supplementleri nasıl kullanmalıyım

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve dogkntn tarafından 23 Ocak 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. dogkntn

dogkntn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhaba elimde şuan
    -weider premium whey proteyin tozu
    -hardline progainer
    -scitec bcaa+glutamine xpress
    -big joy arginine
    ürünleri var spora yeni başladım hacim ve kas kütlesi istiyorum ve bu supplementlerden hiç anlamıyorum bana yardımcı olursanız sevinirim :)

2. de517

de517 Üye

Beğenileri:
    270
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Satranç Antrenörü
    spora yeni başladın ve bunların hepsini kullanacaksın öyle mi?
    yaşında maks 18 dir. bunları sana kakalayan hocana sorsana delikanlı

Sir Ferhat ve Cyborg bunu beğendi.
  3. Cyborg

Cyborg Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    28
    Bu kadar besin desteği olanları görünce ; ilacında fakirliğinde gözü kör olsun diyorum :D işin garip yanı ;salonda gördüğüm kadarıyla bu kişilerin çoğu bu hırsa rağmen yüksek ağırlığın(kaldırabileceği) eziyetini çekmiyor , Yağ yakıp kas yapacaksan özellikle IF yapacaksan BCAA mantıklıda o zaman neden gainer var listede o_O,Protein tozu ve gene BCAA neyse'de diğerleri abartıya kaçmış diye düşünüyorum.

4. dogkntn

dogkntn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    evet 18 im ama kakalama yok kendi kuyumu kendim kazdım herhalde :(
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Ocak 2018 ---
    hacim kazanmak için gainer var peki bunların hepsini kullanabilirmiyim?

5. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    mantıksız bir liste olmuş iade süresi geçmediyse gainerı iade et

6. Neobir

Neobir Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Madem aldin kardes sana en mantikli bunlari nasi kullanirsin yazalim.
    Gainer ve arjinini antreman oncesi Pre-workout olarak kullanabilirsin. Bcaa+glutamini yatmadan once veya antremalardan sonra kullabilirsin. Protein tozuna gelirsekte, gunluk alman gereken proteini yedigin besinlerden karsilayamadigin gunlerde kullanabilirsin. Ek olarak bcaayida kullanabilirsin iyi beslenemedigin durumlarda. Ozetle durum bu kardesim. Eger iyi besleniyorsan makrolarini dogru aliyorsan bu supplementleri ekstradan tuketmene gerek yok. Unutma bunlar destek urun, o gun yemek yiyemedin paran yoktu, tavuk almayi unuttun vs vs vs yiyemedigin zaman bu urunleri tuketmen mantikli olucaktir.

7. bthn_ylmz

bthn_ylmz Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    gainer ve protein tozunu hergün almak zorunda değilsin ama diğerlerini günlük alabilirsin.

8. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Gainer'ı iade edebilir, kilonu ve genel vücut yapını, aynı şekilde antrenmanınında yazabilirsen yardımcı olunur elbet.

Kendi kuyumu kendim kazdım gibi şeyler yazıp canını sıkmana gerek yok. Hatta güzel ürünler almışsın başlangıç olarak, hiç bilgin olmamasına rağmen, kutlarım seni.

Şunu da ekleyeyim supplement kullanmak biraz alışkanlıktır. Mesela bcaa'yı kimi antrenmandan hemen sonra alır, kimi yarım saat bir saat önce alır, kimi de benim gibi antrenmanda tükketiği suyun içine atar öyle alır. Hiç birine yanlış denmez. Sen dediğim gibi bilgilerini daha ayrıntılı yaz yardımcı olunur. Kolay gelsin.

9. ex4a

ex4a Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    spora yeni başlamışsın o zaman bir kere ürünlerin hepsini KULLANMA.
    1. iade edemiyorsan hardline progaineri aç zaten şeker oranı yüksek bir ürün amacın da kilo almak olduğu için ilk bunu aç 1 servisi 5 ölçekti onun. Antreman yaptığın günlerde 2 saat önce yemeği ye antremana gitmeden 1 saat önce bundan 2 ölçek suyla karıştır iç, antreman sonrası 2 ölçek su veya sütle iç. Antreman yapmadığın günlerde ise 2 ya da 3 ölçek iç. Bu şekilde seni ortalama 2 ay idare eder.
    2. Gainer bitti spora başlaman süren 3-4 ay oldu. Weider wheyi kullanmaya başla. 1 ay antremandan sonra 1 ölçek al. sonrasında antreman sonrası ve antreman olmayan günlerde 1 ölçek kullan. Bu şekilde 3 3,5 ay seni götürür.
    3. Bu şekilde ilerlersen 6- 7 ay olduğunu varsayalım. Artık whey bitince ister bi tane daha al ister alma sana kalmış. Ben tekrar whey almadığını varsayıyorum. Dİğer ürünlerden antremana gitmeden önce 30 dk falan arjinin al. Antreman sonrası scitec bcaa +glu off günlerde gece yatmadan arjinin isteğe bağlı gün içi scitec bcaa+glu .
    En mantıklısı böyle olur senin için .yok ben hemen kullanacam diyorsan spora yeni başladığın için seni kandıracak bi etki görürsün bırakınca anlarsın ne demek istediğimi. Tavsiyem bir şey yapmadan önce okumak okumak okumak.

NOT: Bu ürünler ilaç değil hala ilaç diyenler de bi bitmedi.

10. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    tarihleri uzunsa hiç birini kullanma
    spora yeni başladığın için anabolik bir evredesin zaten,burda spora yeni başlayan kişilerin konularını incele hiç bir takviye kullanmayanlar bile ölçülerini arttırıyorlar
    ilk 2 3 ay beslenme olayını sıfır dikkat dahi etsen yine gelişeceksin o sebeple bu takviyeleri boşuna kullanma paranı çöpe atmış olursun
    3 ay sonra kullanmaya başla verdiğin para çöpe gitmesin

Sayfayı Paylaş