Tüy Dökücü Yağ...

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve Tyson28 tarafından 3 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Tyson28

Tyson28 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Samsun
    Merhaba Arkadaşlar
    Sanırım bu tüy konusu herkezin müzdarip oldugu bir konu.
    Forumda sabit konuyuda baştan aşağı okudum kesin bir çözümde yok.Araştırdıgım kadarı ile şöyle bir ürün buldum .
    Tala Karınca Yumurtası Yağı diye bir ürün. Denemedim fakat bu çok eskiden beri kullanılan bir ürünmüş .Çoook Eskiden yeni doğan bebklere fazla kıllı olmasın diye karınca yumurtasından yapılmıs yagı surerlermıs.Bu tala karınca yagında Tahriş etme olaslıgı yokmus sanırım. Sadece yapmanız gereken tuylu bolgeyı tuylerden arındırıp bu Karınca yumurtası yagını sürmeniz.Fiyatıda Gayet uygun bence 15 tl gibi ibr fiyat gordum. KULLANMADIM Eğer forumda kullanan arkdaşlar varsa bizleri bilgilendirise sevinirim

2. Malefice

Malefice Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    38
    Yok boyle birsey, dogu bolgemizdeki bir gelenektir.

http://arama.hurriyet.com.tr/arsivnews.aspx?id=12575795

Kucuk yasta cocuklara surerler ki ilerde killi olmasin diye, ama tabi ki ise yaramaz.

3. xxMassacrExx

xxMassacrExx Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    aslında kıllara çözüm adlı bir baslık altında birkaç kez konuşuldu bu konu, karınca yumurtası yagından kesin sonuc alabilmek için onemli olan sey kılları kokunden almak ve bu işlemden sonra 4 gun duzenli bir şekilde kullanmak, 4 gun duzenli kullanmak problem değil de o kılları kokunden almak konusu da en basit cozum agda oluyor, ona da gönlün el veriyorsa:)

4. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Artık gelişti her şey, tüy dökücü kremler var, bilmiyorum çoğunlukla kullanılan budur. Ağdaya kim dayanır :D

5. boran90

boran90 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    tüy dökücü kremler öyle kökünden almıyo jilet gibi alıyo yani kısa da olsa kıl kalıyo orda :) bende tüy dökücü kremler kökten alır sanardım ama öyle değilmiş meyersem o krem sadece tüyü yumusatıyomus. sonra spatulasıyla üstünden geçiyosun tüyün büyük kısmı spatulanın üstünde kalıyo

6. wishmaster

wishmaster Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medya-Dizi-Film Reji-Sanat Asistanı
    Yer:
    İstanbul
    Tüy dökücü kremleri kılı kırıyor. Jiletten farkı pek yok. Karınca yağı olayı da ağdadan sonra 3-4 gün çok sık kullanmak ve uzayınca tekrar ağda kullanıp işlemi tüyler azalana kadar yapmayla işe yaradığı söyleniyor. Düzenli sir yapıldığında kıl kökünün yumuşadığı, şeyrelme olduğu, daha açık renkli zayıf tüylere çevirdiği kılları bilinen bir gerçek. Çevrenizdeki kadınnlara sorun destekleyeceklerdir. Kaşlar bile belli bir zaman sonra alınan bölgede çıkmamaya başlıyor. Kaş küsmesi adı verilen sık alınan bölgelerde tamamen kesilmesi gibi bir olay da var. Tabi bu yönetmler kısa sürede değil uzun yıllarda işe yarıyor.
    Jiletle alındığında ince tüycük formunda olanlar küt uçlu, sert, göze görünür şekilde çıkmaya başlıyor. Lazer epilasyon yaptırmak istenmyorsa, bir haftalık değil de uzun süreli sonuçlar isteniyorsa, daha sonradan çıkacak sert kıllar umursanıyorsa, yolmaktan başka çözüm yok :D Hazır yolarken de halk arasında denenmiş, kullanılan tekniklere meyil edilmesinde bir sakınca yoktur. Kadını zevk unsuru olarak gören erkek egemen toplum, dişiliklerini öne çıkartmak ve kendi ölçütlerine göre ideal hale sokmak için ilk insandan beri birşeyler üretiyorlar. Halkhekimliği doğadaki maddeleri ilkel sistemlerle işleyip, bazen işlemeden bizim yararımıza sunuyorlar. Yılan yağını sakallarım için denedim, evet çoğaldı, yaşımın etkisi ile, kendi çoğalacağı varmış belki, doktor kontrolünde uygulamadığım için bilemeyeceğim. Fakat tamamen yararsız olduğunu söylemek küstahlık olur. 1 Kangalla 1 kurdu çiftleştirip "türk kurt köpeği yaptım ben" diyen doçentlerimizin olduğu fakültelerin bu konuda daha bilimsel açıklamalar ve çalışmalarla bunu duyurması tatmin edicidir.

7. Malefice

Malefice Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    38
    Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı bilmez tabi kimki o, ilim, bilim bunlar gereksiz, kustahlik yapmis professor.

8. wishmaster

wishmaster Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul

“Halk arasında kelliğe karşı kullanılan yılan yağı ile istenmeyen tüylere karşı kullanılan karınca yumurtası yağının hiçbir bilimsel geçerliliği yoktur. Bu tür tedaviler tıpta incelenmeden, araştırılmadan, binlerce kişi üzerinde denenerek değerlendirilmeden, 'ben sürdüm iyi geldi, komşudan aldım iyi geldi, amcam kullandı, dayım kullandı iyi geldi' gibi söylemlerle insanları kandırmak doğru değildir.

"ben bilimsel araştırma yaptım, bunlar tahlil sonuçları, bunlar deney sonuçları, bakın şu şu şu maddeler var, şu işe yaramaz, bakın burda da 1000 kişi üzerinde yaptığım deney var vak'aların %şu kadarındanda plasebo, şu kadarı sabit kaldı, neymiş yararsızmış" yazmıyor. Ama komşu, dayı ve amca havadan 3 kişi ediyor. Evet o insan şu anda yılan yağı ve karınca yumurtası hakkında bir şey bilmiyor. Bu yöntemlerin bilimsel olmadığına değinilmiş, fakat bilimsel açıklama olmaksızın. Bu "bi kere bile steroid alırsan göbelek olrsun, protein zaten kanser yapıo, sarkıosun" cümlesinden daha fazla bilimsel değil.

9. rodenward

rodenward Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    lazer epilasyon.. kesin çözüm. ama çok acıtıyor..

10. wishmaster

wishmaster Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    ve zor da bir işlem, seans seans gidiyorsun, ilk önce jiletleyip kılları belirgin hale getirmen gerekiyor. tüy yapın zayıfsa, açık renkliyse daha zor. seanslar arasında güneşten korunman lazım.

11. dr.ismael

dr.ismael Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    kıl konusu yumak gibi karmakarışık :D sahiden bende çok takmaktayım bu konuyu ve lazer kesin çözüm gibi geliyor bide pahalı

12. Spor tutkunu

Spor tutkunu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    tüğ dökücü krem varken yağa ne gerk var.

Sayfayı Paylaş