tanrı maddesi

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve krn tarafından 18 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
 1. krn
  Offline

  krn Yeni Üye

  Katılım:
  13 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  193
  Beğenileri:
  56
  Ödül Puanları:
  0
  arkadaşlar temmuz ayında gerçekleştirilmesi planlanan atlas porjesi nin kütleyi meydana getiren ve Albert Einstein dan beri tartışılan tanrı maddesi dedikleri bilinmeyeni ortaya sermesi sizce dini ritüeller üzerine nasıl bi yansıma yapabilir...ve dünyanın gelmiş geçmiş tartışılmaz dehası Einstein ın Tanrı’ya inanıyor musunuz? sorusuna verdiği cevabı :“Var olan her şeyin uyumlu bir birlikteliğinde ortaya çıkan Tanrı’ya evet ;ama insanların günlük işleriyle ilgilenen, cezalandırıcı veya mükafatlandırıcı Tanrı’ya hayır”. nasıl değerlendiriyosunuz...genel fikri merak ediyorum...
   
 2. fehmican
  Offline

  fehmican Üye

  Katılım:
  1 Ekim 2007
  Mesajlar:
  228
  Beğenileri:
  44
  Ödül Puanları:
  0
 3. fitnessist
  Offline

  fitnessist Üye

  Katılım:
  28 Nisan 2008
  Mesajlar:
  323
  Beğenileri:
  437
  Ödül Puanları:
  73
  konunun tanrı inancıyla hiç bir ilgisi yok yalnız. karşıt madde elde edildiği zaman "hımm tamam tanrı varmış ,hadi bırakın dambılları camiye gidiyoruz "mu diycez?
   
 4. c.y.b.e.r.k.e.n
  Offline

  c.y.b.e.r.k.e.n Üye

  Katılım:
  17 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  11
  Beğenileri:
  10
  Ödül Puanları:
  0
  benim asil merak ettigim sey, Allah korusun o deneyi kontrol edemezlerse, o karadeligi olusturmayi basarirlarsa nasil kontrol edecekleri/edip edemeyecekleri

  eger kontrolden cikarsa Allah korusun, cogu bilimcininde dedigi gibi bu korkunc sonuclar dogurabilir Allah korusun.

  dusunsenize, surekli icine birseyler alan ve aldikca buyuyen daha cok sey alan bir karadelik, dunyanin sonu olabilir bu.
   
 5. krn
  Offline

  krn Yeni Üye

  Katılım:
  13 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  193
  Beğenileri:
  56
  Ödül Puanları:
  0
  Allah korusun
   
 6. Excursion
  Offline

  Excursion Üye

  Katılım:
  22 Nisan 2006
  Mesajlar:
  888
  Beğenileri:
  82
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Einstein katıksız bir ateistmiş arkadaşlar.
   
 7. GOTHİC BULDER
  Offline

  GOTHİC BULDER Yeni Üye

  Katılım:
  22 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  20
  Beğenileri:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  Aynı zamanda katıksız bir şizofrenmiş bunuda unutmamak gerek. Aynı zamandada yahudiymiş ve yahudi olduğunu söyleyenlerin önemli bir kısmı esasında inançsızdır. Yani onlar kutsal kitaptaki gibi yaşadıkları için yahudi değil öyle oldukların öyledir.

  Her maddenin başka bir boyutta birde negatif madde denilen sureti olduğunu duymuştum. Bu boyuttaki cisimler bağzı özel aletlerle görüntüleniyormuş mesela yaprağı kesilen bir bitkinin negatif maddesindeki sureti bir süre duruyormuş yani yaprak aynı yerinde. Hayalet gibi...
  Böyle birşey galiba.
  Bu kuantum fiziğiyle alakalı olsa gerek.
  Olay tanrıya nereden geldi onu anlamadım konuyuda araştırmadım. Tanrı maddesini tanrı bilir siz büyük günahlardan kaçınmaya çalışın imanınızı asla kaybetmeyin elinizden geleni yapın işte. Tanrı maddeside Tanrının hikmeti atomun çekirdeğide uzumun taneside.
   
  Son düzenleme: 25 Mayıs 2008
  castorpollux bunu beğendi.
 8. krn
  Offline

  krn Yeni Üye

  Katılım:
  13 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  193
  Beğenileri:
  56
  Ödül Puanları:
  0
  düşüncelerinizi paylaşmanız güzel ancak konudan uzaklaşmadan bunu yapalım...einsten in atesit olduğu tespit edilmiş tekrarına gerek yok...inançlar genetik olmadığına göre o "zaten " ateistmiş ne manaya geliyor çözemedim...bahsedilen kişi zekasıyla dünya tarihine damga vurmuş bi bilim adamı..bilimin temelinde sorgulama ve araştırma vardır bilindiği gibi...tesadüflere, dogmatik inançlara yer yoktur...şizofren olması inancında bir gerekçe olamaz...şizofrenin çok çeşitleri var ... tarihe ismini yazdırmış azımsanmayacak kadar şizofren hastası lider, dahi,teorisyen olduğunu da biliyoruz...kaldı ki burda bahsedilen kişisel inançlar değil...söz konusu deneyin dini ritüeller üzerine bi etkisinin olup olmayacağı...paylaşımlarınız için teşk. ederim yine de...
   
 9. GOTHİC BULDER
  Offline

  GOTHİC BULDER Yeni Üye

  Katılım:
  22 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  20
  Beğenileri:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  Teşekkür ederim bende hiç hoşuma gitmesede yorumlarınız için..
  Ben şahsen bilim ile dini inançları bir kenara koyup dini; ritüel, dogma gibi tanımlamalarla bir kenara koyup bilime objektif, tarafsız, deliller sunan vb olduğu inanıldığı için daha güvenilir bulma saflığına düşen biri değilim.
  Konu dışına çıkıldığı konusunda haklısınız fakat peşine devam ettiğiniz yorumlarınız kendinizide bu yanlışın içine sokuyor ve farkında değilsiniz.
  Görüşümün dayanaklarını izah etmeyeceğim çünkü bu farklı bir konuyu açacak.
   
 10. zuzu
  Offline

  zuzu Üye

  Katılım:
  8 Ekim 2005
  Mesajlar:
  385
  Beğenileri:
  144
  Ödül Puanları:
  0
  GOTHİC BULDER görüşünüzün dayanaklarını izah etmenizi rica etsek bizimle paylaşabilir misiniz? Hani şu yaprağın kesilip yere düşmesinin diğer boyuttaki etkileri vs bunu kuantum fiziğine bağladığınız bölümü..

  Yani Einstein gibi bilim dünyasına büyük katkıları olmuş birinin size göre şizofren ve yahudi olması onu tü kaka mı yapar? Tabi daha sonra yaptığınız yahudi tanımınız da hayret verici.

  Bana görede bilimden vazgeçip hadi bilimi geçtim dine körlemesine dalmak ve onu esas almak en büyük saflıktır. Dininiz nedir bilmiyorum ama müslümanlık bir şeye araştırmadan inanmayın der.
   
 11. Ghaldszar
  Offline

  Ghaldszar Üye

  Katılım:
  22 Kasım 2004
  Mesajlar:
  96
  Beğenileri:
  5
  Ödül Puanları:
  0
  Yer:
  Izmir / Turkiye
  Daha önce duymamıştım ama eğer böyle bir cümlesi var ise Ateistlik durumu gerçekten tartışılır.
   
 12. GOTHİC BULDER
  Offline

  GOTHİC BULDER Yeni Üye

  Katılım:
  22 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  20
  Beğenileri:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  İlk yazımdaki ilk parağraf öyle çokta özenerek yazmadım sadece dip not gibi günümüzde israillilerin ve yahudilerin çoğu ateisttir aslında diye görüşümü bildirmiştim. Hayır canım niye kaka yapsın üstelik:
  bunada katılıyorum. Yalnız şunuda unutmamak gerek:
  Ayrıca Einstein atom bombasının icadınada nice katkıları olmuş buda onu birazda olsa kaka yapabilir.


  Şimdi şöyle söyleyim evrim teorisi palavrası bilimsel dayanklarla çürütüldü, ara fosil diye birşey olmadığını vs gibi şeyler kanıtlandı. Darvinizm ve materyalizm bilimle aynı safta veya bilimin bakış açısı olarak yerleşmişken bu görüşlerin yanlış olduğu kanıtlanarak çürütüldü. Bütün dünya bundan korktu ve kaçmanın yollarını aradı, kitaplar yasaklandı çünkü karşıt fikir üreterek çürütemiyorlardı.

  Bu konularda Adnan Hoca lakabıyla bilinen Adnan Oktar ciddi ve sarsıcı çalışmaları oldu. Onarca iftiraya uğradı, uğradığı iftiralardan her seferinde aklandı fakat aklanmalarının hiçbiri yayınlanmadı. Hiçbir rahatsızlığı olmamasına rağmen 1 sene akıl hastanesinde hemde en ağır hastaların arasında kaldı. İçeceğine kokain katılıp uğuşturucu kulandığı iddiasıyla tutuklandı fakat kokakin karakolda konulduğu ortaya çıktı, aklandı fakat haberini yayınlamaktan gerik kalınmadı. Çete kurmaktan suçlandı vs vs. Hepsi iftiraydı hepsinden aklandı ama kamu oyuna pekte böyle yansımadı.
  Neden insanlar tartışarak yenemeyeceği bir davayı hile yaparak karalamaya çalışarak sindirmek istesinki? Bizim gibi masum insanlar için çok saçma ama birileri var ki o kadar masum değil. Objektif olan bilim nerede inandıkları, taptıkları?. Yaratılış kavramından korkuyorlar, sadece korktukları için darvinist düşünceden çıkmıyorlar bilimin bakış açısı nerede? Biliminde bir inancı var aslında materyalizm dini diyelim biz ona. Onlarıda geçtik yaratılış kavramının akli ve ilmi dayanaklarla savunulmasına insanlar organize bir şekilde nasıl oluyorda savaş açabiliyor? Amaç ne? Bazı kurtlar kuzu kılığında. Bence ortalığı karıştırmaya çalışan bir şeytan var.

  Kuantum fiziği bahsine gelince onu biryerde okumuştum nerede olduğunu hatırlamıyorum pekte anlamam o işlerden. Birde sanırım aura, ruh gibi şeyler görüntülenebiliyordu.
   
  Son düzenleme: 26 Mayıs 2008
 13. Ghaldszar
  Offline

  Ghaldszar Üye

  Katılım:
  22 Kasım 2004
  Mesajlar:
  96
  Beğenileri:
  5
  Ödül Puanları:
  0
  Yer:
  Izmir / Turkiye
  Biraz araştırdım ama ammalesef Einsteinin öyle bir sözünü bulamadım.
  Faklat sözyle bir sözü var.
  I cannot imagine a God who rewards and punishes the objects of his creation and is but a reflection of human frailty...
  Sanırım bu cümlenin çevirisi o fakat
  Bu cümle ile yukarda çevirisi yapılmış cümle arasında taşıdığı anlam açısından büyük bir fark var.

  Gothic Bulder
  Çok eleştrel yaklaşmak istemem ama senin bahsettiğin konuların ana konumuzla ilişkisi olmamasının yanında konunun büsbütün dağılmasına neden olacaktır. O kadar çok telden bahsediyorsun ki bunların hepsinin birleşim noktası ne bu konudur ne de bu konu altında toplanabilir.
  Spritualizm, Fizik, Kuantum Fiziği, Kirlian Fotografçılığı, Din sömürüsü, Ateizm gibi konulardan daldan dala atlamışsın ki
  Burası bence Adnan Hocayı aklamanın
  Yahudilerin dinini tartışmanın
  Bizi yöneten gizli güçler hakkında Komplo teorileri üretmenin
  Aura ve ruh konularının ve bunların fotograf çekim tekniklerinin
  vs....
  tartışma yeri değildir.
  BU forum belki yeridir ama bu konu başlığı değildir.
   
 14. GOTHİC BULDER
  Offline

  GOTHİC BULDER Yeni Üye

  Katılım:
  22 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  20
  Beğenileri:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  Neden sürekli ben uyarı alıyorum anlamadım konu dışı tek bir ileti attım herkes kendini yönetim bekçisi vasfına soktu. Ayrıca direk şahsıma soru yöneltildi cevap vermek durumunda kaldım.
  Arkadaşlar cin olmadan adam çarpmaya kalkmayın!.
  Uyarı yönetimin işi sadece konu dışına çıkan ben değilim. Fikirlerimi size ters gelir o ayrı konu.
  Hem bu forumda sohbet bülümünde konu dıış birazdaha tolare ediliyor.
  Ayrıca tanrı maddesi konusu dertleşme bölümüyle ne alakalı onuda anlamadım.
   
  Son düzenleme: 26 Mayıs 2008
 15. krn
  Offline

  krn Yeni Üye

  Katılım:
  13 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  193
  Beğenileri:
  56
  Ödül Puanları:
  0
  GOTHİC BULDER ...mesele fikirlerinin birilerine ters gelmesi değil konuyla ilgisiz mesajların...tanrı maddesi bilimsel bi ifade...buna "X" ya da "bilinmeyen" de deniyo...ben her ikisini birden kullandım...yani senin "bilime objektif, tarafsız, deliller sunan vb olduğu inanıldığı için daha güvenilir bulma saflığına düşen biri değilim." dediğin bilim adamlarının saflığıyla alakalı...yapacak bişey yok...konunun yanlış yerde olması meselesine gelirsek tam yerinde aslına bakarsan ve etiketi de beyin fırtınası...sanırım yanlış yerde olan konu değil...
   
 16. GOTHİC BULDER
  Offline

  GOTHİC BULDER Yeni Üye

  Katılım:
  22 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  20
  Beğenileri:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  Aynı sözler senin içinde geçerli bu yazdıklarının hiç biriside bu başlığın tartışma yeri değildir.

  Pardon ama bişey sormak istiyorum.

  Siz salak mısınız?

  Bu millete konu dışına çıkma diye uyarı yapıpta altına parağraf parağraf konu dışı yazı yazanlara soruyorum.
   
 17. GOTHİC BULDER
  Offline

  GOTHİC BULDER Yeni Üye

  Katılım:
  22 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  20
  Beğenileri:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  O zaman adam gibi anlatırsın bu x maddesimidir neymiş bizde anlarız bir konu açmışın ortaya efendim falanca yerde kütlenin ağırlığını bilmem ne oluyomuşta ağırlığının ters kütlesiymiş bilmem ne. biliyorsan anlatırsın. Yarım yamalak kulaktan dolma bozuk imlan ile ne yapmaya çalışıyorsun. O zaman bizde seni ciddiye alırız. Yönetime hayret ediyorum niye silmemiş bu başlığı bana dua et popüler hale getirdim açtığın konuyu.
   
 18. saydam
  Offline

  saydam Özel Üye

  Katılım:
  4 Eylül 2004
  Mesajlar:
  7.092
  Beğenileri:
  1.922
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  serbest
  Yer:
  Academic Sport Center
  uslubunuza dikkat edin!baslik kapanmaya dogru ilerliyor.
   
  GOTHİC BULDER bunu beğendi.
 19. zuzu
  Offline

  zuzu Üye

  Katılım:
  8 Ekim 2005
  Mesajlar:
  385
  Beğenileri:
  144
  Ödül Puanları:
  0
  Toplum olarakta sorunumuz bu işte anlamadığımız işler hakkında sağdan soldan duyduğumuz iki kelime ile konuşmayı çok seviyoruz. Bu da yetmezmiş gibi hop ordan auralara ruhlara atlıyorsun.

  Bu cümleni gördükten sonra diğer yorumlarına pek akıl yormak istemedim, hepsinde daldan dala atlanmış. Dahada uzatıp başlığı konusundan uzaklaştırmaya lüzum yok.
   
 20. emirturk
  Offline

  emirturk Üye

  Katılım:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  160
  Beğenileri:
  60
  Ödül Puanları:
  38
  Belkide insanoğlunun en büyük yanılgısı varoluşuna anlam katmaya çalışmaktır?
   
  kimodedim ve fehmican bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş