Supplementler zararlimi ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ArdaFit tarafından 29 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaslar cok acil yardiminiza ihtiyacim var. Daha yeni supplement istedim buyuk ihtimalle yarina elimde olucak. Optimum whey gold ve creatin istedim. Ben 5dk onceye kadar kafam rahat yarin gelsede kullansam kafasindaydim. Sonra babam bir arkadasiyla tanistirdi bende spordan cikmistim iste o abide 7 yil spor yapmis konu dondu dolasti supplemente geldi. Adam bana aynen sunlari dedi supplementler markalarin para kazanmak icin kullandigi bir tuzak. Bu supplementler tumor , kisirlik , kalp buyumesi , karacigerde yaglanma ve daha birsuru sey soyledi. Sok oldum daha oncede boyle seyleri cok duydumda tanidiktan duyunca ayri oluyor. Bunlar dogrumu ? Lutfen yardimci olun

2. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Minder , serbest stili güreşçi.
    Bu dediğin hastalık, ihtilamelleri %000.1 dir ve şu zamana kadar görülmemiştir elbet patlak verirdi , böyle iddaaları herkesler söyler sen araştırmanı yaptıktan sonra kimseyi dinleme bunları araştırmasını yapan binlerce üni ,hastane profesörler var bu kadar basit değil anlıyacağın , sıkıntı etmez ve konudan alakasız senın amacında yürürken bunları gerekli ise kullan kafan bu kadar basit bir iddaa ile karışıyorsa hedefini tekrar gözden geçir , başarılar :) .

3. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Abi yasim 16 valla bu konularda acikcasi daha pek bilgili oldugum soylenemez elimden geldigince forumdan ve youtubedan gelismeye calisiyorum.
    Amacim belli bu amactanda sapmayi dusunmuyorum verdiginiz bilgiler icinde tesekkur ederim. :)

4. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Klasik tavuk pilavcı abi lafları.Burda çoğu kişi neler neler kullanıyo ozaman tavuk,et,balık yedik diye tümör,karaciğerde yağlanma vs. oluruz herhalde.Burda bütün sporcu arkadaşlarımız neler neler kullanıyor.Abartmadan kullandığın sürece bir sıkıntısı olmaz.Zaten bunlar besin takviyesi adı üstünde :)

5. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    yiyomiyorsan kullanacaksın kaldı ki kreatin üzerinde kaç yıldır araştırma yapılıyor kaç yıldır insanlar kullanıyor.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. UNS

UNS Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Alfonso_ arkadaşımızın da belirttiği gibi abartmadan yani kararında kullanmak önemlidir. Sen 6-7 çeşit supplemeti haftanın 5-6 günü aynı anda almaya kalkışırsan vücudunu yorarsın ve zarar verme riskin artar. Supplementlerin kanıtlanmış zararları yoktur, varsa bile çocukluğumdan beri spor, 7 yıldır da vg ile uğraşan biri olarak ben bilmiyorum. Sonuçta, çağımızdaki birçok hastalığa ellerimizden maalesef düşüremediğimiz cep telefonlarımızın yaydığı dalgalar vs sebebiyet veriyor. Supplemente gelene kadar bahsedilen hastalıklara çok daha farklı şeyler yol açıyor...

7. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Herkese cok tesekkur ederim icimi rahatlattiniz

8. ersaydin

ersaydin Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    İçin rahat değilse , en ufak şüphen varsa ürünleri bana yolla :)

--- ERA ---

9. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Nasıl sana yollayım :D Anlamadım ne demek istedin

10. Crazyfruious

Crazyfruious Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaş diyorki eğer kullanmicaksan çöpe atıp boşa gitcegine bana yolla ben kullaniyim diyor

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ersaydin bunu beğendi.
  11. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Yok hocam kullanmaya başladım bile :) Boş laflara artık aldırmıyıcam

Alfonso_ bunu beğendi.
  12. Crazyfruious

Crazyfruious Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Peki faydasını gorebiliyonuzmu yani fark edilir bir güç artışı sağlıyor mu veya kaslarınızı geliştiğini hissedebiliyor musunuz merak ettim bende almayi dusunuyorumda ondan sordum

13. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Daha 2 gün önce geldi 2 günde 1 kere ant gittim yani 1 kere kullandım. O kadar fark edemedim :D İlerleyen zamanlarda fark edersem belirtirim :)

14. Crazyfruious

Crazyfruious Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    En kisa sürede yorumlarınızı bekliyorum☺

15. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Kreatinin etkisini geç gösterir.1 hafta sonra sağlıklı yorumlar yapılır güç performans bakımından.Protein tozunun etkisi diye sorarsınız aman aman etkisi olmaz zaten amaç günlük protein ihtiyacını bir nebze karşılayabilmek.

16. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Anladım peki ben haftanın 5 günü antrenman yapıyorum ve preworkout olarak creatini 5g olarak kullanıyorum sence diğer 2 günde creatin alıyımmı yani ant gitmedigim günlerde alıyımmı creatini ? Bana çoğu kişi alma dedi ama bazıları uzun vadede yararını gösteriyor diyor al diyor ? Sen ne dersin

17. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    İlk olarak haftada 5 gün antrenman bir 3 yıllık sağlam bir geçmiş yoksa çok fazla bence.Overtraining olma durumunuz yüksek.Off günlerdede kreatin alınabilir.Çünkü kreatin vücutta depolanarak etki gösterir.Ama sizin kreatini preworkout gibi kullanmanız saçma çünkü preworkout ürünleriyle farklı supplementtir.

18. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Şimdi hergün farklı bölge çalıştığım için 5 gün çalışmamın sıkıntı olmıyacagını söylemişlerdi. Yani preworkout dedigimde ant dan önce aldıgımı belli etmek istemiştim. Onun dışında off günlerinde almasam tam verim alamazmıyım.

19. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Bu programla sıkıntı nasıl olmaz herhangi bir anabolik takviye almazsan sıkıntı olmaz.Toparlanma konusunda.5 gün ant. çok fazla faydasını göremezsin.Off günlerde istersen al bişey deişmez ben bu aralar off günlerde almıyorum.Tabi karar senin.

20. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Anabolik takviye dediğin testesteron arttırıcı veya steroid gibi şeylermi oluyor ? Bunları hayatta kullanmam zaten

Sayfayı Paylaş