supplementlerin zararlarını en aza indirgemek için neler yapmalıyız

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Mr X tarafından 3 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Mr X

Mr X Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar öncelikle supplementlere karşı değilim ve büyük zararları olduğunuda düşünmüyorum ama yinede kullandıgımız supplementlerin uzun yıllar sonra karacigerimize , böbreğimize yada kalbimize zarar vermemesi için neler yapabiliriz?
    ben suan whey + bcaa + creatine kombisi kullanıyorum yapacaklarımı yazıcağım yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi eksik etmeyin
    planım şu şekilde 2 ay kullanıp 1 hafta detoks yapmayı planlıyorum.
    bu 2 aylık süreçde her gün en az 4 litre su tüketimi düşünüyorum.
    haftada 1 gün cardio yada yüzmeye gitmeyi düşünüyorum creatinin su tutma etkisini en aza indirgemek için
    creatini 1 ay kullanıp 1 ay ara vermeyi düşünüyorum.
    kahvaltıdan sonra multivitamin alıyordum almaya devam edicem
    2günde 1 mineralli soda içmeyi düşünüyorum
    kalp için açık havada koşu yapmayı haftada 1 düşünüyorum
    şimdi benim birkaç sorum var karaciger saglıgı ıcın neler yapabılırım? bu 2 aylık süreçde?
    soru 2 : 1 haftalık ara vereceğim detoks donemınde nasıl bir beslenme programı uygulamalıyım?
    siz neler yapıyorsunuz yada yapıyormusunuz
    damar saglıgı ıcın neler yapabilirim? (daha büyük ve saglıklı damarlar için?)

2. mecnun12

mecnun12 Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    whey , çikolata, bisküvi, bebek mamaları gibi şeylerin içerik kısmında var yani zarar yok
    creatin için de bol su içmelisin

3. Mr X

Mr X Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    yediğimiz herşeyin yararı ve zararı vardır
    yazımı dikkatli okusaydın günde 4 litre su içtiğimi görürdün zaten

4. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Bobrekler icin yapacagin tek sey su icmek.onuda yapiyorsun. Madem 1 hafta detoks yapacaksin,nette detoks programlari var. Lahana corbasi iciyorlar. Karacigere en faydali yiyecek enginar diye biliyorum. Arada tuketirsen faydasi olacaktir. Birde ayak tabanina yapistirilan detoks bantlari var. Aksam yatarken yapistiriyorsun.sabaha kadar vucuttaki yabanci maddeleri cekip cikartiyormus. Hatta beyaz bant sabaha kadar karariyormus.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mr X bunu beğendi.
  5. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Dert etme bu kadar. Gunluk alman gerekenden fazla almiyorsan eger rahat olsun icin. O cekindigin maddeler her seyde var ve ayni seyler. Wheye ozgu degil. Karaciger icin enginar, genel detoks icin yesilcay. Kreatini yilda bir ay falan kullan. Rahatla, kafanda suphe olursa olmamasina ragmen agri hissedersin bobreklerinde.

Sayfayı Paylaş