düşüncesi ile erteledim doktora gıtmeyı.istanbuldan uzman bır arkadasım ıle gorustum.kan vermemın ıyı olacagını soyledı.bu sekılde kan basıncındada düşüş yaratarak bır surelıgıne rahat edebilirmişim.sık sık soguk su ıle masaj onerdı.saglık olmayınca antrenmanı yarıda terk edıyorum zaten.herşeyden hevesim kaçıyor.düşman başına...

12. ketuda

ketuda Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Çok geçmiş olsun bizimkisi sağlık sporu o olmayınca hıcbırseyın tadı cıkmaz. İş gereğı ayakta çok mu duruyosun?
    Neyse doktor deılızkı! Acil şifalar dilerim...

13. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    başlığı görünce dayanamadım. "Bir yıl sonra teşhis". Benim de bacağımda basket oynarken bir sakatlık oldu. Acile kaldırdılar. Doktorlar bir röntgen çekip bişey yok biraz doku zedelenmiş sanırım diyip eve yolladılar. Dizimde müthiş şişlik ve acı. Bir yıl içinde 3-4 defa doktora gittim. En çok verilen ilaç bir merhemdi. Adını unuttum. Sabahlara kadar merhemledim. Sıcak su -soğuk su., masaj hepsi faydasızdı. Kimse derdi anlayamadı. Ne zaman hareketliliğim artsa dizimden ağrı ve şişlik artıyor. Üstelik şakur-şukur ses geliyordu. Sonunda iyice üzülürken babam üniversite hastanesine götürdü. Bir profesör tam teşhisi koydu. Ön çapraz bağ kopması ve menüsküs zedelenmesi. Ameliyat oldum. iyileşmesi bir yıl sürdü. Ama şimdi bomba gibiyim.

Kısacası diyeceğim şu. Çoğu doktor özellikle hasta yoğunluğunun çok olduğu devlet hastanelerinde sizi geçiştiriyor. İşi bilen doktorları araştırıp bulun ve gerçekten doktorun dediğiyle hastalığınızın örtüşmediğini düşünüyorsanız, hemen başka doktorlara da danışın. Bu iş sıcak su-soğuk su masajla pek tedavi olmaz. Yeterki doğru teşhis koyulsun gerisi kolay.

14. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    doktorlardan hiç hoşlanmıyorum hiçde gitmem mümkün olduğu kadar kendi kendimin doktoru olmaya çalışıyorum

çoğu kasap gibi hasta bakıyorlar işi ticarete dökmüşler muayne ücretini alıp tanıdığı bi doktara gönderiyor ki birazda o sömürsün!

hergün birsürü insanı sözle muayne ediyolar pırasa gibi insanları kesip ameliyat ediyolar aralarından biri sakatmı kalmış? ölmüşmü? hiçbirinin umrunda deil! nede olsa ücreti ameliyattan önce alıyolar.

15. zagortenay

zagortenay Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    ''Hapı iç teramisini sür dinlen geçer'' Bu mudur doktorluk ya.?Biraz daha ilgilenin.Ayağım burkuldu verdiler merhemi lasonil di sanırım birde bandaj sür sar sür sar geçer kardeşim dedi 9 ay oldu squat basarken canım yanıyor hiç iyileşme olmadı.Bu kadar ucuzmu insan hayatı.

16. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    en son gıttıgım doktor 14 tane antıbıotıc ıgne ve 7 gun rapor verdı.sabah2 aksam 2 tane vuruldum ama bobrekler agrımaya basladı.4 gun sonra tamemen ıyılestım ama içime bır suphe dustu ve tanıdıgım baska bır doktora gorundum.o da bu ıgnelerın senın rahatsızlıgın ıle alakası yok dedı.varıs yada varıkoselın çeşitlerınden bırı dedı.normalde herkeste gorulen turunde sadece şişme oluyormuş.bende aşırı mıktarda morarmada oluyor.iç kanamanın aynısı.yarın bu işin uzmanı olan bır kalp-damar cerrahından randevu aldım.aksılık çıkmazsa sonuçlandıracagım artık.bu yaz 4 defa şişti ve yatalak mısalı baglandım.uzerıne bırde evdekıler spordanmı acaba gıbı bır soru sorunca sıkıstım kaldım.sonucta antrenman esnasında kan pompalanması sonucunda damarlarda bır şişme meydana geliyor.buda bence rahatsızlık esnasında daha kotulestırıyor durumu.

17. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    sonunda tam uzman bır profesore gorundum ve tahlıl bıle ıstemeden sadece elıyle kontrol ettı ve vucudunda aşırı su kaybı var dedı.bu nedenle kan akışkanlıgı azalmış dedı.bende ınanmayıp kan merkezıne gıttım ve tahlıl yaptırdım.çıkan sonuclara gore doktorun bana soyledıgı aynen şu;
    yaz aylarında vucut aşırı su kaybeder ve senın kanında bu nedenle aşırı bır yogunlaşma var.normal ınasnın nasıl su gıbı akışkan ıse senınde boza kıvamında(misal vermek için soyledı).10 tane linosin iğne verıldı ve bırde damarla ılgılı kapsul verdı.bende bunun uzerıne gıdıp kan verdım.çunkı kan verıldıkten sonra vucut 36 saat içinde oncelıklı olarak kandakı sıvıyı yerıne koyar.bu sayede kan daha akışkan hale gelır.ayrıca mumkun oldugunca ayaklar gogus sevıyesının uzerınde tutulacak.

18. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    sevgili guard body gözün aydın.sevindim ya..aslında tüm vücut geliştirme yapan herkesin her 6 ayda bir kan vermesi mutlaka lazım.kan veririsek.yeni kan hücreleri daha cok oksijen tasır,daha hızlı olurlar ve bir cok yararı var.bende 6 ayda bir kan vermeyi planlıyorum..

19. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ben senede 1 verırdım ama bundan sonra 6 ayda bır mutlaka...gercekten buyuk bır rahatlama var.hatta eskısı gıbı sureklı terlemede kesıldı.aksamları yaşanan sıcak basmaları,ellerde uyusmalar falan hepsı bu yuzdenmış.

20. zagortenay

zagortenay Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Guardbody çok geçmiş olsun.Yani şu anda problemin çözümü bulundu ve kan sıvılaştırılırsa tüm dertlerin bitecek.Doğru anlamışmıyım?Eğer böyleyse inan çok sevindim.

Sayfayı Paylaş