tavsiyeleriniz neler

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve mustafa1453 tarafından 9 Haziran 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mustafa1453

mustafa1453 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba herkse
    öncelikle en taze üyeyim ben onu belirteyim :)
    benim boyum 174 kilom 128 yada 130 civarında geziniyor kafasına göre takılıyor ve daha yeni öğrendim şeker hastasıymışım ama şeker hastalığının malum olunan şeyleri beni zorlamıyor sadece kilom var.
    spora başlamak ve biraz body yapmak istiyorum ama ne yapmam gerekli nasıl bir yol izleyeyim bana tavsiye verirmisiniz ?
    hareket ettiğim zaman kolay kilo veriyorum bunu iyi anladım ama yemek konusuna gelince açık söylemem gerek nefsime hakim olamıyorum bir türlü açlık hissini köreltmem gerek ama nasıl yaparım bilmiyorum.
    tavsiyelerinizi beklerim herkese iyi günler dilerim.

2. marjiinalego

marjiinalego Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Hangi besinlerin iştahını kestiğini tespit et ve not al öğünlerinde o besinlerden ye mesela ben dereotu kokusunu dahi alınca yemek yemekten soğuyorum su bile içesim gelmiyor bunun gibi ve klasik karbonhidratı azaltman protein ağırlıklı beslenmen gerekli ama bunu takıntı haline getirme erken bıkarsın örneğin ekmeği azalt şeker kullanıyorsan azalt ekmek yerine gün içinde leblebiyi öneririm hem protein oranıda tatmin edici ve tok tutuyor paketli ürünlerden uzak dur ve kilo verme işinde en önemli olan şey motivasyon zayıfladığında kazanacağın şeyleri düşün sürekli zaten bu inanç oturunca bir süre sonra zorlasalar dahi beslenme düzeninden şaşmayacak hale geleceksin

Sayfayı Paylaş