Türkiye'de Futbol..

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve swepturex tarafından 26 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. swepturex

swepturex Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İhracat
    Merhaba arkadaşlar.. Son bir kaç senedir herkesin ağzının tadı bozuk sanırım bu konuda..
    şike olayları.. sonrasında yabancı sınırlaması.. yıldırım demirören.. passolig.. siyasetin futbolun derinliklerine kadar inmesi.. gibi bir çok neden var elbet bu konuda.. toplum olarak eskisi kadar birbirimizi sevmediğimiz ve daha gergin insanlar olduğumuz da ortada.. hiç biri birbirinden farklı olmayan neredeyse hepsi aynı rezil seviyede futbol oynayan 18 takımdan oluşan ligimizi de sanırım artık severek izleyen yok.. izliyoruz elbet.. ama eskisi gibi maç gününü bekleyen.. o günü iple çeken çok kimseler kalmadı artık.. artık ne taraftarlarda ne sahadaki oyuncularda o arzu istek yok.. tamam bi real madrid - barça maçı beklemiyoruz derbilerimizden ama ingiltere 2. ligde bile daha güzel futbol oynanıyor.. ve biz aksine en rezil futbolu derbi maçlarında izliyoruz.. gerilim hat safhada ama yıldızların çarpışmasından ziyade oyuncuların tepkilerden korkmasından olsa gerek sadece gerilim filmi gibi geçen maçlar izliyoruz.. herşeyden komiği de bir galatasaraylı olarak kahvede maç izlerken en çok duyduğum şey 'pandev s*****sin gitsin bu takımdan' ve gariptir ki pandev 18de bile yok.. dahası alındığı günden beri toplasan 100 dakika oynamamış bu adam.. savunmuyorum ama insanlar sanıyorlarki o gidecek yerine benzema gelecek ve herşey çok güzel olacak.. hayır olmayacak! ne fenerin.. ne galatasarayın.. sorunu kadro değil.. sorun türk futbolunun heryerinde.. ülkenin heryerinde.. hatta en az sorun kadrolarda..

peki sizce bunun çözümü nedir? sizin bu konuda fikriniz nedir..??

ve son olarak iskender baydar'ın bu konuda güzel bir yazısını paylaşmak istiyorum..
    http://www.iskenderbaydar.com/alman-turk-farki/

2. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Türkiyede ne doğru düzgün ilerliyor ki,futbol ilerlesin.

3. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Türkiyede halen futbol oynaniyormu yaauuw??
    wayyy anasini türk futbolundan ammada kopmusum:)
    Son 2-3 yildir yasananlardan sonra eminim benim durumumda binlerce kisi vardir.

swepturex, Yaver27 ve Balboa7 bunu beğendi.
  4. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    teknik direktör bile torpilli atama olunca, böyle nal toplarsın ey ay yıldızlı ekip :)

swepturex ve Bekci bunu beğendi.
  5. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Artik isin icinde buyuk paralar donuyor lig tv gibi ticari bir kurulus buyuk takimlarin sampiyonluk yarisindan kopmasini istemez ve bir sekilde dugmeye basiliyor..keza bunu son donemde goruyoruz...bjk bursa ve ts disinda futbol oynayan takim yok ama puan cetveli oyle demiyor...fb ve gs nin sampiyonlukta iddaasi kalmadigini dusunsenize dijuturk kac uyesini kaybeder! O yuzden avrupada gelen vuruyor giden vuruyor hersey ortada..

6. Eskişehirspor

Eskişehirspor Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    Antalya
    bu ülkede milyonlarca taraftar var ama 3 takım arasında dönen bir yarış var. asıl sorun burda. en başta arkadaşın bahsettiği almanya ligindeki takımların trübünleri tıklım tıklım doluyo.
    Dünyada sıralamada kendimizi iyi futbol oynayanların yanında görüyoruz ya biz. kısa bir istatislik vereyim.
    Şampiyonluk sayıları.
    Almanya 28 farklı şampiyon
    İngiltere 23 farklı şampiyon
    Romanya 22 farklı şampiyon
    Fransa 18 farkı şampiyon
    İtalya 16 farklı şampiyon
    Holanda 10 farklı şampiyon
    ispanya 9 farklı şampiyon

Bize gelirsek 1 kere bursa 6 kere trabzon gerisi 3 hatta son senelerde 2 ye düşürülmüş bi şampiyonluk yarışı.
    Sen git samsunda doğ büyü sadece tv'den izleyebileceğin stadına gidemeyeceğin onun için bağırıp maddi fedakarlık dışında başka hiçbirşey yapamayacağın takımı tut sonra ülke futbolundan birşeyler bekle. Bu paranın gücün yanında olmak demek.İnsanın bi duruşu olması lazım iyi günde kötü günde yanında olması lazım.Hayatın her alanında geçerli bu. Herkez KOÇ'un SABANCI'nın cocugu olmak isterdi.Ama biz buna da şükrettik elimizdekinin kıymetini bildik.Benim Real madridi tutmam ile anadoludan birisinin gs yi tutması arasında hiçbir fark yok. Bende tv den izlerim bende forma alırım antalyaya kampa gelirse bende giderim ziyaret ederim.
    Başta biz yapmamız gerekenleri yapalım ondan sonra onlardan birşeyler isteyelim.Vanın nüfusu 1 milyonun üzerinde. İnsanların kendi şehrinin takımına sahip çıktıgını düşünsenize 1 milyon kişinin yarısı destek olsa 30 bini maça gitse 40 bini forma alsa 10 bini kompine alsa ligimizde vanspor olur. mücadele eder. Bizim baştan beynimiz yıkanmış Son fb /ESES maçında gördü herkez. nadolu takımları maça çıkmadan kaybeder oldu. Eses istanbulda bu sezon oynadıgı gs,bjk,fb maçlarının hiçbirini kaybetmedi berabere kaldı ama hiçbir beraberliğe sevinmedik çünkü bizim hakkımızdı.
    Şimdi bana diyebilirsiniz sen şanslısın takımın eses ve süper ligde. Bende size şunu söyleyebilirim. Ben bu takımın 3. lig b kategorisinden beri tutuyorum. bizde kolay gelmedik bu duruma. bizim şehrimizde hiçbir yabancı takımın resmi satış yeri yoktur. sokakda kimse eses dışında forma ile gezemez. cafelerde kolay kolay kimse halka açık yerlerde derbi izleyemez izlese bile gol sevincinde bulunamaz. çünkü orası bizim şehrimiz.Umarım istediklerimi anlatabilmişimdir.
    Bende "10 yıldır antalyada yaşıyorum ve her sene formamı kombinemi dergimi alırım. muhtelif zamanlardada stadda yerimi alırım.Tv den zaten kaçırmam.

swepturex bunu beğendi.
  7. swepturex

swepturex Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İhracat
    bizim en büyük problemlerimizden biri de bu aslında =) ben gaziantepliyim mesela ama doğduğumdan beri galatasaraylıyım.. antepte yaşadığım ilk dönem daha çocuktum neredeyse ve gidebildiğim bütün maçlarına giderdim.. hep desteklerdim ama uzun süre önce gaziantep-fener yakınlaşması ve altından sürekli çirkin şeyler çıkması.. tribündeki taraftarların bir çoğunun problem olacak seviyede seviyesiz davranışları felan derken baya soğudum.. mesele başarı odaklı olmadı hiç benim için.. hatta denk geldikçe amatör maçları bile durup izlerim.. keyif alırım futboldan.. ama soğuduktan sonra bir daha asla stada gitmedim açıkcası.. kim gelirse gelsin.. sadece u18 milli takım geldiğinde gitmiştim en son geçen seneydi sanırım.. ama dediğinde haklısın.. ingilterede de bahsettiğin gibi bir sistem var.. herkes nerede doğduysa ağırlıklı olarak oranın takımını tutar.. destekler.. maçlarına gider.. 2. lige düşse de gider ve bir şekilde destekler.. tabi yine orada da 3-4 büyükten gerisi yalan.. ama genel olarak seviye çok ama çok daha yüksek bizim ligimizden.. genel bir kabulleniş var herkeste.. ve benim asla benimseyemediğim bir şey bu.. bariz bir şekilde yanlışlar ortadayken neden asla değişmez hiçbirşey? bence ülke olarak fazla benciliz.. trabzon-fener şampiyonluk yarışındayken aralarındaki sürtüşme ve yapılan haksızlıklar kimsenin umrunda olmadı genel olarak.. 18 takımdan sadece 2-3 tanesi doğrunun peşinde.. diğerleri ufakta olsa elde ettikleri rant azalmasın diye sessiz.. hakemler her türlü eyyamı aleni bir şekilde yapabiliyor.. yada bazen tuttukları raporu federasyon görmezden gelebiliyor.. medya zaten olan biteni değil olmasını istediği senaryoyu yazma peşinde genel olarak.. eskişehirin son maçında olan biten yine ortada.. ve basit bir şekilde suç ve ceza mantığını yürütmek gerek artık.. kötüyü engelleyen şey ceza korkusudur genel olarak.. ve biz cezalandırmıyoruz suçluları.. arsız bir şekilde istedikleri gibi davranmaya devam ediyorlar.. ama gün geçtikçe 3-5 kişi daha sırt çeviriyor olan bitene.. meydan tamda onların istediği gibi olmaya başlıyor.. istediklerini yapıyorlar ve bu artık neredeyse hiç kimsenin umrunda değil..

telepati ve Eskişehirspor bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş