Supplementlerin zararlı oldğunu gözlerimde gördüm artık...

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve jay cutlar tarafından 25 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    rakamlara iyi bakmak gerekli:
    sınırın 2 katı demek birinci için 86 demek sen 57desin, yani sınırı %32 geçmişsin
    ikinci için ise 14.4 sen 8.4tesin, yani sınırı %17 geçmişsin
    fyi

jay cutlar bunu beğendi.
  2. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Açıkcası senden daha fazla supplement kullanan biriyim. Daha sonuçlarımı dün aldım ve her şey normal. Belirtmek isterim ki 4.5 litre suyu zorlaya zorlaya içiyorum. Bir de böyle dene bakalım. Ortalığı havaya kaldırcak bir durum yok ortada.

3. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Birde raporlarınızı başka bir doktora göstersenize bakalım o doktor aynı fikirde mi olacak ?

4. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    bol su iç ben deli gibi içiyorum kaç litre içtiği hesaplayamadım bile ama evdeki damacana 3 günde bitiyor dısarda aldıgım pet şişelerde cabası...

jay cutlar bunu beğendi.
  5. jay cutlar

jay cutlar Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    burak şengül
    Yer:
    Ankara
    Daha fazla su içerek 1-1,5 ay sonra tekrar tahlil yaptıracağım.Bakalım sonuçlar ne olacak.

6. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    bana sorarsan ben sana mantıklı izahatlerde bulunmak isterdim. ancak sporu bırakmana gerek yok ama çok gelişicem diye mantıksız hareket etmene gerekyok.

Gut demişlerki gut hastalığının oluşmasında proteinin suçu yok, yani baktıgınızda herkezde gut oluşmaz. Gut daha farklı sebeplerden dolayı oluşuyor.

Gut hastalığının oluşmasındaki ana sebeb hepimizin bildiği gibi rafine gıdalardan aşırı yüksek ve proteinden aşırı yüksek beslenme. ancak protein burada suçsuz. Suçlu olan ne? früktoz ve glikoz içeren ürünlerin kullanımını arttirmak.

Dolayısıyla işlenmiş mısırı şurubu ve işlenmiş glikoz şurupları aşırı oranlarda meyve yemek ve su tutucu sebzeleri az tüketmek ve az su içmek gut hastalığına zemin hazırlıyor.

Daha temiz bir beslenme ile 80 yasında insanlarda bile gut görülmez.

Öncelikle enerji metabolizmasını tanımayan bir adamın spor(egzersiz) yapmaması gerekiyor.Bu tam bir felaket.

Dolayısıyla enerji metabolizmasını iyi tanıyabilmen için okuyup araştırman gerekiyor.

çok protein almakla gelişme olmaz her bulduğunu yemekle gelişme olmaz.

doğru zamanda doğru yiyeceklerle ve doğru zamanda yapılan kemik yükleyici egzersizlerle kas kitlesi arttirilir.

Kendini stressli yorgun ve sürekli kafanda bu spormu var böylemi hissediyorsun?

Sunu yersem bunu yersem gelişirim diyemi düşünüyorsun.

Sabah yatağından Dinamik ve dinç uyanabiliyormusun?

ayrıca mutlaka enerji metabolizmasını öğrenmeni tavsiye ediyorum.

Özellikle kas geliştirme kolay bir iş ama bunu çok zaman kaybettikten sonra yapmaman için enerji metabolizmasını tanımaya çalış ve o zaman ne dediğimi anlarsın.

Ayrıca vücuduna dışardan kreatinmiş protein tozuymuş bunları sokmana şu an için gerek yok. Doğal yiyeceklerle gelişmen mumkun.

Bol bol kefir tüketimi yap en kaliteli whey kefirde bulunur ve insanı aydınlatır.

mumkunse kefiri mayala üşenme ve hayatında biraz olsun bazı şeylerin emek vererek daha güzel oldugunu anlamaya çalış.

Sütçüden sutunu al ve kefir mayası al kefiri mayala, sonra bu mayaları sakla daha sonra yine mayala ve böylece en kaliteli whey proteini kendın üret.

Son düzenleme: 28 Kasım 2010
    jay cutlar bunu beğendi.
  7. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Bu mesajları okudukça gidip test yaptırasım geliyor.Proteindir,creatindir,nitrik oksitdir,amino asittir,vitamindir bi ton şey kullanıyorum.Her nekadar 3 lt kadar suda içsem içeride nelere oluyor merak ediyorum doğrusu.Korusun diye milk thistle flan bişilerde almaya çalışıyoruz dışarıya bir sıkıntı olmadı şuanda ağrı veya sivilce ama baktırmak lazım.

Geçmiş olsun arkadaşım biraz dinlendir sistemi.

jay cutlar bunu beğendi.
  8. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    öncelikle çok geçmiş olsun kan değerleri ölçümlerindemutlaka bişeyler çıkıyor moralini çok fazla bozma allah beterlerinden sakınsın hepimizi..

hangi doktora gidersen git supplement aldığımız için hepimizin hata yaptığımızı söyleyecektir istisnasız doktorların bakısı büyük oranda böyle ..

su olayını bende senin gibi ihmal ediyorum ve su an okuyunca acıkcası büyük hata yaptığımı kendimede bir kez daha görmüş oldum..

aklıma şu geldi creatine kullanımında 6 hafta ve sonrası 1 yada 2 hafta dinlenme almama prosedürünü uyguladınkı yoksa nonstop aldın mı?

bunun dışında bencew şunu yap öncelikle 3 hafta hiçbir supplement alma böbreklerini tüm yapılması gerekenlerle dinlendir ..
    tekrar bir ölçüm aldır
    sonrasında 900 gr lık kaliteli bi protein tozu alıp su kullanımı faktörünü gercekten yerine getirerek 2-3 hafta bi dene bakalım yne bi teste gir
    bizide aydınlatmıs olursun kendi içinde rahat edecektir.

panik halinden cık ama önce ne spora ne hayata küs

tekrar gecmis olsun

jay cutlar bunu beğendi.
  9. jay cutlar

jay cutlar Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    burak şengül
    Yer:
    Ankara
    Başka bir doktara sonuçları gösterdim. Bana çok fazla bir sorun olmadığını bu sorunu bol su içerek düzelteceğimi söyledi. Aynı şekilde supplementlere devam ederek ve bol su içerek 1-2ay bekleyim ve tekrar tahlil yaptırayım bu sefer sonuç ne çıkacak merak ediyorum. Bu arada bu sporu yapan herkeste mutlaka demir eksikliği olabileceğini söyledi. Bende düşük değerde olan tek şeyde demirdi. Demir eksikliği , halsizlik , uyku ve saç dökülmesine sebep oluyor. Takviye olarak demir alıyorum. Daha sert bir kas yapsına yardımcı olacağına gerçekten inanıyorum.

10. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    en azından içinin rahatlamıs olmasına sevindim..
    demir için aldığın takviye ne şu anda söyleyebilir misin?

ama ne olursa olsun 1 yada 2 hafta dinlendir karaciğerlerini sonrasında tekrar basla zaten sana tavsiyem hicbir sorun olmasa bile supplement rutinin en fazla 2 ay olsun sonrasında minimum 1 hafta dinlendir kendini..
    ne kadar ilaç değil besin katkıları bunlar desekte nerden bakarsan bak kimyasal işte kimse aksini söyleyemez..bir proteinin suda kolayca erimesini bile sağlamak olaya bir kimyasal katmak demek en basitinden dolayısıyla arasıra dinlendirmek şart.
    birde ben senelerdir kullanıyorum bişey olmuyo şeklinde yorumlar gercekten trajikomik
    sana olmazda bana olur..

ben gömlekle dısarı cıkıyorum grip oluyorum e aynı havada ısıklarda arabanın camlarına atlayan atletli bacak kadar veletlerde tık yok?
    şimdi soğuk hava grip yapmaz diyebilir miyiz?
    her bünyenin reaksiyonu farklı olur

tekrar gecmis olsun

jay cutlar bunu beğendi.
  11. jay cutlar

jay cutlar Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    burak şengül
    Yer:
    Ankara
    Ferro sanol kullanıyorum. Sabah aç karnına veya gece yatarken. Ben genelde sabah kalktığımda içiyorum. Çünkü gece yatarken süt içerim. Demir kullanırken süt ve ürünlerini bir arada tüketmemek gerekiyor.Çünkü kalsiyum demirin emilimini azaltıyor.Yardım ve destekleriniz için herkese teşekkürler.

pashacan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş