Supplementlerin En Etkili Kullanım Zamanları

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve • Lounger • tarafından 16 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaslar merhaba,

Forumda gördüğüm kadarıyla özellikle BCAA, glutamin ve kreatin gibi supplementlerin en etkili kullanım zamanları hakkında farklı görüşler ortaya konmakta. Kimisi BCAA için antremandan yarım saat önce derken bu etkin zaman süresi için kimisi ise antreman sırasında diyor. Kimisi ise antreman biter bitmez hemen içilmeli diyor. Kreatin için de durum buna benzer. Kimisi antremandan önce içilmeli derken kimileri ise en faydalı kreatin zamanının antreman sonrası olduğu konusunda hem fikir. Glutamin ya da diğer supplementler için de cogu zaman böyle farklı bilgi paylaşımlar mevcut.

Bu sporda yaklaşık 6 ayını tamamlamış ve piramit setler halinde çok ağırlık az tekrar prensibiyle çalışarak ve Şubat ayından beri supplement olarak sadece whey protein kullanan, beslenmesine oldukça özen göstermeyin çalışan, hacim kazanmayı oldukça fazla isteyen birisi olarak ek supplementler kullanmak istiyorum BCAA, kreatin gibi. Ama alacağım bu supllementleri tam olarak nasıl ve ne zaman kullanmam gerektiğinden emin değilim. Bu konuda net bilgilere sahip arkadaşlardan yardım alabilmeyi rica ediyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

2. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    16 adımda suplement yazısı vardı internette. araştır ve okumanı tasiye ederim. yanında açıklamalarıda mevcut

• Lounger • bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş