Supplemet Kombinasyonu

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve LennonJ tarafından 8 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. LennonJ

LennonJ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    İyi akşamlar. Forumda bu tarz konular bolca bulunmakta farkındayım ama bir türlü istediğim cevaba ulaşamadım. Bugün supplement shoptan kendime birkaç supplement aldım fakat bunu nasıl kombinlemeliyim bilmiyorum. Aldığım ürünler:
    Optimum Protein Whey (gold değil)
    MP creatine
    MP glutamine
    MP assault black (pre workout)

Aldığım yerde danıştığım kişi antrenmandan 45dk.-1 saat önce arası ve hemen sonra hepsini karıştırıp alabilirsin bir sorunu olmaz dedi fakat kararsız kaldım. Bu ürünleri tek seferde alıp bu kadar yüklenmek ne kadar doğru olur bilmiyorum o yüzden değerli hocalara ve bu sporla uğraşan arkadaşlara sormak istedim. Bilgilendirir ve yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Assault pre workout adi uzerinde antreman oncesi alinmasi gereken bir urun.

Digerlerini hocanin dedigi gibi karistirip antreman sonrasi icebilirizsiniz.

Daha detayli bilgi icin internette k3ndiniz arastirma yapabilirsiniz.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. LennonJ

LennonJ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    @Emre DALGIC teşekkürler hocam

Biraz daha detaylı bilgilendirebilcek var mı?

4. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Eger agir geliyor diyorsan glutamini antrenman sonrasi ve gece uyumadan once icebilirisn. Ve proteini sabah uyanir uyanmaz ve antrenman sonrasi icersin. Antrenman onceisnde sadece kreatin ve preworkout u icersin. Sonrasinda da toz glutamini icersin

LennonJ bunu beğendi.
  5. LennonJ

LennonJ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Bugün haftanın ilk antrenmanıyla beraber kullanmaya başladım supplementleri. Creatine için ilk defa kullandığımdan 5 günlük bir yükleme düşündüm sabah, öğlen, ant. öncesi ve sonrası 5'er gram aldım. Proteini öğle yemeğinden 2.5 saat sonra ve antrenmandan hemen sonra aldım. Glutamine'i ant. sonrası aldım ve yatmadan önce almayı düşünüyorum (5'er gram).
    Pre-workout'u doğal olarak ant. öncesi aldım. Eğer bir yanlışım varsa, doğru kullanım hakkında bilgilendirmeniz çok mutlu eder beni.

Yalnız ufak bir sorum olacak. Pre-workout u alıp 15 dk sonra antrenmana girdim. Mükemmel bir antrenmandı, ilk defa böyle yüksek ağırlıklarla çalıştım vs. (psikolojik de olabilir) fakat antrenmanın sonlarına doğru dehşet bir mide bulantısı ve baş dönmesi geldi. (antrenmanım öncekilere göre fazla sertti) Antrenman sonrası protein-creatine-glutamine shakeimi içtikten sonra mide bulantısı daha da arttı. Hani istifra etmek üzereydim zor tuttum. Acaba abartı bir kullanım mı söz konusu yoksa doğal mı bu kadar mide bulantısı? Bu konuda endişelerim var, ciddi sağlık problemleri yaşamayı kimse istemez tabiki.. (shakein üstünden 1 saat geçti. Yemeğimi yiyeceğim fakat mide bulantım hala devam ediyor.)

Yardımcı olursanız çok sevinirim..

Not: gerekli mi bilmiyorum ama ufak ayrıntıları da söyleyeyim, antrenmanda toplam 1.5 litreye yakın su içtim ve antrenman sonrası yarım litre daha içtim(shake). Ve pre-workoutla beraber 1 ölçek creatine aldım.

6. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Creatini fazla yuklememis misin ? ;) sabah oglen ant oncesi ve sonrasi 5 gram 20 gram demektir yani. Bence fazla kardesim kreatini o kadar tuketme derim ben

7. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Kreatindeki mantik su. Insan vucudunun max 100 gr kreatin depoladigini kabul ediyorlar. 5 gunde 20gr icip max sinira ulasiyorsun. Ondan sonra birkac gun ara verip depoyu biraz bosaltiyorsun. Sonra gunde 5gr normal tuketime drvam ediyorsun. Yani full depoya bir an once ulasmak istiyor.

Yani bu isler camiada o kadar deneme yanilma yontemiyle ilerliyorki bence mac limitlerde dolasmaya gerek yok. Gunde bir kere 5gr icilmesi bana daha mantikli geliyor.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Not kısmında yazdıklarına ufak bir not düşmekte fayda var. Antrenmandan sonraki vücut ağırlığı antrenmandan önceki vücut ağırlığından fazla olmamalı. Eğer antrenmandan sonra tartıda daha ağırsan fazla su tüketimine bağlı hiponatremi yaşayabilirsin. Ki hiponatreminin genel semptomları mide bulantısı, kusma, baş dönmesi, baş ağrısıdır. Şiddetli hiponatremi ise ölümle sonuçlanabilir.

9. LennonJ

LennonJ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    @respect2us.23 hocam çok teşekkür ederim böylesine önemli bi bilgiyi paylaştığınız için
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Ekim 2016 ---
    İkinizede çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için. Tavsiyelerinizi dinleyip 15 gr. a düşürmeye karar verdim. Bünyeme ağır gelirse 10 ve belki sonrasında 5 e düşebilirim duruma göre. Tekrardan teşekkür ederim :)

yusufincikli ve respect2us.23 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş