Taekwondo

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve John Philipi tarafından 22 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. John Philipi

John Philipi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Profosyonel Boksör
    Arkadaşlar Taekwondo sporunu 1. dan seviyesine kadar yaptım haala arada antremanlarını yaparım. Da bisey sormak istiyorum. Dövüş sporu denince herkez boksdan mma den Brezilya jujitsusundan bahseder olmuş. Genel algı neden uzakdoğu sporlarının dışında merak ettim açıkcası ülkemizde süper Taekwondo hocaları mevcut ve UFC denen organizasyondaki en başarılı kişiler 1 spor dalında uzmanlasmıs kendini biryere getirmis sonra bu işe başlamıs kişiler genel olarak bakıldıgında. Neden uzakdoğu sporuna yönelim yada dövüş sporu dendiğinde bahsediş çok az?

coolier bunu beğendi.
  2. coolier

coolier Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    kardes bende kisa sure taekwondo aikido karate yaptim uzakdoğu sporlarını, sanatlarını cok seviyorum ancak onların oluşma amacı savaşlarda kullanmak düşmanını öldürmek eski çağlarda silah değilde kılıç vb vardı bu sporlar ona göre oluştu ancak simdiki box kicbox gibi batı tarzı dövüşler ringe müsabakaya uyarli ve uzakdoğu sanatları adi üstünde sanat hayatını adaman gerekiyor gerçekten başarı için (aikido karate için diyorum)

John Philipi bunu beğendi.
  3. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    fırsatın varsa 1. danda kalma ilerse sevdiğin birşey yapıyorsun ne güzel bence gerisi özenti

4. xxxr

xxxr Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    ufc de başarılı olmuş kaç tane taewondocu sayabilirsin

5. Ferhat Taha

Ferhat Taha Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bence bunun sebebi uzak dogu sporlarının belli bir felsefesi olması yani yasam tarzına donusebilen bi felsefe ama batı sporlarında bu yok daha hızlı daha net

6. Arrow01

Arrow01 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    kardeşim ülkemizde genelde hızla sonuç alınabilecek ve gösterişe yönelik dallar seçiliyor ki bu da gayet normal Taekwondo Karate Aikido Wing Chun bunlar 5-6 ayda öğrenilmez kendilerine özgü felsefesi vardır sonuç ise yıllarca karate yapmış fiziği çok çelimsiz ya da çok yağlı bir çok sporcu var gösterişe yönelik değil ikincisi dışarda kendini savunmak için işe yarar tamam ama boks yaparak 5-6 ayda elde edebilceğin bişeyi Karate yaparak 5-6 yılda elde etmekte pek mantıklı değil ve de hareketlerin çoğu kuşak sınavlarında form lardan oluşuyo sürekli bişeyleri ezberlemeye çalışıyosun.İki temel dövüş sporu vardır Boks ve Güreş bunun haricinde kiler pek popüler olmaması normal.Bu arada ben sadece durumu açıkladım yoksa Karatede Taekwondo da saygı duyulması gereken sporlar ama malesef durum bu

7. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    sabır ve emek azaldı da ondan 1. da olmayı bile hedef görenler (üstünüe alınabilirsiniz) zamanla daha da sabırsızlaşıp 5 ayda ceki çen olmak istiyor. benaikidoda hiç sınava girmedim girmeyi de reddediyorum sadece sevdğim için yapıyorum birileri beni değerlendirsin diye yada sokakta kullanmak için değil büyük ihtimalle de tecrübeli bir serseriye karşı bir işe yaramaz. saldırılar savunmalar hep kalıplar üzerine. kalıplara en çok karşı olanı aikido olduğu halde. tek hamle hakkın var yaptın oldu yada olmadı küüt diye kafana levyeyi yemek var böbreene pıçağı. şu hareti yaparım bu hareketi yaparım bunlar boş. kendimizi üstün görerek sadece boş havalara gireriz. mma miş bilmemneymiş. hepsi adamın zeksına hızına dikkatine ve ençok şansına bakar. mma feriştahı ol dizine içten yedinmi front kiki hayat boyu baston.

birader sende bırakma bak ne güzel 1. dana gelmişin artık çıraklığı bitirip öğrenme seviyesine başlamışın. yaşın da geenç görünüyor seviyorsan ilerle

8. John Philipi

John Philipi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Profosyonel Boksör
    herkezin yorumlarına ve sorumu okumak için geçirdiği zamana teşekkür ederim :)

Sayfayı Paylaş