Takviye Bilgisi İstiyorum

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve lifeoverview tarafından 2 Ekim 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. lifeoverview

lifeoverview Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yaşım 17 16 yaşında whey hardline 3 matrix kulandım 1 ay civarı spora gittim sonra ameliyat için bıraktım 6 ay civarı bir durum spor yapamadım çalışamadım geçen hafta cumartesi canıma tak etti gittim yazıldım 1 ay bir kendimi bir göriyim diye direk 3 ay kayıt 6 ay kayıt yaptırmadım neyse kaslarım var ama dıştan yok nasıl oluyor o derseniz yağ mı oluştu yoksa ne oldu anlamadım içi boş koltuk altı olan bölgem full et yani yumuşacık ön kollarımda öyle tabi ama spora başladım cumartesinden beri sadece 3 kere gitmedim bu gün de gitmedim 10 günün 3 günü yani ilk 6 günde stn adaptasyon programı ile geçti boyum 181 kilom 82.2 kg
    ben takviye almak istiyorum alet olarak dambıl 1 kere 5 kg yi gögüs olarak yapamıyorum onun yerine aletler var onlarla çalışıyorum dışardan bakan biri kolum kaslı gösteriyor öyle küçük bir durumda değil ama sıkınca kaslı onun dışında et torbası yumuşacık saçma da yazmış olabilirim karın kasım yok yağ bölgem var o yüzden 20 dk bisiklet 20 dk koşu bandı kalp ritim bozukluğu var 5.9 üzerine çıkamıyorum koşu bandında bisikletde de low seviyesi yapabiliyorum o kadar ileri bir derece kötü değil ilacım var fakat uzun sürecek böyle gidersem gelişmem takviye almak istiyorum 3 gündür bcaa araştırıyorum fakat ilk seviye oluyorum ben bildiğim kadarıyla bazıları 6 ay sonrası bazısı var ağır gelir diye söyleniyor antrenman hocam çok iyi bilgisi var kendisinide stn tanıyorda olabilirsiniz ama ismini söylemiyim 3 hocam var toplamda yani salonda 1 isine sorduğumda yok dedi :) ama kendisi Maşallah neyse maden suyu alıyorum günde 1 2 arası onun tavsiyesiyle ama heves değil kaslarım çok zayıf kaslı görünür gibi olacağına gerçek kas olsun yardımcı bir ürün alıyım çabalarımla gelişmek istiyorum 150 tl civarı bir bütçem var bilirim belki yetmiyecek ama bir anda yüklenmiyim diyorum nede olsa belki hiç alma diyeceksiniz yardımlarınızı bekliyorum günlük 3 saat arası çalışma yapıyorum bu arada

2. SufferBuildsU

SufferBuildsU Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Öncelikle kas güç 1-2 ayda olacak işler değil bir süre devam et zaten 1 ay gidip bıraktığın zaman o gittiğin 1 ayı unut sıfırdan başlamış sayılırsın. Şimdiden itibaren 2-3 ay kadar git ondan sonra gelişim güç hacim araştırmalarını yaparsın. Takviye supplement kullanımına gelince onun tek amacı besinlerle ihtiyacı karşılayamayınca takviye yapmaktır. İlk 2 ay zaten kullanmanın mantığı yok. Diğer bir konu 3 saat antrenman yapılmaz çok yanlış. 45 dakika 1 saat arasında çalışmanı bitirip sonrasında yapıyorsan yarım saat kadar da kardiyo yapabilirsin normal olan budur. Son olarak da kalp sorunu yaşıyorsan spora başlamadan önce doktorunla mutlaka konuşup neye ne kadar izin verdiğini öğrenmeni öneririm. Yeni başlayanlar bölümünde hazırlanmış konularda programlar var senin programın 3 saat ediyorsa mutlaka değiştirip FleXoR un yazdığı programa geç 2 aylık hazırlanmış durumda var. Takviyeyi de şimdi düşünme bile beslenmeni düzenlesen hertürlü yeter.

3. lifeoverview

lifeoverview Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yazdıklarınızın hepsini biliyorum bana yazdıklarıma cevap verecek olsaydı keşke tek güzel yanı 3 saat gerçekten banada çok geliyor 20 dk 20 dk sonra aletleri sırayla stn kollarımda derman kalmıyor

4. SufferBuildsU

SufferBuildsU Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Yazdıklarına cevap verdim zaten kardeşim kullanma takviye falan beslenmeni düzgün yap yeter o sana. Yeni başlayanlar bölümünden programı incele makine gezmekle spor yapılmaz. Bu iş zaman işi takviye kullanarak birden güç ve hacim kazanacağını zannediyorsan yanılıyorsun. Tek yapman gereken düzenli ve düzgün spor yapmak iyi beslenmek.

5. Ftr_ve_fitness

Ftr_ve_fitness Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Yer:
    Van-istanbul
    Yağ oranım var demissiniz buna yönelik almanız gereken suplentleri size yazayım
    Önem sırasına göre yazacağım kendimce
    1 - MOTİVASYON 0tl
    2- saklama kabı (yemegini yanında taşı ki dışarda yağlı seyler yemek zorunda kalma bu en iyi yağ yakıcıdır) 10tl
    3- mutfak terazisi kilo almak icinde vermek içinde tartmalısın 20 tl
    4- kahve sade (antreman öncesi)
    5- eger beslenmen kötü ise yeterli protein bulamıyorsan protein tozu alabilirsin ama iyise hic gerek yok
    6- para sorunun yoksa guzel bir balık yağı
    7-para sorunun yoksa guzel bir multivitamin

Hocam en gerekli suplementler bunlar benim gozumde bcaa lcarnitin glutamin gainerr bunlar bana sacmalık geliyor sadece kreatin kanıtlanmış bir suplementtir bununda etkisi yuzde 7 dir ben kullandım kendimde fark gormedim görenler var ama bence piskolojik kimse yuzde 7 yi fark edemez 10 yillik sporcu degilse guzel bir motivasyon ve guzel hazırlanmıs öğünler bu isi secerek yapmak yuzde 50 fark ettiriyo (yuzde 50 bu benim salladıgım bir rakam) o yuzden ilk 5 maddeyi dusun sen

Ackres bunu beğendi.
  6. Ackres

Ackres Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Forumda gördüğüm en güzel cevaplardan biri.
    Genelde spora yeni başlayanlarda bir supplement sevdası var.
    Gelişememenizin sebebi supplement kullanmamanız değil.
    Sebepler neler olabilir:
    Düzgün beslenmeme yani makro,mikro ve kalori alımının yetersiz olması.
    Hareketlerin formlarındaki bozukluk yada range of motiona uymamak.
    Yetersiz uyku.
    Yanlış antrenman programı.
    İlk önce bu unsurları düzeltin gelişim zaten gelecektir.
    Bu unsurlara uymadığınız sürece dünya üzerindeki en iyi supplementleri kullansanız fayda etmeyecektir.

Ftr_ve_fitness bunu beğendi.
  7. Ftr_ve_fitness

Ftr_ve_fitness Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Yer:
    Van-istanbul
    Aynen oyle benim en sevdigim suplement protein tozudur cunku onla tatlilar yapiyorum tatli ihtiyacimi karsiliyorum .. Spordan sonra hadi hemen icmeliyim gozuyle bakmıyorum gerek yok gun icerisinde beslenmeni dogru saatlerde ve dogru miktarda yaparsan gerisi hikayedir . suan cantamda 70gr pirinç ve 100 gr kıyma var dusundukce mutlu oluyorum bunu dusunmek benim motivasyonum oluyor buda benim suplementim oluyor biraz sonra dersimiz baslayacak dersin ortasında yemek saatim denk geliyor cikarıp yiyecegim millette garip garip bakacak bu manyak pilav yiyor dersin ortasında diye buda ayrı bir motivasyon severek yapmak lazım .

8. lifeoverview

lifeoverview Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Siz beni yanlış anladınız ben spora yeni başlamadım uzun bir süre ara verip tekar başladım fakat yeni olarak göstermek istedim kendimi takviye hevesim yok kendimi biliyorum beslenmem çok saçma sapan sabahı öğlesi akşamı bir değil anlatmak istediğim banbaşka ama bazı arkadaşlar konuyu yanlış yere saptırıyor stn bu 1 ay geçsin ben kayıtımı uzatacağım biliyorum neyin ne oldugunu bu konuda size yardım almadan önce 1 haftadan fazladır bilgi edinmek için çabalıyorum ama bende böyle bir durum var ne kadar bilgi edinsemde birine danışmadan yola koyulamam burada görüyorum bir çok konuda iyi bilgisi olan insanlar var eminim yardımları çok iyi olur diye yazdım takviye adı üstünde bir anda yardımı dokunmayacağını biliyorum onun yararını dokunmasında'da benimde çabalamam gerektiğinide biliyorum neyin ne oldugunu kısacası az çok bilgim var sadece dediğim şu beslenmem vs kötü düzelt derseniz bile olmaz biliyorum kendimi öyle gazlı içecekler abur cubur değil akşamları yemek saati beli bir zaman yok sabahları sizin o yumurta vs yediğiniz protein kaynaklı yiyecekleride sevmiyorum peynir seneden seneye artık nasıl yersem o gün bir şey değişiklik olmuştur anca kaç ay önce yediğim pekmezi bu sabah tekrar 1 lokma aldım anlıyacağınız bana yardımcı takviye şart öyle kas için demiyorum onlardan alamadığım besini azda olsa takviyelerden almak istiyorum uyku vs diyorsunuzda pisikolojik bir durumdan dolayı 11 12 civarı saat de uyuyabiliyorum bazen sabahlama oluyor sabahın köründe 8:30 bazen 11 bazen 1 farklı bir düzen var bu düzen de değiştirmeye çalışıyorum fakat spor dışında tam anlamıyla karamsar biriyim kestirip atarım benım gibi olmayan insan anlayamaz bana gerçek bir cevap lazım şunları denedim ben veya deniyen insanı gördüm ve faydası var şu şu şekilde bu bu şekilde alman lazım demeniz yeterli benim için

Son düzenleme: 3 Ekim 2017
  9. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Kardeş ayda yemeye ayda 1000 lirayı öyle yada böyle vericeksin kaçarı yok. Senin hayat düzenine karışamayız hiç bişeyi de sevmiyorsun o zaman ya sabah da tavuk yiyceksin ya da dayanıcaksin kimyasala tozlar haplar Astronot gibi besleniceksin organlar iflas edip hasta olana kadar seçim senin. Sana yol gözetmek için yap yada yapma diyoruz yoksa. Bize ne. Ben de yulaf sevmiyorum ilaç niyetine sabrediyorum. Hoşuna gitmeyen şeylere sabredemiosan bu spor sana göre değil.

Ackres bunu beğendi.
  10. lifeoverview

lifeoverview Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    vallaha ben ne oldugunuzu anladım sizin foruma baktığımda üye olmadan önce çok iyi gözüküyor ama üye olup'da bir kaç yazı yazdıktan sonra kasmalar başlıyor

11. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Kardeş sen spora gitme psikoloğa git. İçinden gelmeyen birşeyi zorla yapma niye yapıyorsun

12. Ftr_ve_fitness

Ftr_ve_fitness Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Yer:
    Van-istanbul
    Hocam bu sporun amacı zaten bozuk olan duzenleri duzeltmektir sabah kahvaltisi olmayan birine kahvalti abur cuburu olan birine abur cuburu kestirmek sevmedigi sebzeyi yedirmek saglikli seyleri yedirmektir senin yemedigin o pekmezi sana hergun yedirir bu spor suplementle beslenme acigini kapatamazsin 1 olcek protein tozunda 30 gr pr. Var senin ihtiyacin 150gr dir. Illada suplement istiyorsan zaten soyledim
    Protein tozu/multivitamin/balik yağı/

Yeni basladiginiz icin o yorumu yapmadim 5 yillik sporcusa olsan bence suplement kullanmamalısın gerek yok yumurta beyazı protein tozundan daha iyidir.

Ackres bunu beğendi.
  13. Ackres

Ackres Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Dostum kimsenin böyle bir amacı yokta söylediklerimizi haklı çıkaran bir post atmışsın.
    Beslenmen o durumdaysa supplementlere boşuna para harcarsın çünkü hiç bir zaman besin yerini tutmaz gelişemezsin o şekildeki beslenmeyle.
    He çok param var kardeşim sanane diyorsan ftr_ve_fitn yazmış alırsın.
    Söylediklerimiz bu işin kuralları ama sen bu kuralları kaldıramayıp mızıkçılık yaparcasına bir post atmışsın.

Ftr_ve_fitness bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş