Tarihi 2 ay geçmiş protein tozunu köpeğime içirsem sıkıntı olur mu?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve aydingunaydin_61 tarafından 21 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. aydingunaydin_61

aydingunaydin_61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Weider whey protein tozu.Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    protein tozları yüksek gıda oranı barındırır. tarihi geçmiş, uzun süre açık kalmış, shaker dibinde kalmış,
    güneşle yoğun temasta bulunmuş tozlar felaket kokular yapar. aslında kokuyu sağlayan toz değildir bakterilerdir. yüksek gıda oranı olduğu için bozulma aşamasında hızla bakteri üretmeye başlar ve felaket bir kokuya sebep olur. ürünü köpeğe içirmek saçmalık olacaktır çünkü ürünün içeriği zaten bozulmuş bir yararı olmayacaktır üstüne köpeğin sistemine alacağı bakterilerden bahsetmiyorum bile.
    dolayısıyla burda pek sağlıklı bir durum görünmüyor.

3. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    sağlıksız bir durum olur. aslına bakarsanız skt'sinin dolmasına 1 ay kala bile bir ürünün kullanılması sakıncalı ki yukarıda dendiği gibi çok besin barındırıyor. skt'si geçmemiş bir takviye bile insan dışında bir canlının kullanması sakıncalıyken...

ben gerçi şu anda anlamaya çalışıyorum niye böyle bir şeyi niye soruyorsunuz?

4. aydingunaydin_61

aydingunaydin_61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkür ederim.Köpek mamalarında tarihi geçmiş yiyeceklerin kullanıldığını duymuştum.Belki zarar vermez diye düşündüm.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    öyle bir şey olmadığından emin olabilirsin. artıkları yani çer çöp manasında demiyorum bunu. kanadalı bir arkadaşım vardı. ünlü bir firmanın fabrikasında babası satınalma departmanında çalışıyordu. kız bana anlatmıştı. etler sadece kaliteli değilmiş ama muayenelerden geçmiş, son kullanma tarihlerine aylar olan ürünleri alıyorlarmış. çünkü sizin hayvanınıza bir şey olursa ondan da size bir şey bulaşabilir. örnek deli dana, şarbon.

Sayfayı Paylaş