supplementler vücuda zarar veriyor mu ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve denixex tarafından 25 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. denixex

denixex Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    özellikle karaciğer ve böbreklere , kullanıyorum supplement ama iyi mi yapıyorum kötü mü bilmiyorum ?
    yeteri kadar su 3.5-4 litre falan içiyorum ama yinede sonuçta fabrikasyon doğal olmayan ürünler bilemedim şimdi yav :(

genelde protein + amino(bcaa+glutamin) kullanırım

2. eraymutlu84

eraymutlu84 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bcaa gibi suplementerların birçoğunda kansorojen madde bulunmakta, sadece bir üründe bile E322,E330,E334,E296,E162 ve E955 bulunduğunu içindekiler kısmından görebilirsiniz. internette çoğu satıcı bu kısmı göstermemekte zararlı etkilerini gizlemektedir. Bunları kullanmak yerine doğal ürünler tüketin ben çok zararını gördüm yağ yakıcı olsun protein tozu olsun her üründen kullandım sağlığım bozuldu özellikle bağırsaklarınız tembelleşiyor kesinlikle kullanmayın bu tozları. Lor peyniri, yumurta beyazı, ton balığı, tavuk göğsü, kırmızı et tüketin.

3. bthn_ylmz

bthn_ylmz Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    böbrekleri en çok yoran kreatin var onun dışında diğer supplementler sıkıntı çıkartmaz zaten yeterli su içiyorsun birşey olmaz

supplementler kansorejen madde içereceğini sanmıyorum bu sporu yapan %80lik kısım kullanıyor saçma

4. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Insanoğlu... Sağlığa zararlı denince hemen büyük hastalıklar, rahatsızlıklar veya semptomlar bekliyor. Hem de bir anda. Kısa zamanda. Bende protein tozu kullanıyorum. Sıkça belirttim. Fakat kullanıyorum diye oo çok sağlıklı birşey olmaz zararı yok demeyeceğim. Var kardeşim var. Zararı var. Bir sürü aşamadan geçen birşeyin zararı yok denilemez. O mantıkla şeker de zararsız un da vb. Bu böyle gider. Daha derine inmek niyetinde değilim. Peki nasıl zarar? Kanser mi? Böbrekler mi? Karaciğer mi? Kalp mi? Yahu bunu nereden bilebiliriz. Birinin sana ya bak bu böbreği bitirir dediği şeyin sende karaciğeri bitirmeyeceğini bir kişi garanti edebilir mi? Edemez. Ayrıca sağlığa zararlı şeyler nasıl böyle basite indirgenir oldu? Mesela şeker. İlla diyabete mı sebep olmalı? Ya da zeka geriliği? Tabii ki hayır. Bazen gün içinde insanda durduk yere halsizlik, moral bozukluğu, depresyon veya boşluk hissi oluşabilir. Bunu sadece psikolojik sebeplere bağlamak mı lazım? Hayır. Başınıza gelen duygusal da fiziksel de sorunlarda besinlerin payı büyük. Davranışlarınız üzerinde dahi mikrobiyotanın etkisi barizdir. Niye kötü bakterileri besleyesiniz. O umursanmayan tatlandırıcı vb maddeler. Şekerler vb maddeler.... Bunlar siz farketmesenizde sızı her yönden uyuşturur. Şekere de bahane bulunuyordu bir zamanlar. İnsan vücudunun ihtiyacı var diye... Tabi. İnsan vücudunun da doğasından ayrılmış ve ilk haliyle alakası bile olmayan şekere ihtiyacı vardı değil mi.... Protein tozlarında trans yağlar vardır. Yazmazlar. Belli şartlar sağlanınca ihmal edilir. Neden paketlerde hep 100 g ye göre değerler yazılır herşeyde? Mesela elinde 200 gram birşey olsun. İçinde 3 gram zararlı madde olsun(Ki bu 3 gram vücudu mahvetmeye yeter). Eğer ki sen 200 lük tablo oluşturursan bunu yazmak zorundasın. 3 ciddi rakam. Ama %1,5 a denk gelir .Allem eder kullem eder 1,4... küsür diye gösterir böylece bakın %1 ancak var raporu edinerek ihmal edersin ve "içermez" dahi yazabilirsin. Tatlandırıcılar da böyle. Tabii onları baya kattıklarından yazmak zorunda kalıyorlar. Gelelim bunların dışına. Hepsi mi? Hepsinin sırf işlenmesinden bile gelen zararı var. Ama maddelere gelirsek çok kaliteli olanlar da var. Fakat fiyatları ateş pahası. Meşhur 200 bandının çok üstünde. Servisleri daha az. Gramaj daha az. Zararlı madde neredeyse yok. Fakat daha pahalı. Zaten kalitelisini tüketen adam da yoğun ekşimsi peynir tadının saklandığını ve proteinin iyi izole edildiğini anlar. Bunların yanında da öyle firmalar var ki isim vermiyorum ama uzak durun. Almayın. Hâlâ daha diyorum. İlla almak zorundaysan paran varsa servisine bakmayacaksın. Kalitelisini alacaksın. Paran yetmiyor mu? Alma kardeşim. Yazık günah. Bana kalsa hepsine verilen para yazık. Ben sadece kıyaslayarak öneride bulundum. İnsanlar da ağız da bozulmuş. Bazılarını tatma şansım oldu inanamadım nasıl içiyorlar diye. Tadına bakmayacakmışım. Niye? Ben proteinin tadı kötü demiyorum ki? Bu ne şeker, bu ne rezil tattır bu ne tatlandırıcı ve renklendirici diyorum. Araştırın ona göre alın. Sakın yok f/p ürünü yok bilmem ne ödüllü yok bilmem şu kullanıyor yok bunu kullanmazsan kas yıkımı yaşarsın... masallarına da inanmayın. Yerli yabancı farketmez. Yamuk işlerden uzak durun. Çok ama çok mu kısıtlı vaktin? O zaman git servisi az ve kaliteli de olsa al imkanın varsa. Bunun dışında saçmalık. Hâlâ daha diyorum o paraya pahalı olan kaliteli kırmızı etlerden bile kaç öğün çıkarırsınız biliyor musunuz?

eraymutlu84 bunu beğendi.
  5. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    yapay herşeyin zararı var.ben baya bi toz vs aldım bir yan etkisi vy kan tahlilinde zarar çıkmadı ama ne yalan söyliyim ne zaman bu tozu vs bıraktım işte o zaman daha hızlı geliştim.için rahatlıyacaksa toz yerine yemek ye daha çok faydasını görürsün

eraymutlu84 bunu beğendi.
  6. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53

İşte bu. Daha ne denilebilir ki. Bizzat deneyim aktarılmış. Sağda solda yazandan daha değerli bilgi. "Kullandım çok iyi geliştim" diyenleri değil. Böyle diyenleri dinleyin lütfen. Çıkarsız ve gerçek yorumları.

Yiğit Soylu bunu beğendi.
  7. bthn_ylmz

bthn_ylmz Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    nutrition kısmında neden 50 yıl gerideyiz diyordum sebepi bu konuymuş

8. eraymutlu84

eraymutlu84 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bönreklere değil bağırsaklara zarar veriyor. Ben uzun süre kullandım bu tür ürünler ve maalesef bu yüzden ameliyat geçirdim. Sağlığınızı düşünüyorsanız doğal olmayan hiçbir ürün tüketmeyin. Hazır gıdalarda bile kansorojen var. Raf ömrü uzatmak için.
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Ağustos 2018 ---
    Kulaandığınız ürünlerin içindekiler kısmına bakın. İnternet sitelerinde satın alırken oraları göstermemişler bilerek neden peki zararlarını görmesinler diye ama siz satın alınca bakın orada kansorojen zararlı bir sürü etken madde var tatlandırmak kıvama sokmak için ürünü mecbur katıyorlar.

Sayfayı Paylaş