Tazelen %100 Whey Protein İçeçeği

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve legolas246 tarafından 26 Mart 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Evet haftasonu Bim'den tesadüf eseri görüp satın aldığım bir ürünü sizinle paylaşmak istiyorum.

muzlu.png cilekli.png sade.png kakaolusise.png

Benim içtiğim ürün bundan küçüktü muzlu 20gr'dı sitelerinde onu bulamadım. Yalnız 3.9 liraya bence harika üründü. Ürünün içeriğinde yapay tatlandırıcı yok stevia kullanılmış. Gerçek muz kullanılmış, şeker de içermiyor. Ürünün aminoasit profilini(30gr muzlu) aşağıya ekliyorum. 30 gr da 6.5 gr bcaa oldukça iyi bir değer. (30 gr toz formda optimum gold whey 5.1gr bcaa içeriyor)

muzludeger.JPG

Bunları düşündüğünüzde fiyat oldukça iyi. Fakat asıl mesele bu da değil. Ürünün arkasındaki kaanlar ibaresi dikkatimi çekmişti zaten satın aldığımda acaba diye düşünmüştüm.

Sonra eve geldim açtım sitelerin kontrol ettim. Ürün Türkiye'de üretiliyor. Evet arkadaşlar Kaanlar peyniraltı suyundan whey toz üretmeye başlamış. Ülkemizde süt fiyatları her ne kadar çok ucuz olmasa da ben bunun ciddi anlamda güzel bir gelişme olduğunu düşünmekteyim. Sitelerinde nasıl üretiyoruz adlı bir de videoları var onu da izlemenizi öneririm. Isıl işlem uygulamadıkları için proteinin yapısının bozulmadığını ve bu şekilde üretim yapanın dünyada bir tek kendileri olduğunu söylüyorlar.

Bu gelişme hakkında görüş ve önerilerinizi konu altına yazarsanız, konuşabiliriz. Forum ailesinin yıllardır beklediği bir gelişmeydi.

Son düzenleme: 26 Mart 2018
    de517 ve diez bunu beğendi.
  2. Jezxy

Jezxy Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam Bu Ürün Fırsat Ürünü Falan Mı Yoksa , Reyon Ürünümü Oldu ?

3. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara

Ne demek istediğinizi anlayamadım.

4. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    bunu denetlicek makinalar var ama ? ülkemizde

5. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    uzun süre takip ettim 2 sene sonra dediğini yaptı firma. bime gelicez bimde satılcak diye. bime geldi 10 ar tane koydular reyona şimdi bulmak define bulmak gibi :D yaygınlaşırsa güzel içerik güzel bir ürün bence. proteinli sütlerin hepsinden iyidir eminim. bu firma onlardan çok daha önce girdi spor sektörüne

6. murat19899

murat19899 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    bu ülkede artık ok yaydan çıkmıştır hiç bir şey üsülüne göre yapılmıyor gözlerimle görüyorum bunu kimin ne dediğinin bir önemi yok benim için.İçerdiği protein miktarını yansıtmadığına %100 eminim

7. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Dün gittim baktım Bim'de halen 4 tane var. 4'ünü de aldım sonra ikisini bıraktım, başka biri de alıp denesin diye. Ürünün içeriğine baktım sindirim enzimi de koymuşlar. Sitelerindeki içerik tablosunda yok, ama benim aldığım ambalajda vardı. Sindirimi de oldukça rahat.

Bugün iş çıkışı tekrar bakacağım satılmadıysa kalan 2 taneyide almayı planlıyorum. Yalnız ürünün şöyle bir sıkıntısı var, üretim tarihi ile son kullanma tarihi arasında yalnızca 1 ay var. Bu süre oldukça kısa firmaya lojistik, depolama ve dağıtım işlerinde ekstra maliyet getirir.
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Mart 2018 ---
    Yaptığınız muhabbet kahvede elinde tesbih geğirerek yapılan muhabbetten öteye gitmiyor üzgünüm.

Aksini ispatlayan elinizde hiç bir veri yokken nasıl oluyorda koskoca firmayı "İçerdiği protein miktarını yansıtmadığına %100 eminim" gibi keskin bir ifadeyle suçlayabiliyorsunuz anlayamıyorum. Ok yaydan çıkmış , gözlerinizle başka alanlarda usulsüzlük görmeniz gibi ifadeler bu firmanın ürettiği ürünlerin içeriği hakkında firmayı karalama hakkı vermiyor size.

Son düzenleme: 28 Mart 2018
    de517 bunu beğendi.
  8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    3.Şahıs ve firmaların aleyhine ispatlanmaksızın paylaşımlar yapılması, iddialarda bulunulması kısacası karalanması kurallarımıza aykırıdır.Yanlış iş içinde olan firmalar tabiki konuşulacak ama delilleri olduğu sürece.Aksi takdirde BodyforumTR bu yasal sorumluluğun altına girmez.
    Bu kuralın ilk ihlalinde 5 ceza puanı uygulanacaktır..

Üyelerimizin bilgisine..!

legolas246 bunu beğendi.
  9. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara

Hocam anlayışınız için teşekkür ederim.

Diez hocam ben kendimi bildim bileli bu forumdasınız.

Sizin kendi yorumunuz nedir kaanlar'ın whey üretimine başlamasıyla alakalı olarak ?

10. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    sitelerinden inceledim şimdi;
    60lt peynir altı suyundan 300ml protein içeceği yaptıklarından , ülkede ilk olduklarından bahsetmişler..Tabi zaten peynir üreticisi olması ham madde aşamasında hem temin hem de güvenilirlik konusunda zorluk çekmeyeceği anlamına geliyor..

300ml.de 30gr whey sunuyor ki pınar protein süt 500ml.de 26 gr protein sunuyor bu bir üstünlük
    laktozsuz whey olması çok iyi.. (pınar da laktozsuz)
    BCAA vitaminleri içerir yazmışlar siteye keşke böyle bir hata yapmasalarmış ,doğrusu BCAA amino asitleri olacak tabi :) ama 6,5 gr BCAA içeriği bence gayet iyi. Pınar buna değer yazmamış..

Bim'de satmışlar ama Bim için üretilmiş bir ürün değil..sitelerinden gördüğüm kadarıyla bulunabilecek yerler olarak metro gross marketler ve birçok spor salonunun adı verilmiş..

işin özeti adamlar direkt sporcular için whey protein pazarına girmişler..Verdikleri değerlerin doğruluğunu şimdilik bilmiyoruz ama firma eski ve kendi alanında büyük ve iyi diye bildiğimiz bir firma..Markanın güvenilirliğini ürün içerikleri konusunda yanıltıcı davranarak zedeleyeceğini sanmıyorum .. Umarız yanılmayız..

legolas246 ve mrthr35 bunu beğendi.
  11. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    2 senedir vücut geliştirme yarışmalarında ve olimpiyat yarışmalarında görünen bir ürün ayrıca bir çok yerde gördüm milli olimpiyat ve sporculara ulaşan bir marka başarılı sayılır bence

legolas246 bunu beğendi.
  12. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Bence firma üretmiş olduğu whey'i yerli supplement üreticilerine vermeye başlasa o zaman daha güzel bir ivmelenme yakalayabilir.

Tabi yılda kaç ton whey üretebiliyorlar onu bilmiyoruz. Hardline ile anlaşma sağlansa mesela, çok daha uygun ürünler pazarda yerini almaya başlayabilir. Tekrar söylüyorum, tamamen tahmin yürütüyoruz, yılda kaç ton whey üretiliyor fikir sahibi değiliz. Aynı şekilde üretilen whey'in maliyetini de bilmiyoruz. Belki yurtdışından whey almak daha hesaplı oluyordur bunu da bilmiyoruz. Sadece tahmin.

Yukarıda da yazdım tamam ürünün içeriği doğala yakın. Ama ne olursa olsun o raf ömrünün birazcık artması lazım diye düşünüyorum. 1 ay gerçekten çok kısa bir süre. Bu da maliyeti artırır. İnşallah zamanla daha da yaygınlaşır kullanmaya devam ederiz.

13. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Raf ömrünün kısa olması bir anlamda daha az katkı/koruyucu madde içerdiğini gösteriyor. Maliyet açısından dediğin gibi olumsuz ama tüketici için iyi denilebilir.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

legolas246 bunu beğendi.
  14. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    aman hardlineden uzak dursun kendini optimum gibi bir markayla bir tutan aynı fiyata ürün satan sözde yerli bir marka değil bize farklı alternatifler lazım

Sayfayı Paylaş